Biologia i przyszłość

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Regis
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, o 20:31

Biologia i przyszłość

Post autor: Regis »

Mam trochę problem, bo muszę wybrać jakieś studia, ale im więcej info zbieram tym bardziej się gubię (cóż za paradoks ). Na maturze zdaję biologię chemię i fizykę (ale to ostatnie to naprawdę słabo umiem). Moim ulubionym przedmiotem jest biologia w szerokim tego słowa znaczeniu. Na jakie studia powinienem pójść żeby były jednocześnie na tyle związane z biologią żebym miał z nich frajdę, żeby można było po nich dostać dobrą pracę i wogóle żeby wszystko było dobrze? Co byście poradzili?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: Medycyna Lwów »

MISMP w wawie spełnia wszytskie twoje warunki

[ Dodano: Czw Mar 29, 2007 15:30 ]
tylko cięzko sie dostać
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: Ziutaa »

To proste! wybierz to co Cię naprawde interesuje, czyli BIOLOGIE.
Zauwazylam, ze lepiej wychodzą ludzie, ktorzy studiuja to co ich interesuje (pozniej zawsze jakos im sie udaje), niz Ci ktorzy robią cos pod przymusem. po co Ci medycyna, farmacja itp? Niby praca gwarantowana, ale nie spelnia marzen.
Tak a propos znam ludzi, ktorzy maja lepiej platna prace po biolii niz po farmacji, lol
kroz
Posty: 8
Rejestracja: 9 maja 2007, o 10:32

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: kroz »

w Toruniu masz biologie biotechnologie i ochrone srodowiska, do wyboru jest pelno specjalizacji (np. botanika, ochrona krajobrazu itd) zanim sie zdecydujesz rozpatrz tez inne kierunki, np. chemia, po chemii o proce nie jest tak trudno, przedmiot ciekawy (glownie praca w laboratorium) a dobrych chemikow nie ma za duzo, takze polecam (moja zona jest chemikiem, prace w zawodzie znalazla jeszcze na studiach), a jak lubisz biologie i chemie to ochrona środowiska bedzie Ci sie podobac, szczegolnie sp. ochrona wód Toruń to akurat przykladowe miasto (ja tam mieszkam i studiuje), masz do wyboru pełno dobrych uczelni (w Toruniu chemia jest na bardzo wysokim poziomie, ale kierunki biologiczne to juz gorzej. tylko ciiii. ja tego nie mowilem
Absolwent UMK

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: Absolwent UMK »

Ja teŻ jestem z Torunia, a spotkałem się z opinią zupełnie odwrotną. chemia kiepsko, przedmioty biologiczne wysoko, ciekawe jakie pokrycie mają takie ploty?
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: Astacus »

Ja chciałbym studiować biologię na SGGW, i polecam wszystkim, słyszałem że jest świetnie

[ Dodano: Sro Sie 08, 2007 00:17 ]
Ziutaa pisze:To proste! wybierz to co Cię naprawde interesuje, czyli BIOLOGIE.
Zauwazylam, ze lepiej wychodzą ludzie, ktorzy studiuja to co ich interesuje (pozniej zawsze jakos im sie udaje), niz Ci ktorzy robią cos pod przymusem. po co Ci medycyna, farmacja itp? Niby praca gwarantowana, ale nie spelnia marzen.
Tak a propos znam ludzi, ktorzy maja lepiej platna prace po biolii niz po farmacji, lol
Zgadzam sie z Tobą w 100%, Ludzie. spełniajcie marzenia!
Radca
Posty: 12
Rejestracja: 8 sie 2007, o 02:19

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: Radca »

Witam,
Regis pisze:Moim ulubionym przedmiotem jest biologia w szerokim tego słowa znaczeniu.
Może jest coś, co interesuje Cię szczególnie?
Maria Jolanta
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2007, o 11:59

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: Maria Jolanta »

hej, jestem w trzeciej klasie liceum, matura tuz tuz, kocham biologie i chce ją studiowac, ale jak czytam na forum różne opinieto mi sie niedobrze robi, naprawde jest tak bardzo ciężko? wiem ze jest matematyka i biofizyka na biologii, czy ktos wie czy długo przez 1 rok czy do konca studiow? bo troche sie ich obawiam, prosze o odpowiedz kogos rozsądnego bo nie wiem co robic, jak nie biologia to co innego? medycyna i farmacja odpadająa poza tym zawsze chcialam uczyc w szkole.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: Savok »

Zdaje sie, ze na biologii matematyka i biofizyka sa przedmiotami jednosemestralnymi. Na biotechnologii matematyka jest roczna i na poziomie wyzszym.

Ani jedno ani drugie nie jest szczegolnie trudne, sa o wiele trudniejsze przedmioty.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: badger »

Na UAM matematyka jest tylko na drugim semestrze i jest tomatematyka z informatyką". Będziemy się uczyć pisać w Wordzie, malować w Paincie itp Z tego co wiem nie jest trudno. Biofizyka zaczyna się chyba od III semestru ale nie wiem ile trwa
Maria Jolanta
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2007, o 11:59

Re: Biologia i przyszłość

Post autor: Maria Jolanta »

Dzięki o to mi chodziło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości