uczulenia

lasica

Re: uczulenia

Post autor: lasica »

czy jesli ktos jest alergikiem to moze miec szynszyla w domu kto wie niech powie prosze
cibi

Re: uczulenia

Post autor: cibi »

Ja jestem alergikiem i moge mieć szynszyla ale moge max 2 h z nim sie bawić bo potem zaczyna się katar itp. Ale ogólnie nic takiego się nie dzieje :-D
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: uczulenia

Post autor: muppet »

heh - szynszyl dla alergika to tak średnio. Szynszyle maja gęste futro, którego pełno w całym mieszkaniu . a przynejmniej w miejscu gdzie szynszyl przesiaduje. Tak wiecej lepiej nie kupowac szynszyla bo potem bedzie problem. Proponuje wybrac sie do sklepu zoologicznego i posiedziec z godzine kolo szynszyli.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: uczulenia

Post autor: przyrodnik »

Mam uczulenie na prawie wszystko z sierścią (koty, psy, króliki, chomiki, itd). Całkiem przypadkiem okazało się, że nie mam uczulenia na szynszyle. Od jakiegoś czasu mam 3 szynszyle
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: uczulenia

Post autor: muppet »

no prosze prosze - zaskoczyłeś mnie czyli odp na postawione pytanie brzmi: mozna miec szynszyla jezeli jest sie alergikiem
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: uczulenia

Post autor: Anex »

To dobrze, że można, ale zależy jeszcze na co kto jest uczulonym ja musze jeszcze sprawdzić zanim kupie sobie szylka. A na studiach szylek to nie utrapienie?
Kacper

Re: uczulenia

Post autor: Kacper »

Siemka czy szynszyle mogą być groźne dla alergików :/
Szatan

Re: uczulenia

Post autor: Szatan »

Ja mam szylka teŻ mam alergie na zwierzaczki futerkowe ale olałem to i mam szylusia długo siedzę z nim i nic mi nie jest :D. Gorzej jest z kotami i innyi zwierzakami przyszylku nic mi nie jest :)
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: uczulenia

Post autor: muppet »

Najlepiej by było gdybys mogła to sprawdzic - np w sklepie zoologicznym, mogłabyś posterczec troche nad klatką z szynszylami. Bo szkoda zebys kupiła szynszyla i w domu okazało sie że przez niego kichasz.
basia

Re: uczulenia

Post autor: basia »

ale o to chodzi, ze ja nie jestem uczulona, tylko mój współlokator://////
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: uczulenia

Post autor: Szyszek1993 »

No to twój współlokator musi w sklepie zoologicznym posiedziec przy szyszorkach i wszystko będzie jasne. CZYTAJCIE NAJPIERW INNE TEMATY ZANIM ZADACIE PYTANIE BO TEN JUŻ BYŁ PORUSZANY!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: uczulenia

Post autor: Kiara »

Twój współ-lokator powinien zrobić jakieś badania.Bo jesli sie nie mylę-można ustalic na czyją sierść się jest uczulonym.
Mam kolegę,który nie toleruje kotów (dostaje kichawicy) a inne zwierzęta mogą być.

Szyszek1993, popieram.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: uczulenia

Post autor: muppet »

No tak - ale głupio poprosić współlokatora zeby zrobił sobie płatne badania. Jezeli współlokator mieszka w innym pokoju to myslę że nie powinno być problemu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość