Która klatka lepsza?

Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Która klatka lepsza?

Post autor: Evka13 »

Która z nich lepsza, co daje ten ocynk? Bez ocynku też może być? Czy w takiej klatce mogą być 2 szyszorki?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Szyszek1993 »

Moim zadniem kaltka w ocynku jest wiele lepsza, gdyż z własnego doświadzcenia wiem iż szysnzyle lubią podgryzać pręty a niestety farby stosowane do malowania kaltek nie są w 1005 obojętne. Maj jakieś składniki chemiczne które dla szynsyzli nie są dobre, dla żądengo zwierzaka. Za niecałe 100zł na allegro spokojnie zanjdziesz taką kaltke w ocynku!
Apropo 2 osobników to jak najbardziej moga by, ja osobiscie posiadam dwa szynsyzle takiej oto klatce i mają się wspaniale. Zdrowe, ruchliwe.maja 2 półeczki, konar domek, hamak i jest super, chciaż w tej chwili mam zamiar kupić kolejnego szysnyzla i należąłoby zapotrzyć się w większą kaltke, wiec podsumowując kaltka w ocynku lepsza i 2 szynsyzle w niej jak najbardziej na miejsu!
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Evka13 »

Właśnie chodzi o to, że najbardziej mi się opłaca w tym sklepie kupować, bo jest tam jeszcze jedzenie i wszystkie inne akcesoria. W dodatku jeżeli przekroczę 99zł, to nie płacę za przesyłkę, więc o wiele bardziej opłaca mi się w tym sklepie kupować. A tą klatkę bez ocynku szynszyl może przegryźć, czy coś?

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 15:38 ]
Jeszcze jedno - uważasz, że te klatki mają wysuwane dno? Bo w opisie nie pisze.
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Azadi »

Gdy klatka jest bez ocynku, szynszyle gryząc pręty ścierają farbę z tych prętów. W klatce ocynkowanej tak się nie dzieje- jest ciągle taka sama.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Predator713 »

niestety ani jedna ani druga nie ma wysuwanego dna tylko wyczepianą kuwetę. ale nie martw się o ja też taką mam. to prawda że lepsza jest ocynkowana. ale moze lepiej zainwestować w wyższą? szyle to przecież zwierzątka górskie i lubią wspinać się po półeczkach
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: kinia2071 »

Ja mam klatke zwykla i fala farbe starlam tak jak tu piszecie to jednak dobrze zrobilam scierajac ja , a chciala bym wiedziec jaka jest najlepsza klatka dla szyszka czy taka duza z 3 pulkami czy z 1 pulka ? bo moj szyszek w czasie snu lubi sobie spasc z polski gdy mu sie cos sni
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Predator713 »

zdecydownie z kilkoma półkami ale jeśli są dość wysoko to powieś je tak, abyz najwyższej półki zwierzak nie mógł spaść na sam dół"
kinia2071
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2008, o 11:00

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: kinia2071 »

Czyli bede musiala zainwestowac w jeszcze wieksza klatke niz mam , dzieki za pomoc ]
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Evka13 »

Ta klatka wcale nie jest niska, tak jak to wygląda na zdjęciu. Wbrew pozorom 52 cm wysokości to nie jest mało. Mierzyłam to metrem i na żywo ta klatka wygląda na bardzo dużą. W zestawie nie ma półek, ale mam zdolnego tatę, więc na pewno zrobi mi schludne półeczki z jadalnego drzewka I tych półeczek będzie w tak długiej klatce na pewno więcej niż 4 A propos, nie wiecie z jakiego drzewka najlepiej zrobić półeczki i domek? Wiem, jakie są jadalne ( kilka tematów powyżej ) tylko nie wiem z jakiego najlepiej zrobić, żeby było trwałe i nieobgryzione .
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Predator713 »

takich NIE ZROBISZ ale brzoza albo inne deski dostępne w tartaku mogą być. Kuleczka ma domek i półeczki z odpadków po szerokiej boazerii. oczywiście drewniane kołki rozporowe jako łączniki a nie gwoździe bo jak domek zostanie obgryziony to się szylka moze pokaleczyć
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Evka13 »

A jakby skleić tak, żeby klej nie wychodził na zewnętrzne ściany domku, tak, żeby nie miała dostępu do jego chemicznej zawartości? To chyba lepsze rozwiązanie niż gwoździe. Jednak wkręcenie kołków, to chyba najlepszy pomysł.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Szyszek1993 »

Klatki z wysuwanym dnem dla szynsyzli nie są dostepne i barrzo dobrze. nie jest to praktyczne. Wiórów jest zazwyczaj więklsza warstwa a wysuwane dno niskie brzegi więc mnie polcema. Półki nalpiej zrobić z paneli podłogowych, są twarde i szysnzyle ich nie zjdaja tak szybko bo brzoza czy inne miekkie drzew po chwili znikną. Najloeij wsadzic konar brzozu i bedzie the best. A domek to najlpeij kupić, ładni wykonany i nie skzodliwy!
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Która klatka lepsza?

Post autor: Evka13 »

Spróbuję porobić domki z różnych rodzajów drewna ( jadalnego oczywiście) ) i zobaczę, który utrzyma się najdłużej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości