Ciekawi mnie, co to za ryba (jeśli to w ogóle ryba)

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
zombie
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 14:19

Ciekawi mnie, co to za ryba (jeśli to w ogóle ryba)

Post autor: zombie »

Witam!

Ostatnio na wakacjach odwiedziłem muzeum oceanograficzne. Były tam między innymi akwaria z rybami i innymi zwierzątkami wodnymi, i jedno z tych zwierzątek przykuło moją uwagę, bo wyglądało jak ryba z nogami, i nawet chodziło po dnie na tych nogach. Niestety nie wszystkie zwierzątka były opisane, i to akurat nie miało nigdzie podpisu żadnego. Zrobiłem zdjęcie:
1.jpg
I ciekawi mnie, co to jest? Czy to rzeczywiście jest ryba z nogami, czy może coś innego?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ciekawi mnie, co to za ryba (jeśli to w ogóle ryba)

Post autor: WojtekB »

Jakiś gatunek z

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Kurkowate
kurkowatych (Triglidae)
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ciekawi mnie, co to za ryba (jeśli to w ogóle ryba)

Post autor: AnnaWP »

Sprostuję - ona nie chodzi na nogach, tylko na promieniach płetw - przynajmniej na ile widzę.

Co do ryb z nogami, to bardziej takie trzonopłetwe by się kwalifikowały, bo tak faktycznie możemy mówić o przekształceniu płetw w kończyny.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Ciekawi mnie, co to za ryba (jeśli to w ogóle ryba)

Post autor: WojtekB »

Płetwy piersiowe wyposażone w dwa lub trzy twarde promienie pomocne przy poszukiwaniu pożywienia pod kamieniami.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Ciekawi mnie, co to za ryba (jeśli to w ogóle ryba)

Post autor: AnnaWP »

Oczywiście Wojtku, moje sprostowanie dotyczyło autora tematu, nie Twojego źródła.
zombie
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 14:19

Re: Ciekawi mnie, co to za ryba (jeśli to w ogóle ryba)

Post autor: zombie »

Dzięki wielkie za odpowiedź! Jakoś tak bardzo mnie ta ryba zaciekawiła jak ją zobaczyłem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość