Dwa króliki...

Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Dwa króliki...

Post autor: Mała Mi »

Mam mały dylemat. Zastanawiam się czy mogę zaryzykować bliższe spotkanie się moich dwóch królików. Ciapka mam od 5 lat, jest anielsko spokojny, nikomu w życiu krzywdy nie zrobił. Reksio jest współlokatorem mojego domu od lat 4, z początku był aniołkiem jak Ciapek, ale teraz denerwuje się na byle co i czasem nawet wścieka się że zastawiam mu drogę, goni mnie po pokoju i atakuje są w dwóch osobnych klatkach, zawsze obok siebie. Denerwują się, kiedy siebie nie widzą nawzajem, ale nie wiem czy np. kiedy sprzątam im, mogłyby być razem, w np. jednym kartonie i czekać na świeże klatki. Ktoś miał podobne doświadczenia.?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Dwa króliki...

Post autor: dawidw »

Ja kiedys mialem podobne doswiadczenie, ale z chomikami(parką). Byly rodzenstwem, na poczatku razem w klatce, potem je rozdzielilem. Również sie widzialy, ale gdy przyszly sie im spotkac, samiec samiczke atakował i gryzł.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Dwa króliki...

Post autor: MUSOPHAGA »

Ma&#x142a Mi pisze:w np. jednym kartonie i czekać na świeże klatki.
oj, może się to źle skończyć, Ciapek może stracić trochę sierści bo z tego co opisujesz z Reksia niezły gagatek.
na początek możesz próbować puszczać je razem po pokoju na krótki czas i patrzeć jak się zachowują.ale nie wkładaj ich razem do jednego kartonu
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: Dwa króliki...

Post autor: Mała Mi »

dawidw pisze:ale gdy przyszly sie im spotkac, samiec samiczke atakował i gryzł.
też mnie coś takiego kiedyś spotkało. kiedy w klatce było 6 małych chomików. najsilniejszy pokazywał kto tu rządzi i zagryzł najmniejszego
_angel_

Re: Dwa króliki...

Post autor: _angel_ »

Chomik a królik to dwa róŻne gatunki zwierząt więc nie warto porównywac takich przypadków.

I powiedz czy zwierzaki są wykastrowane? Szczezre to (z tego co czytałam) wątpie aby dwa niekastrowane samce się polubiałay na tyle aby mogły mieszakć razem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość