budowa klatki

hudy28
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2007, o 14:36

budowa klatki

Post autor: hudy28 »

Co myślicie na temat, a żeby własnoręcznie zbudować klatkę dla szynszyla Myślę nad tym od dłuższego czasu i zastanawiam się jak i z czego zbudować to co są wióry i sianko (jak się nie myle to będzie kuweta). Bo z siatkę ocynkowaną nie będę miał kłopotów. Wyraźcie swoją opinię.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: budowa klatki

Post autor: Norbi »

jest to możliwe
Stelarz można zrobić z kantówek.siatkę da radę przyczepić. Zamiast kuwety można wyłożyć gumoleum.

Jeśli będę miał czas to wrzucę w ten post zdjecia własnoręcznie wykonanych klatek.
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: budowa klatki

Post autor: andi »

Klatkę można zrobić, ale musi być ona solidna i bespieczna szynszyli. Ja szczególnie nie polecam własnoręcznych robionych klatek. polecam gotowe kupione w sklepie zoologicznym. Pozdrawiam
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: budowa klatki

Post autor: Szyszek1993 »

Klatkę nie jest trudno zrobić. tylko musi być solidna i nie może mieć jakiś wystających drutów. A na spód to po co kombinować. Na allegro sprzedają same kuwety (trzeba zmierzyc wymiary własnej klatki i dopsaować najbardziej zbliżoną!
roza2929
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2008, o 20:36

Re: budowa klatki

Post autor: roza2929 »

jak zachęcić zwierzaka w tym przypadku szynszyle do korzystania z kuwetki?
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: budowa klatki

Post autor: Szyszek1993 »

Kuweta, czyli miałem na myśli śpód od klatki! Taki jk tutaj na przykład.:
allegro 355100280
Myslę że to najlepsze rozwiązanie!
roza2929
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2008, o 20:36

Re: budowa klatki

Post autor: roza2929 »

ja pisząc kuwetka, miałam namyśl toalete dla szynszyla mama kupiła taką dla mojego zwierzaka ale, tuptuś nie chce z niej korzystać.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: budowa klatki

Post autor: Szyszek1993 »

Chyba nie ma sposobu, aby zmusic go do załatwiania się tylko do tej kuwetki! najlpiej nasyp może tylko tam trociny, byc może wtedy zrozumie o co chodzi!
UnLe1996
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2008, o 18:52

Re: budowa klatki

Post autor: UnLe1996 »

a czy do zrobienia klatki trzeba mieć jakieś specjalne narzędzia? Bo nie jestem typem majsterkowicza to nie wiem
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: budowa klatki

Post autor: Szyszek1993 »

No sory, ale tak na logikę! Zależy z czego chcesz tą klatkę, jeśli drewnianą to przydadza sie:
wiertarka, śruby, ew. młotek i gwoździe, jakaś piła, wyrzynarka, heblownica, papier ścierny itp. itd., wszystko wg. własnego uznania!
karol.karcio
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2008, o 15:54

Re: budowa klatki

Post autor: karol.karcio »

Roza2929 najlepiej wsadź dokuwetki osikane trocinki to może się przyzwyczai, bo moje szylki zawsze sikają w jedno miejsce w rogu, albo na jakąś nową rzecz, aby ją oznaczyć . Więc może twoje/twój szylek/szylki nauczy/ą siętam sikać. życzę powodzenia
UnLe1996
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2008, o 18:52

Re: budowa klatki

Post autor: UnLe1996 »

tak, teraz już mniej więcej wiem jak to zrobić. i kuwetę to ja chyba zrobię taką jakby szufladę z formy do ciasta. łatwiej się będzie wymieniać hehe A zamiast szlifierki to klocek drewna owinięty z jednej strony papierem ściernym
rsuchy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2008, o 07:43

Re: budowa klatki

Post autor: rsuchy »

Omggggg. normalnie sie robi Klatke.
po 1 potrzebne ci beda skladniki
Drewno Sliskie takie
Lakier Ekologiczny
Siatka taka Polmetalowa
8 drewek takich podloznych
wkrety i wkretarka
i sie robi tak
masz te drewno przy rogach budujesz szkielet.4 podluzne drewka wkrecarz od dolu po 1 na kazdy rog potem od gore do tych podloznych drewek znowu wkrecarz i budujesz szkielet klatki
i potem tylko to owijasz Siatka
pokombinuj przy dzwiczkach bo nieumie wymyslec moze ty mi pomysl powiesz ?:D




PoZdRo Suchy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość