Geologia-warto???

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
zajcov
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2008, o 11:05

Geologia-warto???

Post autor: zajcov »

Witam, mam zamiar złożyć dokumenty na ten kierunek i z racji tego że startuje on w tym roku szukam opinii ludzi którzy studiują to lub mają pojęcie) Czy po tym kierunku są jakieś perspektywy pracy (praktycznie bo w opisie wszędzie pisza pozytywnie).

Jak ktoś mógłby rzucić okiem na przedmioty i powiedzieć czy jest duży zakres materiału szczególnie z matmy (z chemii to samo co na ochronie środowiska) byłbym bardzo wdzięczny Pozdrawiam i prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Geologia-warto???

Post autor: Sunflower77 »

Witam, zapotrzebowanie na geologów jest duże, bardzo duże braki są wśród hydrogeologów, pracy więc będzie sporo Co do matmy to jest jej sporo, ale sa to takie obszerniejsze podstawy-jeśli w liceum miałeś rozszerzoną matmę problemów mieć nie będziesz
zajcov
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2008, o 11:05

Re: Geologia-warto???

Post autor: zajcov »

Niestety miałem podstawową Studiowałem fizykę biomedyczna i niestety własnie z matma nie dałem rady ale myślę ze to inna bajka ? z opisu przedmiotów wynika że to bardzo interesujący i wciagający kierunek studiów
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Geologia-warto???

Post autor: Sunflower77 »

Warto spróbować, przecież nikt nie będzie wymagać jakiś strasznych rzeczy. Zawsze można dogadać się z dr jak się nie da rady, u mnie to niektórzy (geografia) mieli po 4 poprawki i dali rade, jakiś kolega może wytłumaczyć, dasz rade, na pewno Nie przerażaj się, po dwóch latach będziesz z uśmiechem wspominać te czasy
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Geologia-warto???

Post autor: Mrówek »

Geologia jest ciekawym kierunkiem jeśli lubisz pracę poza biurem, dużo ćwiczeń i zajęć terenowych.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Geologia-warto???

Post autor: Eklerka »

Miło. Ja tez sie wybieram na geologie, a właściwie na górnictwo i geologie, na AGH. Ale nasze geologie róznia sie znacznie od siebie z tego co zauwazylam na tej stronie o kierunku,planie itp.
zajcov
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2008, o 11:05

Re: Geologia-warto???

Post autor: zajcov »

No zdecydowalem się myśle ze nie bedzie tak źle.Ale najpier trzeba sie dostac A kierunek bardzo ciekawy ze wzgledy na badania odwierty itp
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Geologia-warto???

Post autor: Eklerka »

Ja głownie kierowałam sie tym ze moze to byc potem ciekawa praca, a tylko na AGH jest Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu. To tez swojego rodzaju zaleta
phenix79
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2008, o 08:44

Re: Geologia-warto???

Post autor: phenix79 »

Sunflower77 pisze:Witam, zapotrzebowanie na geologów jest duże, bardzo duże braki są wśród hydrogeologów, pracy więc będzie sporo Co do matmy to jest jej sporo, ale sa to takie obszerniejsze podstawy-jeśli w liceum miałeś rozszerzoną matmę problemów mieć nie będziesz


[ Dodano: Pon Paź 27, 2008 09:51 ]
Sunflower77 pisze:Witam, zapotrzebowanie na geologów jest duże, bardzo duże braki są wśród hydrogeologów, pracy więc będzie sporo Co do matmy to jest jej sporo, ale sa to takie obszerniejsze podstawy-jeśli w liceum miałeś rozszerzoną matmę problemów mieć nie będziesz
Witam,
piszesz o dużym zapotrzebowaniu na hydrogeologów, możesz mi podać gdzie? Jestem hydrogeologiem i nie mogę znaleźć żadnej oferty w tej profesji.
Będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Geologia-warto???

Post autor: Savok »

phenix79, obawiam sie, ze to taki sam mit licealny jak wielki oppyt na biotechnologow. Ksztalcimy ich ok 1,5tys rocznie i jakos pracy w zawodzie nie ma. Przykro mi to pisac (jestem biotechnologiem z zawodu), ale w naszy%)£^% kraju nie ma pracy dla specjalistow.

Jednocze sie z toba w bolu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości