laborki na farmacji

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
listek242
Posty: 32
Rejestracja: 18 sie 2012, o 10:59

laborki na farmacji

Post autor: listek242 »

Bardzo chcę się dostać na farmację, ale zastanawiam się czy oprócz tego że są to ciężkie studia, to jak to jest z ćwiczeniami praktycznymi? Czy te zajęcia laboratoryjne są trudne do ogarnięcia, jak wiele ich jest, czy doświadczenia robi się w parach i czy dam radę bez wcześniejszego przygotowania? Bo niestety nie mam czasu na zajęcia teraz przed maturą. Proszę o wypowiedzi studentow farmacji najlepiej, ale tez innych, którzy coś na ten temat wiedzą.
Awatar użytkownika
Dżoanka
Posty: 119
Rejestracja: 12 mar 2011, o 12:38

Re: laborki na farmacji

Post autor: Dżoanka »

Nie wiem jak na innych uczelniach, mogę powiedzieć jak jest na UM we Wrocku. Zajęcia praktyczne różnie wyglądają, zależnie od przedmiotu:
Chemia nieorg. - przez cały rok na laborkach robi się analizy (+reakcje charakterystyczne przed nimi), każdy robi sam. Nie jest to trudne do ogarnięcia, bo możesz korzystać z książek, pomocy asystentów no i jakąś własną wiedze też masz, bo przed każdą analiza musisz najpierw zdać koło:) Ogólnie fajne zajęcia, tylko czasem się długo męczy te analizy jak coś nie wyjdzie:D
Fizjologia - przeważnie w parach, wszystko masz powiedziane co i jak, więc nie ma się czym przejmować:)
Biofizyka - w parach, instrukcje do ćwiczeń w miarę jasne i do ogarnięcia (+trzeba się uczyć na wejściówki)
Mikrobiologia - na zajęciach głównie teoria, praktycznie to się tylko czasem barwi preparaty, nic trudnego:)
Ogólnie to nie masz się czym przejmować, większość ludzi jak przychodzi na studia, to raczej nie ma żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o jakieś umiejętności praktyczne, wszystkiego się nauczysz w trakcie.
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: laborki na farmacji

Post autor: magdalena93 »

Ja mogę powiedzieć jak jest na pierwszym roku w Gdańsku na chemii nieorganicznej. Jest spoko. Ogólnie wykrywa się różne jony, każdy ma swoją próbkę do wykrycia, ale raczej wszyscy pracują razem to znaczy pytają się nawzajem itp. Do tego jest skrypt z wszystkimi instrukcjami, albo sama możesz sobie zrobić notatki. Ja przed tymi studiami w życiu probówki w ręce nie miałam (jak pewnie większość), ale nie było żadnych problemów. Powodzenia na maturze:)
A tu jeszcze Dżoanka wspomniała o biofizyce - w Gd ćwiczenia są w grupach trzyosobowych.
Eckhart
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 20:11

Re: laborki na farmacji

Post autor: Eckhart »

A moglibyście powiedzieć tak mniej więcej ile z łącznej liczby godzin wszystkich zajęć stanowią laboratoria

I pytanie takie trochę na boku, nie związane z laboratoriami. jak jest z matematyką na farmacji, tzn. co na tej matematyce jest i czy faktycznie jest ona na poziomie wyższym? nie to, żebym matmy nie ogarniał, pytam się tak z ciekawości, bo zetknąłem się z taką informacją

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dżoanka
Posty: 119
Rejestracja: 12 mar 2011, o 12:38

Re: laborki na farmacji

Post autor: Dżoanka »

Nie wiem jak to jest w przeliczeniu na łączną liczbę godzin, ale laborki z chemii nieorg. sa raz w tyg, ok. 3h. Biofiz jakoś krócej był, 1,5h chyba (1 semestr tylko)
Matematyka jest normalnie na poziomie akademickim, ale nie ma wszystkiego jak na innych uczelniach - tylko granice, pochodne i całki głównie, no i tylko 1 semestr na zaliczenie, każdy to zalicza
Awatar użytkownika
crist
Posty: 138
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:01

Re: laborki na farmacji

Post autor: crist »

W krakowie jeśli chodzi o liczbę godzin to:
- Chemia organiczna - Ćwiczenia 111 godz.: I sem. 56 godz. II sem. 55 godz. - to jest rozpisane jako ok. pięciogodzinne ćwiczenia

- Chemia nieorganiczna - Ćwiczenia 116 godz.: I sem. 58 godz. II sem. 58 godz. - jedne ćwiczenia to niecałe 4 godziny (jakoś 3h45min)

Co do tego ile z łącznej liczby godzin stanowią laborki to polecam sprawdzić, bo nie licząc tego wszystkiego, to ciężko powiedzieć
ollla91
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2011, o 20:42

Re: laborki na farmacji

Post autor: ollla91 »

Hej Jestem obecnie na 3 roku. Te studia to praktycznie same laboratoria, więc nie ma sensu przeliczać to na godziny. Na pierwszym roku jest najmniej godzin, żeby się oswoić ze sprzętem i odczynnikami. W większość pracuje się samemu, robiąc przeróżne syntezy i analizy, raczej na luźniejszych przedmiotach parami. Trudno przecież wyobrazić sobie pracę w parze na TPLu Ale nie ma się czym martwić, większość ludzi na pierwszym roku boi się trzymać butelkę kwasu w ręce , ale potem się to docenia. Ja osobiście wolę coś robić i tak się uczyć niż siedzieć i słuchać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości