choroby szynszyli

chichi

choroby szynszyli

Post autor: chichi »

Witam,
Czy ktoś mi moŻe poradzić, co zrobić, jeśli szynszylkowi ropieją oczy ( prawdopodobnie od pyłu kąpielowego lub od jakiegoś składnika w jedzeniu ). Nie jest to nasilone, ale chciałabym przed udaniem się do weterynarza spróbować jeszcze domowych sposobów. Nie ma przy tym zaczerwienionych oczu, więc moŻe to da się jeszcze zaleczyć za pomocą na przykład rumianku ? Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: choroby szynszyli

Post autor: Agusia »

Możesz spróbować zakrapiania lub przemywania rumiankiem, ale mimo to idź do weterynarza.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: choroby szynszyli

Post autor: muppet »

Moj szynszyl tez tak mial - ale ropiało mu jedno oczko i po paru dniach samo przeszło. Jednak jezeli to trwa dłuzej niz kilka dni albo sie nasila lepiej isc do weterynarza.
?

CHOROBY SZYNSZYLI

Post autor: ? »

PROSZÊ O PORADÊ BO LEKARZE DOPROWADZAJÊ MNIE DO SZALU :x MOJA MELA JEST MIEJSCAMI £YSA NA BOKACH I POD BRODA.MA TEZ NIBZEJ :( Y PRZYPALONE W¡SY.JEDEN LEKARZ POWIEDZIA£, ¯E TO GRZYBICA DRUGI, ¯E NIE ?I JU¯ NIE WIEM CZY I¦Æ DO TRZECIEGO CZY DO KTÓREGO¦ Z WCZE¦NIEJSZYCH, BO SIE MELI NIE POLEPSZY£O A MAM WRA¯ENIE, ¯E JEST JESZCZE GORZEJ :(

moderator: Proszę pisać małymi literami!
Ostatnio zmieniony 28 lis 2006, o 19:36 przez ?, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: choroby szynszyli

Post autor: Agusia »

Skąd jesteś? Może Ci polecić jakiegoś lekarza?

Jeśli to grzybica, to kup w aptece puder Daktarin. To jest lek który powstrzymuje rozwój i rozprzestrzenianie się grzyba, jest dobry w zapobieganiu. Dosypujesz pół buteleczki do pyłku kąpielowego i gotowe. Szynszylki same się tym pokryją w czasie kąpieli piaskowej.

Grzybica u szynszyli przejawia się łysieniem w okolicy pyszczka, wypadają też wąsy(chociaż nie zawsze), szynszylek się drapie (ciągle go swędzą miejsca, które są objęte już grzybicą).
?

CHOROBY SZYNSZYLI

Post autor: ? »

Jestem z Wa-wy.Daktarin kupiłam i nic(oczywiscie stosuje).Ale mam tez Felka i on nie ma Żadnych objawów.A minely 2 mies. jak zauwaŻylam pierwsze objawy.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: choroby szynszyli

Post autor: Agusia »

Dr Wojciech Bielecki
Klinika Małych Zwierząt
ul. Nowoursynowska 159C
tel. (022) 847-37-40

oraz
ul. Schroegera 72a
tel. (022) 834-54-53

Lecznica Zwierzat
dr wet Milena Wojtyś
ul.Klemensiewicza 7
tel (022) 664 66 88

dr Monika Batog
ul. Tatarkiewicza
ul. Igańska 2.
tel (022) 810 85 23

Spróbuj u któregoś z tych wetwrynarzy. Znają się na szynszylach i moi znajomi, którzy mają szynszyle ich polecają.

Pozdrawiam.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: choroby szynszyli

Post autor: muppet »

Mój Puszek tez miał grzybice - to było straszne! Weterynarz zalecił mu taką masc-antybiotyk Pimafucort) i po kilku dniach futerko zaczelo odrastac.

[ Dodano: Sro Lis 29, 2006 19:47 ]
Agusia - jakiego veta od szynszyli z Krakowa polecisz?
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: choroby szynszyli

Post autor: Agusia »

muppet pisze:Agusia - jakiego veta od szynszyli z Krakowa polecisz?
Na szczęście nie musiałam jeszcze z moimi maluchami biegać do weterynarzy, alejakby coś się złego działo (a mam nadzieję, że nic się nie będzie złego działo ) to od koleżanki (też jest z Krakowa i ma 3 szczyle )mam namiary na 2 lecznice. Jedna jest na ul. Chłopskiej 2a (tel. (012) 568-83-65), a druga na ul. Na Ostatnim Groszu 54-56 (tel. (012) 351-80-71) i nazywa się SUN-WET. Szczerze mówiąc nawet nie wiem w których częściach Krakowa są te lecznice , ale podobno tam się znają na szynszylach.

Muppet, a Ty z Puszkiem gdzie chodziłaś? Do jakiego weta?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: choroby szynszyli

Post autor: muppet »

Jezeli sie nie myle to na Chłopskiej przyjmuje doktor Murzyn (afroamerykanin ) i mowią ze ponoć zna sie na szynszylach ale ja osobiscie go nie polecam. Gdy Pusio mial uporczywy kaszel to doktor aplikowal mu witaminowe szczepionki ( kazda po 15 zl) codziennie. Po 4 takich wizytach powiedzialam dosc i wybralam sie do innej lecznicy ktorą serdecznie polecam - co prawda pan doktor jest specjalistą od psów i kotów ale ile razy mialam problem z Puszkiem to zawsze zaradził i albo nie brał za to nic albo symboliczne pieniądze.
dr Paweł Radwan na ul Krolowej Jadwigi 230 ( Wola Justowska)
Pomocy

Re: choroby szynszyli

Post autor: Pomocy »

Od wczoraj mam szynszyla.I nie wiem czy jest coś z nim nie tak czy moze to normalne, ale raz na jakis czas tak smiesznie chichocze.Czy to moŻe objaw jakiejś choroby? :?:
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: choroby szynszyli

Post autor: muppet »

To zalezy jak czesto wydaje takie dzwieki. Moj Puszek czasem tez wydaje dziwne dzwieki - jak spi, ale to raczej jest dzwięk jakby sie dusil albo nie mogl zlapac oddechu - dosyc glosny. W necie znalazlam info ze po prostu sie boi, alb cos mu sie sni - w sumie to nie wiadomo.
Dziêki

Re: choroby szynszyli

Post autor: Dziêki »

Dziękuję bardzo za odpowiedz!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości