Jaki wybrać?

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Jaki wybrać?

Post autor: Pablo »

Witam,
mam zamiar kupić sobie swoją pierwszą lustrzankę cyfrową i właśnie mam dylemat między trzema modelami.
Canon 400D Sony alpha 300 i sony alpha 350.
No właśnie, najbardziej myślałem o alpha 300, ale teraz sam już nie wiem jaki wybrać, cenowo wypadają one podobnie tak samo z parametrami.
Czy może ktoś mi doradzić jaki z tych trzech wybrać? lub też może inny cenowo podobny z większymi zaletami.

Pozdrawiam!
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Marcin I. »

Zanik kupisz popatrz na dostepny osprzęt i jego ceny - szybko się okaże że to co kupiszw pudełku to za mało! A zakup peryferiów to znaczny ubytek grosza, zwłaszcza w przypadku canona - ale za to jest tego towaru najwięcej. Z racji tego że posiadam sprzęt tej firmy nie orientuję się w pozostałych!
fabianek
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2009, o 20:50

Re: Jaki wybrać?

Post autor: fabianek »

Zwykło się mówić, że liczy się tylko Nikon i Canon. Sam jestem posiadaczem Nikona, więc o dostępności obiektywów i innych akcesoriów do Canona wypowiadać się ciężko, ale te dwie firmy w segmencie lustrzanek mają chyba największe doświadczenie.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Tahtimittari »

Tak jak poprzednik jestem posiadaczką Nikona, więc o tych firmach ciężko mi się wypowiadać.
Natomiast mogę doradzić Ci tyle, żebyś zwrócił uwagę na obiektyw. Bardziej pasjonuje Cię makrofotografia (jeśli tak, to potrzebujesz obiektywu o krótkiej ogniskowej, raczej osobno trzeba będzie dokupić), czy też może lepszy byłby teleobiektyw? To już zależy od Twoich upodobań, ale to równie ważna sprawa jak kupno samego aparatu.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Pablo »

dziękuje za pomoc.
No właśnie, zauważyłem, że do Canona drogie są obiektywy tudzież inny osprzęt /
Ale tak przejrzałem to chyba jednak postawie na tego Canona.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Jaki wybrać?

Post autor: malwka »

Ja natomiast jestem posiadaczką alphy Tu ceny są niższe chyba. Miałam do czynienia również z Nikonami i nie wiem na prawdę skąd wziął się pogląd, że Nikony i Canony są super a Sony to szajs (takie zdania słyszałam wiele razy). Używałam Nikona i Sony i różnić wielkich nie widzę, nawet lepiej robi mi się zdjęcia Soniakiem.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Pablo »

No jak postanowiłem tak nie zrobiłem
Kupiłem nikona D60. Cena taka sam jak sony alpha 300 była.
Ale zdjęcia robi świetne
Tak więc jestem zadowolony z zakupu.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Tahtimittari »

A obiektyw do tej D60 jaki posiadasz?:)
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Pablo »

A obiektyw do tej D60 jaki posiadasz?:)
W zestawie od razu Nikon ED 18 - 55 mm G VR AF-S DX Zoom-Nikkor. Ale w niedługiej przyszłość chciałbym mieć 18 - 200 mm
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Tahtimittari »

to ten co mój, do mojej D40 tyle, ze ja stabilizacji obrazu nie posiadam. No i mam też Sigmę 70-300mm, super jest.
laurencja
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:52

Re: Jaki wybrać?

Post autor: laurencja »

Bardzo ciekawe uwagi. Ja także chcę kupić lustrzankę i myślałam o Canonie 400D, Niconie D60 i Sony. Ja się jednak zdecyduję raczej na Sony Alpha, bo obiektywy Minolty pasują do niego a jest ich bardzo duży wybór. A poza tym teraz jest promocja na Sony Alphę i można ją kupić z dobrym obiektywem za niewiele większą cenę (jeśli się nie mylę to 18-200 albo jeszcze lepszy. Ta promocja jest chyba w Foto Jokerze. Tam są najlepsze ceny aparatów, jak niedawno sprawdzałam to było najtaniej.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Pablo »

Ja wybrałem dlatego nikona D60, ogólnie nikona bo wiem, że to firma specjalizujące się właśnie w takim sprzęcie.
Miałem do wyboru trzy w sklepie, nikon, canon i sony.
I jestem zadowolony z zakupu, fakt sony i canon miały stabilizacje w korpusie już a nikon D60 nie ma.
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Lenka »

Pablo pisze:D60
Porządna lustrzanka. Ja osobiście mam D300 i jestem bardzo zadowolona z tego aparatu i nie zamieniłabym na żaden inny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość