czy opracowania książek do matury to to samo co recenzja?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Hania123
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 13:11

czy opracowania książek do matury to to samo co recenzja?

Post autor: Hania123 »

bo sb wybrałam temat :Koncepcja życia i miłości wg Ncholasa Sparksa i nie wiem czy do opracowania wystarczy recenzja czy coś innego np znalazłam taką
Załączniki
1.jpg
1.jpg (17.5 KiB) Przejrzano 664 razy
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: czy opracowania książek do matury to to samo co recenzja

Post autor: AnnaWP »

recenzja to recenzja - ktoś opisuje własną opinię na temat. Ocenia pracę. Nie ma w niej szczegółów co do samej treści.
Do opracowania przydałyby się prawdziwe książki omawianego autora, ewentualnie inne jego dzieła. Ani opracowania, ani recenzje. To tak jakby o Sienkiewiczu pisać na podstawie opracowań, a już tym bardziej recenzji - skoro wybrałaś ten temat, to chyba nie stanowi problemu przeczytanie autora, nie wypada moim zdaniem tego nie zrobić.
Linku nie otwieram nawet.
12346546548745

Re: czy opracowania książek do matury to to samo co recenzja

Post autor: 12346546548745 »

Jak wyżej - recenzja jest opinią jej autora.
Ty potrzebujesz powieści tego autora jako literaturę podmiotu oraz opracowania naukowe jego powieści jako literaturę przedmiotu (naukową).
Np. moja koleżanka jako literaturę podmiotu miała Samotność w sieci", a jako literaturę przedmiotu m.in. książkę odnoszącą się do tej powieści naukowo, nazwijmy to opracowaniem. Pamiętaj jednak, że to nie mogą być opracowania z książek typu Ściąga do matury (nie podaję nazwy książki, wymyślam teraz, żeby zobrazować, o co mi chodzi).
Ja miałam jako literaturę podmiotu teksty reklamowe, a jako literaturę przedmiotu m.in. fragment publikacji naukowej prof. Bralczyka.

Radzę dokładnie przemyśleć wybór tematu pod kątem literatury przedmiotu. Im dziwniejszy temat, tym trudniej cokolwiek znaleźć, ale na zmianę tematu matury ustnej masz czas do lutego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość