Dlaczego on nic nie je i gryzie?

Arenatos
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2009, o 01:43

Dlaczego on nic nie je i gryzie?

Post autor: Arenatos »

Witam !
Pisze do was w chyba troszke dziwnej sprawie. Mianowicie od 2 dni mam szynszyla w domu i troche dziwi mnie to ze wogole niechce jesc granulaty ktory mu daje. Szylek byl kupiony prosto z hodowli i dostalem dla niego wyprawke ale on nie rusza wogole tej karmy tylko je samo siano Dlaczego tak sie dzieje ? Hodowla byla bardzo profesjonalna a jej wlasciciele to pasjonaci tych zwierzat i zapewniali mnie ze to bardzo dobra karma a jednak on jej nie je

Druga sprawa to problem z gryzieniem. Kiedy wsadzam reke do klatki to sie mnie nie boi obwachuje moja dlon wchodzi na nia przednimi lapkami i pozniej wacha palce i strazsznie mocno gryzie. Nie jest to chyba atak bo nie jest przy tym zdenerwowany ani nie ucieka tak wiec nie wiem jak mam to odebrac jako jego ciekawosc ? Nie sa to przyjemne ugryzienia bo prawie przebijaja skore co mam w takiej sytuacji robic ?

Bardzo was prosze o pomoc Dzieki i pozdrawiam
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Dlaczego on nic nie je i gryzie?

Post autor: pomorek »

Nie znam hodowli w której ludzie sa wielkimi pasjonatami- poprostu hoduja szyszki i na nich zarabiaja, chyba ze ktos ma w domu stadko szynszyli to mozna go nazwac pasjonatem
ale do rzeczy- dziwna sprawa z karma- powinien zwierzak jest ten granulat skoro był nim dotychaczas karmiony moze je poprostu mało a Ty nie dostrzegasz tego. Szynszyle ogólnie mało jedza wiec jesli sypiesz pełna miske to on nie zje jej całej. Poobserwuj bardzo dokładnie- nasyp mało karmy.
Nie dawaj nowego pokarmu bo bedzie miał na 99% rozwolnienie, jesli juz to bardzo drobnymi ilosciami rozpocznij podawanie nowej karmy zmieszanej z granulatem, ale tak aby granulat z hodowli tez jadł

Szyszek boi sie bo jego wczesniejsi opiekunowie nie przyzwyczajali go do reki - proste.
W jakim jest wieku jesli ma ponad 4 miesiace to stopniowo próbuj go przyzwyczajac do reki, ale nie ma gwarancji ze to polubi.
Mam jednego szynszyla własnie z duzej hodowli- takiej na futra. Mam go juz ponad pół roku i nie daje sie głaskać, poprostu jest taka i juz sie to nie zmieni. Kulka nie gryzie ale na trzymanie jej na rekach to dla niej najwieksza tortura.
Wiedz ze tak moze byc tez i u twojego szyszora. Nie dawaj mu okazji do gryzienia- nie pozwalaj aby dlugo wachał Twoje palce, nie podtykaj mu ich pod pyszczek bo bedzie gryzł.
Bierz go troszke na siłę na rece, pokazuj ze to nie krzywda. Musisz miec bardzo duzo cierpliwosci bo szyszka z duzej hodowli nie znajaca dotyku czlowieka jest ciezka do oswojenia. powodzenia
Arenatos
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2009, o 01:43

Re: Dlaczego on nic nie je i gryzie?

Post autor: Arenatos »

Dzisiaj rano go obserwowalem i zauwazylem sukces zjadl 1 kawalek karmy takze jest chyba tak jak mowisz ze je ale bardzo malo Szylek ma niecale 3 miesiace tak wiec teoretycznie powinien sie dac oswoic tylko wlasnie to gryzienie W klatce daje sie glaskac i dotykac nie boi sie tego ale jak wacha palce albo reke to zawsze gryzie moze z czasem sie to zmieni mam taka nadzieje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości