Eksperyment

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Marta2954
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2009, o 12:51

Eksperyment

Post autor: Marta2954 »

Mam taką pracę domową i nie wiem jak ją rozwiązac
zad: załóżmy, że poproszono cię o uczestniczenie w eksperymencie.Polegał on na sprawdzeniu ilości wydalanego potu i moczu w różnych sytuacjach. Pierwszego dnia odpoczywałeś, a drugiego przez 6 godzin pracowałeś fizycznie. Caly czas przebywales w pomieszczeniu o stałej temperaturze i wilgotności. Dostarczano ci takie samo pożywienie i napoje. I trzeba odpowedziec na pytania:
a) w którym dniu wydaliłeś więcej potu,a w którym więcej moczu?
b) czy łączna objętoś potu i moczu kazdego dnia byla taka sama?
c) jezeli nie, to co jest powodem rónicy?
d) dlaczego przyjęto założenie, że warunki zewnętrzne oraz pozywineie i napoje powinny byc takie same przez caly czas trwania eksperymentu?

największe trudności sprawia mi podpunkt d) . Jak ktoś zna odpowiedź to proszę niech pisze, byłabym bardzo wdzięczna
Arya
Posty: 93
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:32

Re: Eksperyment

Post autor: Arya »

ad D warunki zewnętrzne oraz pożywienie i napoje muszą być takie same, ponieważ w eksperymencie badasz tylko wpływ wysiłku fizycznego na produkcję potu i moczu, więc musisz wyeliminować wszystkie inne czynniki, które też mogłyby mieć na to wpływ.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Eksperyment

Post autor: yeast »

Hm, pomyśl - przyjmujesz taką samą ilość wody każdeg dnia. Część wody wydala się z moczem, część z potem. Wysiłek fizyczny zwiększa pocenie się. Więc jaka jest odpowiedź?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości