Mały wstęp o moich świnkach i pytanie jak rozróżnić płeć.

dafne
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2007, o 09:09

Mały wstęp o moich świnkach i pytanie jak rozróżnić płeć.

Post autor: dafne »

Pisze, że najpierw trzeba poczytać w podęczniku, ja nie wiem gdzie on jest więc pytam.

Taki maly wstęp. Mam już moją trzecią świnkę. Pierwsza zdechła po tygodniu. Miała na imię Plamka, plci nie znałam. Miała dużą ranę w buzi przy zębach, jedzenie jej się nabijało, nie dało jej się uratować Druga świnka zdechła 19 lipca bieżącego roku. Miała na imię Puszek i był samcem. Pojechaliśmy na działkę. Była w ogródku. Prawdę mówiąc, co tydzień tam jeździliśmy i zawsze była świnka puszczona. Miała klatkę zawsze otwartą, nigdy nie uciekała. Zawsze ktoś ył przy niej. na wakacje dawaliśmy ją do rodziny. Znała 2 psy i 2 koty. No i stała się tragedia. W drugim roku jej życia jak zwykle wypuściliśmy ją. Klatkę miała otwartą. Pasła się, a kiedy się czegoś przestraszyła to wchodziła do niej. Cały czas ktoś był przy niej. Pojechaliśmy na działkę na tydzień. I w przed ostatnie dzień pobytu zdarzyła się tragedia. poszliśmy wszyscy na obiad. Nikt jej w te kilka minut nie pilnował. No i pies sąsiada ją zagryzł To było straszne. Teraz mam nową malutką świnkę, ma trzy tygodnie. Podobno jest to samiczka, ale nie jestem pewna. czy ktoś ma sposób jak bezproblemowo rozróżnić płeć? Mam wiele książek o świnkach, lecz są bardzo nie zrozumiałe.

Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2007, o 11:26 przez dafne, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Mały wstęp o moich świnkach i pytanie jak rozróżnić płeć.

Post autor: Kiara »

W młodym wieku bardzo trudno jest ustalić płeć świnki morskiej.Aby rozpoznać płeć świnki,należy przytrzymać ją i ostroznie nacisnąć na jego brzuszek.U samca otwór odbytowy znajduję się odległości od otworu płciowego.U samicy oba otwory położone są bardzo blisko siebie.
dafne
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2007, o 09:09

Re: Mały wstęp o moich świnkach i pytanie jak rozróżnić płeć.

Post autor: dafne »

No to chyba samiczka.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Mały wstęp o moich świnkach i pytanie jak rozróżnić płeć.

Post autor: Kiara »

Znam jeszcze jeden sposób a konkretnie podpatrzyłam.
Wet bierze zwierzątka i zamiast na brzyszek to delikatnie uciska otwór płciowy (nie polecam ).
Jak wyjdzie to samiec jak nie samica.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Mały wstęp o moich świnkach i pytanie jak rozróżnić płeć.

Post autor: MUSOPHAGA »

faktycznie u bardzo młodych świnek ciężko rozróżnić płeć.
u samic w momencie naciśnięcia(nic trudnego) otworu płciowego tworzy siętrójkącik z wyraźnym wejściem do pochwy. u samców w wyniku takiego samego zabiegu wysuwa się prącie, a po pewnym czasie daje się wyczuć zstępujące jądra!
najlepiej bedzie jak umieścisz zdjęciepodwozia Twojej świnki, a my powiemy Tobie jaka to płeć
dafne
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2007, o 09:09

Re: Mały wstęp o moich świnkach i pytanie jak rozróżnić płeć.

Post autor: dafne »

Zdjęcia niestety nie dam rady dać, ale to samiczka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość