Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Sayeru
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2015, o 13:23

Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Post autor: Sayeru »

Witam wszystkich. Z góry przepraszam jeżeli temat nie jest w odpowiednim miejscu.

Chciałbym się dostać w 2016 roku na kierunek lekarsko-dentystyczny.
Czy ktoś doświadczony mógłby mi powiedzieć czy jest możliwość przygotowania się w 7 miesiecy stopniu tak dobrym aby dostać się na wyżej wspomiany lekarsko-dentystyczny?

Mam tą możliwość że nie będę musiał pracować i planuje dziennie poświęcić ok. 8-10 godzin na naukę chemii i biologii rozszerzonej.
Pełne poświęcenie, zamykam się tylko na naukę, przyjemności i sport to będzie max. 20% czasu nauki.

Pytam bo w tym roku zdawałem matmę rozszerzoną i źle skalibrowałem czas i przez to nie wyrobiłem się ze wszystkimi tematami.

Dodam że naukę będę rozpoczynał od zera. Praktycznie niczego z lo nie pamiętam.
Nie jestem jakimś wybitnym uczniem, powiedziałbym że przeciętnym jednak zrobię wszystko aby dobrze maturę napisać.

Czy może mi coś poradzić? Jak taka nauka wygląda w praktyce? Na razie chemia wydaje mi się bardzo interesująca (mam takie ciągutki naukowe)

Kupiłem aktualnie 1 książki: Pazdro - Fundamenty oraz Biologię z nowej ery + karty pracy.
Co sądzicie o w/w pozycjach?

Pozdrawiam i życzę sukcesów wszystkim maturzystom.
bs69
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2015, o 12:44

Re: Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Post autor: bs69 »

Wszystko jest możliwe, a rezultaty zależą od motywacji. Jeżeli bardzo Ci zależy, to myślę, że nie powinno się zakładać jakichś wyimaginowanych barier (np. 7 miesięcy to za mało!"). Warto próbować - do skutku. Chociaż patrząc realistycznie 7 miesięcy może być takim terminem granicznym, by dobrze opanować materiał.

Odnośnie praktycznych stron nauki, to najlepiej nie uczyć się samemu. Warto jest spotykac się z kimś (znajomy, korepetytor, kurs, szkoła.) w miarę regularnie, by weryfikować swoją wiedzę czy się wzajemnie motywować. Warto wyposażyć się także w nieco szerszy zbiór materiałów do nauki, niż tylko podręczniki.

Ciężko jest tak naprawdę zakładać cokolwiek. Każdy jest inny, inaczej się uczy i ma inne motywacje. Jeżeli naprawdę Ci zależy, to te 7 miesięcy może okazać się wystarczające, a jeżeli nie, to przygotujesz się do następnej matury (jeżeli będziesz miał takie możliwości). Nie warto natomiast słuchać osób, które mówią: nieee, na pewno nie da rady.", bo jest to pozbawiony wartości komunikat. Próbuj.
anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Post autor: anabelbabel »

dokladnie, nigdy nie rozumiem o co chodzi z tym “X miesięcy to za mało”. Bzdura. Matura jest egzaminem ważnym, ale uwierzcie mi, jak pójdziecie na studia to zrozumiecie, że to czym tak teraz się przejmujecie to jest małe piwo w porównaniu do tego czego będą od Was wymagać na dobrej uczelni jeśli masz motywację to próbuj, nic nie tracisz. chociaż szkoda że nie poszedłeś na jakieś studia o podobnej tematyce (o ile dobrze rozumiem zdawales w tym roku mature?), od razu miałbyś styczność i dodatkową motywację do nauki biologii/chemii czy co tam sobie innego wybrałeś.
LABkursy
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2015, o 14:27

Re: Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Post autor: LABkursy »

Zgadzam się z bs69, wiele osób (nie wszyscy!) o wiele lepiej przyswajają wiedzę w towarzystwie niż samotnie Siedem miesięcy to szmat czasu - jeśli jesteście rzetelni w nauce, a przede wszystkim systematyczni - bez problemu powinniście uzyskać wysoki wynik. Piszesz że zaczynasz kompletnie od zera - myślę, że przyda Ci się pomoc nauczyciela, przynajmniej od czasu do czasu. Tutaj krótki tekst o tym czym różnią się korepetycje od kursów: [mod] Zastanów się, myślę, że mogłoby Ci się przydać. Wiele osób też lepiej przyswaja wiedzę w grupie, więc jeśli do nich należysz to kursy byłyby chyba fajną opcją
anabelbabel
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2015, o 12:12

Re: Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Post autor: anabelbabel »

Ech, nie wiem co wy tak panikujecie, “za moich czasów” chyba nie było aż takiego szału. Wrzućcie trochę na luz, to i wam egzaminy lepiej pojda kursy jasne, okej, ale nie dajmy sie zwariowac ze mamy za malo czasu zgadzam sie z labem, rzetelnosc i systematycznosc i wszystko bedzie ok.
tapuzim
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2015, o 14:05

Re: Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Post autor: tapuzim »

o to to to
LABkursy
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2015, o 14:27

Re: Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Post autor: LABkursy »

Zgadzam się - sami sobie często dokładamy stresu, niepotrzebnie. Być może Twoje niepowodzenia z matematyką wynikają z tego, że wziąłeś na siebie za dużo przedmiotów. “Złe skalibrowanie czasu” może być właśnie tego konsekwencja Twój plan na naukę jest bardzo ambitny, ale weź też pod uwagę że potrzebujesz odpoczynku i nie możesz tej potrzeby kompletnie zignorować (wielu nastolatkom wydaje się że ich organizm wytrzyma wszystko, ale prędzej czy później zderzycie się z prawdą i to dość boleśnie).
tapuzim
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2015, o 14:05

Re: Matura z biologi i chemii rozszerzonej.

Post autor: tapuzim »

święta prawda. nie chodzi o to, żeby się zarźnąć, tylko nauczyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości