Antropologia - z czym to się je?

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Elma Nevar
Posty: 22
Rejestracja: 3 lip 2007, o 14:49

Antropologia - z czym to się je?

Post autor: Elma Nevar »

Witam. Ostatnio natknęłam się na stronie UJ (wydział biologii) na kierunek zwany antropologią. Chciałabym zapytać czy ktoś z Was to studiuje lub wie coś na temat tego kierunku. Jakie są perspektywy pracy po ukończeniu studiów? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
Temperance
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2008, o 17:52

Re: Antropologia - z czym to się je?

Post autor: Temperance »

Mi do studiowania jeszcze daleko, ale wiem coś niecoś na ten temat.
Antropologia to nauka o człowieku jako jednostce i społeczności. Najważniejsze dziedziny antropologii to etnologia (zwana też jako antropologia kulturowa), antropologia fizyczna(inaczej biologiczna), archeologia, paleoantropologia, oraz lingwistyka . Etnologia bada kulturę i korzenie człowieka, antropologia fizyczna zajmuje się zmiennością cech anatomicznych i fizjologicznych człowieka w czasie i przestrzeni, celem archeologii jest odtwarzanie społeczno-kulturowej przeszłości człowieka na podstawie znajdujących się w ziemi, na ziemi lub w wodzie źródeł archeologicznych, czyli materialnych pozostałości działań ludzkich, paleoantropologia zajmuje się zróżnicowaniem kopalnych form przedludzkich i ludzkich oraz ich filogenezą. Badania obejmują analizę morfologiczno-porównawczą kopalnych szczątków, ich datowanie (m.in. metodą wskaźników izotopowych) oraz rekonstrukcję. Paleoantropologia stanowi podstawę badań ewolucyjnego rozwoju człowieka (antropogeneza), natomiast
Lingwistyka obejmuje badania języków(znana jest także jako językoznawstwo). Nie wiem za dużo o studiach, jedynie tyle, że we Wrocławiu jest instytut antropologii. Mnie osobiście najbardziej pociąga antropologia biologiczna.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach
karolm
Posty: 5
Rejestracja: 6 wrz 2008, o 19:44

Re: Antropologia - z czym to się je?

Post autor: karolm »

Temperance, myslisz ze tylko ty odkrylas co to wikipedia?
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Antropologia - z czym to się je?

Post autor: Kaya »

Ona ma 11 lat.
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Antropologia - z czym to się je?

Post autor: grzyb_m »

karolm, a gdzie ty tam widzisz linki do Wikipedii
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Antropologia - z czym to się je?

Post autor: Padre Morf »

grzyb wystarczy poczytać odpowiednie hasła z wikipedii, żeby zauważyć
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: Antropologia - z czym to się je?

Post autor: grzyb_m »

A to ci dopiero, nie zauważyłem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość