Olimpiada biologiczna - literatura

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Kaskabel
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2006, o 16:36

Olimpiada biologiczna - literatura

Post autor: Kaskabel »

Cześć.

Mam pytanie odnośnie Olimpiady Biologicznej: z czego najlepiej się uczyć? Podstawą są oczywiście podręczniki szkolne, ale to chyba za mało. Sięganie po kilkuset stronicowe podręczniki akademickie z kolei jest bez sensu, ponieważ jest w nich za dużo wiedzy i czytanie takich tomisk zajmuje dużo czasu. Poradźcie.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Olimpiada biologiczna - literatura

Post autor: Iwus »

temat pojawiał sie wiele razy na forum
Adam

literatura do OB

Post autor: Adam »

Przeglądam całe forum dosyć często, ale nic nie znalazłem na temat literatury do Olimpiady Biologicznej. Chyba Że nie powinienem szukam pod tematem o tej olimpiadzie. Zdecydowana większość tematów tutaj dotyczy prac badawczych, ale na temat ksiąŻek, z których naleŻy się przygotowywać do kolejnych etapów nie widzę nic. Jeśli się mylę, proszę o wskazanie gdzie jest taki temat. Z góry dzięki.
Adam

Re: Olimpiada biologiczna - literatura

Post autor: Adam »

Czytałem, które pozycje są polecane na stronie Olimpiady. Chodziło mi jednak o ksiąŻki, zawierające wystarczającą wiedzę, a nie o typowo naukowecegły", jak cała seriaKrótkie wykłady PWN. Zastanawiam się czy podręczniki licealne zakres rozszerzony wystarczą i czy (poza Operonem) lepiej korzystać z PWN czy WSiP. Jeśli ma ktoś doświadczenia z olimpiadą lub tytuły ksiąŻek, z których się przygotowywał, a które nie są wymienione na stronie Olimpiady, proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada biologiczna - literatura

Post autor: Medycyna Lwów »

niedługo powtsanie na forum specjalny dział tam wszytsko bedize napsiane. Sam mam go redagować. Narazie ciesz się wakacjami, najlepiej zrobisz, wiem z własnego doswiadczenia.
Adam

Re: Olimpiada biologiczna - literatura

Post autor: Adam »

Kamil, dzięki za radę, czekam więc na ten osobny dział, a na razie korzystam z ładnej pogody :)
Ziom z podlasia
Posty: 74
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 11:28

Re: Olimpiada biologiczna - literatura

Post autor: Ziom z podlasia »

Dobra też skorzytam z pomocy
Pytanie pierwsze - W swej pracy używam rośliny niewystepującej w florze Polski, a nawet w naszej strefie klimatycznej. Czy ma to jakiś wpływ na ocene pracy?
Pytanie drugie- Opieram się na literaturze zamieszczonej na stronie U.S. Environmental Protection Agency, czy musze wpisasać to w spisie cytowanej literatury fachowej (barierą jest język angielski i obecność tego na stronie www) i czy badania EPA będą na tyle miarodajne dla naszej komisjii z KOOB czy KGOB? Dodam że dośwdzczenie opracowałem samodzielnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości