Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Misiek

Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: Misiek »

Dzisiaj czytałem ciekawy topic na forum gazety:

Jakie kierunki według was są beznadziejne.
Autor: billiejean1

Niby nie powinno się mowic ze jakiś kierunek jest beznadziejny itp, ale nie
oszukujmy sie jest wiele takich ktore nie zaowocują lepsza przyszłościa.

Według mnie to przykladowo: indologia, bibliotekoznawstwo, teologia

Jak wy sądzicie
A jakie jest wasze zdanie? Czy są beznadziejne kierunki przyrodnicze? Część osób uważa, że takim kierunkiem jest ochrona środowiska, inni twierdzą że bez przyszłości jest biologia?
aga

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: aga »

AleŻ biologia ma przyszłość.naukową.bo napewno nie finansową dla jej absolwentów :554:
Wiktoria
Posty: 27
Rejestracja: 5 wrz 2005, o 01:00

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: Wiktoria »

nie pwoiedziłabym, że indologia jest beznadziejna
Gosc

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: Gosc »

aga pisze:AleŻ biologia ma przyszłość.naukową.bo napewno nie finansową dla jej absolwentów :554:
Dlaczego uwazasz, ze na pewno nie finansowa?
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: alces »

Gosc pisze:
aga pisze:Ależ biologia ma przyszłość.naukową.bo napewno nie finansową dla jej absolwentów :554:
Dlaczego uwazasz, ze na pewno nie finansowa?
a dlaczego nie. ile placa nauczciela w szkole nie wiele. no chyba ze w gre wchodzi udzielenie korepetycji. to od gupy (4 os.) mozna zgarnac w 90 min. 200zl, tyle ze trzeba byc dobrym w tym cos sie robi, bo inaczej chetnych nie bedzie.
al

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: al »

filozofia jest bez przyszłości, co po tym moŻna robić?
bagatha

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: bagatha »

hmmm
ja stawiam na prace naukową, przyszlosc dla wszystkich ludzi.
biolog nie znaczy znawca wszystkiego po trochu i w sumie niczego.
Nie interpretujcie biologa z nauczycielem szkolnym.
Spojrzcie chociaz na info wyswietlane u nas na stronie głównej, jakie teraz dokonuja sie postepy. Biolog moze wybierac z posrod wielu specjalizacji, a zostanie nauczycielem to tylko jedna z wielu opcji.

Bibliotekoznawstwo nie ma przyszlosci? a dlaczego?
moim zdaniem to cenny zawod, co bysmy zrobili bez bibliotekarzy?
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: alces »

bagatha pisze:hmmm
ja stawiam na prace naukową, przyszlosc dla wszystkich ludzi.
biolog nie znaczy znawca wszystkiego po trochu i w sumie niczego.
Nie interpretujcie biologa z nauczycielem szkolnym.
Spojrzcie chociaz na info wyswietlane u nas na stronie głównej, jakie teraz dokonuja sie postepy. Biolog moze wybierac z posrod wielu specjalizacji, a zostanie nauczycielem to tylko jedna z wielu opcji.

Bibliotekoznawstwo nie ma przyszlosci? a dlaczego?
moim zdaniem to cenny zawod, co bysmy zrobili bez bibliotekarzy?
spoko, zgadzam sie ze mozliwa jest praca naukowa zwiazana z biologia np. mikrobiologia. tyle ze chyba nie w Polsce, bo tu raczej brak na to funduszy i szybko to sie chyba nie zmieni, a wybierajac kieunek studiow kieruje sie mozliwosciami pracy w Polsce, poniewaz nie zamierzeam opuszczac naszego kraju.
a co do bibliotekarzy, to wg mnei juz nie dlugo nie bedzie takiego zawodu, z bardzo prostej przyczyny komputery zastapia ludzi. kto wie moze za pare lat biblioteki beda samoobsogowe (hehe jak sklepy) juz teraz sa przeciez katalogi internetowe, wiec za pare lat
bagatha

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: bagatha »

nie zgadzam sie z Tobą
pieniadze na badania są, moze nie na wszystkie ale są
placowki rozwijają się.

sukces moze zaowocowac w Polsce, ale nie tylko tu dalej sie rozwijać.
Moze jestem zbyt optymistyczna ale kilka znajomych osob, juz majacych specjalizacje, wlasnie prowadzi badania i mowia,ze pieniadze są.
To oczywiscie przyklady.
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: alces »

bagatha pisze: pieniadze na badania są, moze nie na wszystkie ale są
placowki rozwijają się
moi znajomi mowia co innego pewnie to zalerzy od pacowki ale w Polskim systemie edukacji brakuje pieniedzy. nie ma sie co oszukiwac. a odczuwam to na wlasnej skorze.

mowisz ze nie. to czemu w klasach jest po 30 osob a nie po 15, czemu juz w liceach nie ma labolatorum. czemu nie mamy dostepu do porzadnych mikroskopow idt itp czemu nie mozemy rozwijac swoich zainteresiwan od najmolodszych lat
odpowedz jest bardzo prosta. nie stac nas na to
bagatha

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: bagatha »

tak, oczywiscie, ale nie nalezy tez byc takim pesymistą i rezygnowac z planow na studia.
Nasz kraj czesto ma pieniadze, ale jest na nie za ciemny. Kobiety w dziekanacie nie potrafią przyjac przelewu z internetu, bo sie boją.planu i godziny zajec sa znane na dzien przed ich rozpoczeciem.

Mie bronie tu naszego chorego kraju, ale nie mozemy tez sie załamywać


W Polsce nie ma laboratoriow w liceum, ale za to Francuzi majac lat 16 nie wiedza co to fotosynteza.

A co do mikroskopow itp., nie okłamujmy się- nawet jakby były to by szybko znikły albo zostały popsute.
Wiktoria
Posty: 27
Rejestracja: 5 wrz 2005, o 01:00

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: Wiktoria »

jak komputer może zastąpić bibliotekarza? dziwna wizja świata i chyba średnie zamiłowanie do literatury ( i skąd pieniądze na komputery, skoro tacy biedni jesteśmy? )
bibliotekarz nie tylko układa książki- pielegnuje je, skleja, sprawdza ich stan i doradza. gdyby dalo się takie rzeczy pominąć, to zamiast nauczyciela mielibyśmy wykłady puszczane z taśmy :562:
nie ma kierunków beznadziejnych, są najwyżej ludzie, którzy nie potrafią znaleźć lub docenić pracy.
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Jakie kierunki według was są beznadziejne...

Post autor: alces »

Wiktoria pisze:jak komputer może zastąpić bibliotekarza? dziwna wizja świata i chyba średnie zamiłowanie do literatury ( i skąd pieniądze na komputery, skoro tacy biedni jesteśmy? )
bibliotekarz nie tylko układa książki- pielegnuje je, skleja, sprawdza ich stan i doradza. gdyby dalo się takie rzeczy pominąć, to zamiast nauczyciela mielibyśmy wykłady puszczane z taśmy :562:
nie ma kierunków beznadziejnych, są najwyżej ludzie, którzy nie potrafią znaleźć lub docenić pracy.
taki wielki problem wystarczy katalog internetowy, odpowedni czytniki i zamieszczenie kodow na ksiazkach, i normalnie mozna zrobic biblioteki samobslugowe (Polska biedny kraj, ale kompy ludzie maja. nie mow ze nie, 99% moich znajmych ma co najmniej 1 komputer w domu. I to co innego. bo mi chodzi o to ze w Polce jest malo funduszy na edukacje. to szkola brakuje kasy - na wyposarzenie pracowni itd itp. i co z tego ze mam kompa, jak mnie nie stac na fajny mikroskop do kompa, a szkola tez tego nie posiada. ) a wracajac do bibliotek istnieja rowniez ebook. a kasiazke mozna skleic samemu i wcale nie tzreba byc po bibliotekarstwie wogole nie masz wyobrazni, jak kiedy ktos by powiedzil slowo interent to pewnie tez bys nie dowierzala ze cos takiego moze istniec w przyszlosci
a wykladowcy z tasmy nie zadassz pytania! istenieja filmy eduakcyjne i sa wykorzystwane na lekcjach (moze jak Ty chodzilas to nie bylo takiej forumy nauki, ale teraz jest)
wg mnie sa kierunki poprostu nie interesuajce. i tyle bo ja przynajmniej nie widze nic fajnego w podawaniu ksiazek czy ich sklejaniu. ale to tez tylko moje zdanie.

sorki za bledy ale mam malo czasu. mam nadzej ze zrozumieliscie o co mi chodzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość