Ślina kotów

Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Ślina kotów

Post autor: Dinobryon »

Jak to jest że po umyciu się własną śliną koty tak ładnie a wręcz przyjemnie pachną? Ślina kota nasucho już tak nie zachwyca aromatem więc dlaczego na sierści pachnie tak dobrze?
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: Ślina kotów

Post autor: Feline »

wiesz co wydaje mi się, że to twoje subiektywne odczucie
mój kot jak sobie zje jedzonko z puszeczki to ma zwyczaj cały się wylizywać
i powiem ci, że wcale nie pachnie wtedy zbyt przyjemnie
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Ślina kotów

Post autor: Dinobryon »

Mam w domu dwa koty i oba całkiem sympatycznie pachną, no ale przyznam że z przyjemnym zapachem faktycznie różnie bywa, bo u kotów typowo podwórkowych ta zasada się nie sprawdza, więc już nie wiem. może koty jakoś przesiąkają zapachami z otoczenia a ich ślina po wyschnięciu poprostu nie daje własnych zapachów? Powąchajcie swoje futrzaki i podzielcie się wrażeniami węchowymi może jakoś to rozwikłamy
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: Ślina kotów

Post autor: Feline »

wiesz co
moja siostra uważa, że kot jak się wyliże pachnie bezpieczeństwem
jest to pewien specyficzny zapach i pewnie da się go lubić (ale jednak przyjemniejszy jest po suchej karmie)
mój kot jest domowy i nie wychodzi na podwórko
kot babci wychodzi i raczej pachnie wiatrem
różne zapacy mogą być różnie odbierane- oglądałam o tym kiedyś film dokumentalny- wrażenia są niesamowicie subiektywne to co dla jednych nie do zniesienia dla innych może być przyjemne- dla innych jest nie do zniesienia np. ten sam zapach różni ludzie odbierali jeden jako zapach wymiocin a drugi jako zapach parmezanu
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Ślina kotów

Post autor: biolga »

A moja kicia pachnie ładnie. Czasami nawet Bossem, albo Euphorią", zaleznie od tego, który z domowników ją wydrapał
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości