Książki i zbiory zadań z fizyki

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Vinci »

Wszystkim, którzy maja jakies problemy z fizyką, boją się matury lub poprostu mają problemy z jej zrozumieniem polecam ksiązki Podstawy fizyki autorstwa D.Halliday, R. Resnick, J.Walker (5 tomów), w pierwszym zawarty jest prawie caly materiał z liceum (od podstaw), wszystko jasno wytlumaczone, przejrzysty układ tekstu i najwazniejsze, ze ksiażki sa napisane łatwo przyswajalnym językiem i wydawnictwo PWN mowi samo za siebie:P
Ostatnio zmieniony 10 maja 2007, o 08:30 przez Vinci, łącznie zmieniany 1 raz.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Gosiaczek »

do nauki fizykii polecamFizyka - Kompendium /seria zamiast korepetycji/ H. Gascha, S. Pflanz wydawnictwo: Świat Książki
w książce są omówione wszystkie zagadnienia z jakimi moga się spotkac uczniowie szkoł średnich
napisane prostym językiem poszczegolne działy zawierają zadania /wraz z rozwiązaniami/
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: MiRACiDiUM »

Mam w domu Podstawy fizyki, o których pisze Vinci. Podzielam opinię, bardzo dobry podręcznik.
Kasia

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Kasia »

A ile cos takiego kosztuje?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Vinci »

To o czm mowiel okolo 50 za tom, drogie.
Sebastian 29
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2006, o 19:42

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Sebastian 29 »

Co polecacie pod egzaminy na lekarski? [ z rozwiązaniami zad] pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 sie 2006, o 21:26 przez Sebastian 29, łącznie zmieniany 2 razy.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Gosiaczek »

hmm a do powtórek proponuję zbiory zadań wyd OPERON (szare)ltkomplet 3 zbiory) zawierają dużo zadań wraz z kompletnymi rozwiązaniami
moga z nich korzystać nie tylkoorly ale równiez słabsze osoby
apollo
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 17:29

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: apollo »

Jestem w I klasie liceum o profilu biol-med i książki do fizyki nie mam (a mam zakres rozszerzony). Nauczyciel kazał nam kupić 2 zbiory zadań: Krzysztof Chyla wyd. Zamkor i W.M Kwiatek wyd. WSiP
Kamil

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Kamil »

u mneiw skzole polecaja PWNu lub z wyd. Zamkor (3 część rozszerzone). Ja osobiscie koryztsam z zamkoru, nawet dobre sa. Coi d zbiorów to mam Kruczka, któy jest najtrudniejszy ze zbiorów, i Perosna - testy an emdycynę - zadanai juz bardizje pod amturę i trzeci zboiór bardoz dobry tzn. maturalnei ze zdasz WSiP (taki neibieski duŻy). I tak sie anjwiecej ucze z notatek z zeszytu, bo tam wsyztsko ejst najlepiej omówione i roziwązane wszytskie typy zadań.
6x
Posty: 31
Rejestracja: 29 sty 2006, o 17:18

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: 6x »

Mi się bardzo podoba Marian KozielskiFizyka dla szkół średnich ale na tym się juz chyba nie pracuje
Co prawda daleko mi jeszcze do matury, ale książka jest super
Mirella

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Mirella »

szukam informacji na temat fizyki XX wieku
MIrella

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: MIrella »

nie mam czasu na czytanie ksiąŻek bo musze do jutra to mieć a o tej porze biblioteki są zamknięte a ja muszę na jutro oddac prace
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: pure morning »

vinci podzielam Twoją opinię na temat podstaw fizyki świetne są te książki:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości