Matura 2010 - CHEMIA

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Kronos
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2008, o 22:07

Pytanie

Post autor: Kronos »

Witam, kończe teraz 2 kl. LO i na wakacjach mam zamiar przygotować się do matury z chemii. Od czego zacząć naukę? Chce przerobvić cały zakres podstawowy i rozszerzony. Zaznaczam że chodzę do klasy bez rozszerzonej chemii i większość rzeczy muszę zrobić sam. Moja nauczycielka radzi mi zacząć od moli, a wg. was?
Tompol

Re: Pytanie

Post autor: Tompol »

żadnych moli!. gwarantuje Ci ,ze z chemii nie znasz podstaw mimo ,ze Ci się wydaje ,że je znasz Czyli tak: Wydrukuj sobie zagadnienia do matury bez problemu znajdziesz je w necie. One są ułożone od początku do końca (na końcu masz organiczną ). Ja jak zaczynałem się uczyć do matury to dopiero w grudniu i mimo ,że coś wiedziałem , wiedza nazwać tego nie można było , ale działanie schematami Chemii możesz nauczyć się na dwa sposoby , albo ja zrozumieć , albo nauczyć się schematów. Jeśli ją zrozumiesz to nie zapomnisz jej , a nawet jak tak to łatwiej będzie Ci sobie coś przypomnieć do czegoś dojść. Pierwszy temat to budowa atomu. Mi dwa miesiące wystarczyło ,żeby z niczego (próbne pisałem słabo) , maturę napisać na 90%. Najlepiej ,żeby z każdego tematu jeszcze sprawdzać swoją wiedzę , polecam te ćwiczenia , lecz chemie Nowa-matura-Biologia-zadania-Poziom-podstawowy-i-rozszerzony_Jolanta-Kujawska-Tomasik

no i zbiór Pazdro do obliczeń rachunkowych
Kronos
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2008, o 22:07

Re: Pytanie

Post autor: Kronos »

Dzięki Tomiks
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Mandarynka »

Ponieważ istnieje taki temat w dziale o biologii zakładam podobny na chemii

A więc kto i jaki poziom chemii zdaje? Jak się uczy i na jakim jest etapie ittttp.
jessie
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2009, o 19:43

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: jessie »

Właściwie to nie jestem przekonana czy będę zdawać maturę z chemi, ale może mi coś poradzicie. Chcę się dostać na studia biologiczne gdziekolwiek, chociaż zależy mi na UAM
Bede zdawac biologie rozszerzona, no i matematyke podstawową, ale nie sadze żebym uzyskała wysok wynik, więc zastanawiam się nad chemią. Tylko ja w szkole miałam podstawową i w 3 klasie nie mam juz chemi. I pytanie moje jest takie, czy warto w ogole się nad tym zastanawiać? Lubie chemie, ale nie wiem czy lepiej by nie było przyłozyc się do matmy niż zaczynac z chemia.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Ranger »

Na to pytanie, chyba musisz sobie sama odpowiedzieć. Zależy czy się czujesz na siłach. Domyślam się, że chodzi Ci o chemię podstawową. Jeśli potrafisz się sprężyć to czemu nie, nie jest to rozszerzenie, więc w rok powinnaś opanować materiał.
Zależy od Twoich chęci i aspiracji.
kamyk
Posty: 27
Rejestracja: 17 sie 2008, o 11:08

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: kamyk »

jessie, to zależy jak oceniasz swoje możliwości i czy aż tak nie lubisz matmy. Zdążyć, zdążysz, więc po prostu, co wolisz.
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: anusiagd »

Ja podchodzę do rozszerzonej chemii, ale jak już pisałam w wątku wyżej przez Mandarynkę wspomnianym, słabo to widzę. no ale praca, praca i ściubolenie zbiorów zadańltsceptyczny
lt- mój aktualny komentarz na temat ww kwestii
kamyk
Posty: 27
Rejestracja: 17 sie 2008, o 11:08

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: kamyk »

ja też rozszerzona chemia, hmmm na jakim etapie jestem? a no tak z 5 zadań zrobiłam ja nie wiem jak to będzie, będę się uczyć, ale boję się, po prostu, lubię szkołę i mi jej już nawet brakuje, ale ta perspektywa mega ważnej matury w moim wieku jest dla mnie straszna. No cóż, zobaczymy, może nie taki diabeł straszny jak go malują
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: stellar »

Ja mam zamiar zdawać rozszerzoną chemię i mam obawy Chociaż materiał mam na razie bardzo kulawo przerobiony, bo w szkole to o mojej chemii wolę nic nie mówić, żal na kółkach A na korepetycjach zrobiłam trochę, ale to wciąż mało, no ale mamy jeszcze cały rok, choć nie cały ]

Myślę, że najgorzej u mnie jest z nieorganiczną, hybrydyzacjami i charakterystyką niektórych pierwiastków i do tego będę musiała najsolidniej przysiąść, o organicznej to nie wspomnę Nie jest ona dla mnie trudna, ale również ją w drugiej klasie to nie można powiedzieć że nawet omówiliśmy, a raczej przekartkowaliśmy.
mysmile
Posty: 21
Rejestracja: 28 lip 2009, o 18:55

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: mysmile »

zdaję roz chemię 2010, jestem na etapie przygotowań do startu, wystartuję 2.września.

/są wakacje./
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: Glukoza »

Witam! Ja również planuję zdawać chemię rozszerzoną. Już w czerwcu wzięłam się do powtórek i połowę materiału mam już za sobą, ale jestem przerażona, bo tego, co powtarzałam na początku, już nie pamiętam zastanawia mnie fakt czy da się wszystkiego nauczyć do matury? Tzn. mieć wszystko opanowane? Co Wy o tym myślicie? Właściwie wydaje mi się, że nawet na dzień przed egzaminem dużo nie będziemy umieli
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: Matura 2010 - CHEMIA

Post autor: bajer »

owszem da się wszystko opanować bez problemu, jak to nam powiedziała nauczycielka od biologii mózg ludzki jest tak skonstruowany że jak przeczytasz to samo po raz trzeci to w razie potrzeby przy skupieniu na pewno to odtworzy a od września do maja to dacie radę przeczytac wszystko po 5 albo i 6 razy przy czasie wolnym dla siebie
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości