Problem Badawczy - Iklasa LO

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
NieMyslTyle
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2008, o 13:38

Problem Badawczy - Iklasa LO

Post autor: NieMyslTyle »

Witam, chcialbym poprosic o pomoc. Uczeszczam do pierwszej klasy LO, jakis czas temu dostalismy dlugoterminowe zadanie zwiazane z praca badawcza.

Mielismy wymyslec problem badawczy, postawic hipoteze i oczywiscie przeprowadzic doswiadczenie oraz calosc udokumentowac.
Co do mojego problemu, to tak: nie mam wymyslonego tematu a czasu zostalo bardzo niewiele. Stad moja prosba o przykladowe problemy badawcze, ktore da sie ladnie opisac/udokumentowac i przeprowadzic w okolo 3 dni.

Sam jestem zly, ze przypomnialo mi sie to tak szybko. Mowi sie trudno, czlowiek uczy sie na swoich bledach, nastepnym razem za takie rzeczy trzeba bedzie sie wziasc szybciej.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Problem Badawczy - Iklasa LO

Post autor: Jakusz »

A to się forum przejrzeć nie chce prawda? Użyć wyszukiwarki także. skoro znalazłeś już ten dział, to nie zauważyłeś, że pod twoim tematem są dziesiątki tematów związanych z robieniem doświadczeń? Trochę własnej inicjatywy i zapraszam do przekopania forum. Na pewno coś znajdziesz dla siebie.
NieMyslTyle
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2008, o 13:38

Re: Problem Badawczy - Iklasa LO

Post autor: NieMyslTyle »

Ok. Myslalem, ze ktos moze cos znac, no ale dobra. Sa w ogole jakies doswiadczenia, ktore da sie przeprowadzic w krotkim czasie? Oczywiscie takie, ktore trzymalyby poziom i daloby sie jakos opisac.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Problem Badawczy - Iklasa LO

Post autor: Jakusz »

Owszem są. Tylko zależy co chcesz zrobić, na jaką skalę i jakie masz możliwości.

Wszelkie doświadczenia badania zjawiska osmozy nie zajmują więcej niż kilkadziesiąt minut.
Opisów tych doświadczeń w tym dziale jest aż za dużo.
NieMyslTyle
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2008, o 13:38

Re: Problem Badawczy - Iklasa LO

Post autor: NieMyslTyle »

Warunki domowe. Pozostaly 3 dni i chcialbym je jak najbardziej wykozystac. Calosc ma byc przedstawiona multimedialnie, albo normalnie na kartkach, wiec raczej trzeba conieco informacji zamiescic.

Zobacze o co chodzi z ta osmoza, dzieki za zainteresowanie.
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Problem Badawczy - Iklasa LO

Post autor: Marcin_skc »

Różne stężenia soli w podłożu, zajście suszy fizjologicznej i po doświadczeniu.
NieMyslTyle
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2008, o 13:38

Re: Problem Badawczy - Iklasa LO

Post autor: NieMyslTyle »

Mozna by troche jasniej? Zaduzo mi to nie mowi, a biologa ze mnie nigdy nie bylo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości