Wybór studiów

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Annabelle
Posty: 59
Rejestracja: 23 gru 2011, o 12:35

Wybór studiów

Post autor: Annabelle »

Jestem tegoroczną maturzystką i oprócz przedmiotów podstawowych zdawałam również chemię R oraz biologię R. Moim celem jest/była Farmacja , ale matura nie poszła mi tak dobrze jakbym chciała i są małe szanse, żebym się dostała na farmację. Jednak będę próbować, bo może szczęście mi dopisze. Jednak zakładając bardziej prawdopodobną wersję zdarzeń, iż nie dostanę się na ten kierunek muszę się zdecydować na inny.
Kręci mnie praca w laboratorium, zwłaszcza produkcja czy też badanie leków i kosmetyków. Myślałam też nad pracą w laboratorium kryminalistycznym, ale z tego co wiem, to trudno dostać tam pracę.
Myślałam o kierunku: chemia medyczna (na Uniwersytecie Gdańskim). Kierunek wydaje się być ciekawy, jednak spotkałam się z negatywnymi opiniami. A może analityka medyczna byłaby odpowiedniejsza? Choć sporo osób mówi, że po niej nie ma pracy.
Myślałam o poprawie matury, aby dostać się na farmację, jednak nie mogę sobie pozwolić na zostanie w domu cały rok, muszę iść na studia.
Bardzo proszę o radę. Wiem, że nikt za mnie nie zadecyduje, ale proszę Was o Wasze opinie
Raul7
Posty: 57
Rejestracja: 8 cze 2011, o 15:24

[Link] Wybór studiów

Post autor: Raul7 »

Annabelle pisze: Myślałam o poprawie matury, aby dostać się na farmację, jednak nie mogę sobie pozwolić na zostanie w domu cały rok, muszę iść na studia.
Bardzo proszę o radę. Wiem, że nikt za mnie nie zadecyduje, ale proszę Was o Wasze opinie
A co to nowe przepisy, że zmuszają cię do studiowania? W życiu chodzi o zwiększanie swoich szans - a szansę największą masz jak zostaniesz w domu. Samo zimowanie na kierunkach ma coraz mniej zwolenników(?) albo po prostu po wprowadzeniu ECTS lepiej nie porywać się na studia i zadbać o marzenia. Masz jeden z tematów:
studia-to-nie-sposob-na-zabicie-czasu-vt41636.htm

Więcej? Jak chcesz się dostać na farmację to masz tyle tego na forum, że spokojnie powinnaś znaleźć wszystko - czytaj i szukaj coś jak na maturze.
Awatar użytkownika
scarface
Posty: 187
Rejestracja: 13 cze 2012, o 17:43

Re: Wybór studiów

Post autor: scarface »

Jak jesteś zdecydowana na farmację i jesteś pewna że będziesz poprawiać maturę i próbować tam się dostać i tak, no i na pewno nie możesz sobie pozwolić na zostanie w domu, to tak:
- wybierz byle jakie, niezbyt wymagające studia, które ci pasują i ucz się do poprawy,
- możesz spróbować z analityką medyczną w miejscu, gdzie chciałabyś studiować farmę, oswoisz się z uczelnią, dużo przedmiotów ci przepiszą potem, ale uwaga, jest podobnie ciężko jak na farmie i może być problem żeby znaleźć czas na naukę do matury
Awatar użytkownika
North
Posty: 193
Rejestracja: 3 paź 2009, o 10:16

Re: Wybór studiów

Post autor: North »

Po analityce medycznej czy też chemii medycznej o pracę raczej ciężko (chyba że w laboratorium kryminalistycznym na planie CSI: Warsaw). Najlepiej jakbyś przekonała rodziców, żeby pozwolili ci zostać w domu i najwyżej znalazła sobie jakąś pracę dorywczą. Rozpoczynanie studiów na jakimś kierunku, z którego na 90% potem zrezygnujesz, wiąże się z utratą punktów ECTS i koniecznością opłacenia ostatniego roku studiów docelowych.

Chęć pójścia na studia na ten rok z czego wynika? Rodzice każą czy boisz się, że nie zmotywujesz się sama do nauki?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Wybór studiów

Post autor: _włóczykij »

Ej kurcze nie wprowadzajmy ludzi w blad na forum jesli nie wiemy na 100% jak jest z ustawa.

North, musialaby placic za semestr drugiego kierunku, a nie za rok. Dwa, zawsze moze zrezygnowac ze studiow przed sesja letnia i nie placi. I trzy idac na analityke medyczna bedzie jej latwiej potem na farmacji, bo 1 rok z analityka i farma jest identyczny. Tyle, ze farma ma botanike, a analityka histologie. I jest duza wlasnie szansa, ze potem przepisza jej przedmioty. Ci co marza o farmacji maja dobra podpore. Jesli chcesz studiowac farmacje za rok i chcez isc na studia-to moim zdaniem idz na analityke medyczna
ногомас

Re: Wybór studiów

Post autor: ногомас »

po analu trudno o pracę? chyba o dobrze płatną pracę, bo praca w zawodzie jest
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Wybór studiów

Post autor: _włóczykij »

самогон, polać Ci jesteś jedyną osobą która tak uważa!
Annabelle
Posty: 59
Rejestracja: 23 gru 2011, o 12:35

Re: Wybór studiów

Post autor: Annabelle »

Muszę iść na studia, bo moi rodzice nie uznają czegoś takiego jak zostanie w domu rok, aby poprawić maturę Ewentualnie mogę iść do pracy, ale mieszkam w takim województwie, gdzie jest największe bezrobocie w Polsce i o pracę bardzo ciężko.
Co do poprawy matury- nie jestem jeszcze pewna czy będę poprawiać, aby dostać się na farmę w przyszłym roku. Szukam właśnie takiego kierunku, który będę mogła skończyć i pracować tam, gdzie napisałam powyżej.
ногомас

Re: Wybór studiów

Post autor: ногомас »

tak, tak wszyscy idźcie na farmę, niech będzie też mnóstwo absolwentów technik-farmacji, tylko czekać aż to wszystko pie*dolnie

obiło mi się o uszy że w zeszłym roku 22tysiące osób uzyskało tytuł tech-farm, wcześniej to do 4 tysięcy rocznie kończyło
Annabelle
Posty: 59
Rejestracja: 23 gru 2011, o 12:35

Re: Wybór studiów

Post autor: Annabelle »

самогон to co proponujesz?
A Ty na jaki kierunek się wybierasz? A może już studiujesz lub już skończyłeś?
ногомас

Re: Wybór studiów

Post autor: ногомас »

ja studiuję analitykę, jeżeli zastanawiasz się między analityką a chemią medyczną, to znajdź absolwentów chemii medycznej, na fb czy jakichś forach, którzy potwierdzą, że faktycznie to studiowali i zapytaj gdzie pracują i za ile.

też się zastanawiałem i wybrałem analitykę
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Wybór studiów

Post autor: deVries »

&#x441&#x430&#x43C&#x43E&#x433&#x43E&#x43D pisze:tak, tak wszyscy idźcie na farmę, niech będzie też mnóstwo absolwentów technik-farmacji, tylko czekać aż to wszystko pie*dolnie

obiło mi się o uszy że w zeszłym roku 22tysiące osób uzyskało tytuł tech-farm, wcześniej to do 4 tysięcy rocznie kończyło
Ale co mają studia farmaceutyczne do ilości absolwentów techników? I jak się ma ilość chętnych na te studia do tego pie*dolnięcia? Technik nie zostanie kierownikiem, nie może być sam w aptece i nie może dyżurować. W Polsce na jedną aptekę jakoś w zeszłym roku przypadało 1,5 magistra farmacji (a przecież nie wszyscy pracują w aptekach), limity przyjęć na ten kierunek ustala państwo i są cały czas na tym samym poziomie. Studia kończy mniej więcej tyle osób, ile odchodzi na emeryturę. Fakt, technicy będą mieli ciężko (już mają), zwłaszcza ci po prywatnych szkółkach, ale studia to jednak trochę inna sprawa i szersze możliwości zatrudnienia. A im bardziej cywilizowanym krajem się stajemy (a mimo wszystko mozolnie pniemy się wzwyż) tym ciekawsze i bardziej różnorodne.

O studiach chemicznych związanych z lekami pisałem w temacie chemia medyczna i podtrzymuję to co tam napisałem. A jeśli wybierasz tylko między chemią med. na UG i analityką, to wybierz analitykę.
ногомас

Re: Wybór studiów

Post autor: ногомас »

to zapytaj magistrów z Białegostoku czy tak łatwo o pracę, za taką kasę jak mówiono im na początku studiów.
A im bardziej cywilizowanym krajem się stajemy (a mimo wszystko mozolnie pniemy się wzwyż) tym ciekawsze i bardziej różnorodne.
powiedz mi jakie inne możliwości dla mgr farmacji powstały w ostatnich latach oprócz a) pracy w aptece b) pracy jako przedstawiciel handlowy c) pracy na uczelni

A o pracy w firmach farmaceutycznych to już tyle słyszę, że ho ho, szkoda tylko, że wyłącznie od przyszłych lub aktualnych studentów 1-3 roku, a od absolwentów coś słabo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości