Techniki dentystyczne

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
sqnia
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2006, o 13:53

Techniki dentystyczne

Post autor: sqnia »

Cześć Jestem obecnie w klasie maturalnej, i musze wybrac kierunek studiów. Do tej pory obstawiałam medycyne, ale w zwiazku z nowym rozporzadzeniem kochanego ministra edukacji powaznie zastanawiam sie nad fizyka, poniewaz nie jestem pewna czy zdam sam rozszerzony egzamin dlatego zainteresowałam sie ostatnio kierunkiem - techniki dentystyczne. Czy ma ktoś jakieś informacje odnośnie uczelni, rekrutaji, ilości pkt i tego egzaminu praktycznego
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: MUSOPHAGA »

startowałam na ten kierunek w Poznaniu! nie wiem jak jest teraz z rekrutacją! ale agzamin pamiętam jak dziś.
test z biologii i chemii!
musiałamwyryć przy pomocy różnych narzędzi, pożyczonych od mojej dentystki (wgłębnik da sobie ze wszystkim radę) głowę konia w gipsie.
potem musiałam wykonać szkic ołowkiem w/wym obiektu.
niestety kierunek dla dzieci stomatologów i tech. dentystycznych.
ale może teraz jest inaczej!
powodzenia
bagatha

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: bagatha »

Ciekawil mnie ten kierunek 3 lata temu i dowiedzialam sie,ze ciezko jest tam sie dostac, jest spora ilosc chetnych idziwny system naboru.
Ale to oczywiscie nie powod, by rezygnowac
jedno jest pewne- trzeba posiada zdolnosci plastyczne, manulane, co zreszta widac po wypowiedzi Musophaga.
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: rabbit »

też myslalam o tym kierunku ale wybiłam go sobie z głowy jak przeczytalam,że są jakieś egzaminy wstepne na których się tworzy coś z glinki nie posiadam takich zdolności.
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Asia:) »

hmmm. mi też przez głowę przemknęła taka myśl.
ale rzeźbienie? rysowanie? oooo nieeee P nie ma mowy
to ja może zostanę przy mojej medycynie i będę liczyć na to,że się dostanę
kasiunia:)

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: kasiunia:) »

hejka, mam pytanka co do tego kierunku.
Jaki ma sie tytul po ukonczeniu tych studiowmgr technik dentystycznych i jest ktos co to studiujejak tak to moze sie podzieli wrazeniami )
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: kallinka1 »

wydaje mi się, że nie ma studiów magisterskich na tym kierunku, więc tytuł to pewnie licencjat.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Medycyna Lwów »

kallinka1 pisze:wydaje mi się, że nie ma studiów magisterskich na tym kierunku, więc tytuł to pewnie licencjat.
są na AM w Warszawie, wiem bo koleżanka studiuje. Kierunek ciężki, ale potem sie ma dobrze płatną pracę. W Warszawie nie ma żadnych egzaminów zrzeźby", liczy sie matura z pol, ang i biol. Jednak w tym roku liczba osob na jedno miejsce dochodziła do 30, wiec łatwo sie dostać nie jest.
kasss1410000
Posty: 21
Rejestracja: 5 paź 2007, o 11:41

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: kasss1410000 »

a zna ktos program tych studiowczego sie tam uczy albo cos? i czy np jak sie skonczy 3 letnie licencjackie to co potem zrobic zeby uzyskac tytul magistra?

Na UM w Gdansku jest napisane ze po skonczeniu 3 letnich licencjackich mozna isc na 2 letnie II st.na kierunek zdrowie publiczne no i jaki wtedy mam tytul bo nie rozumiem tego?

a na UM w Poznaniu jest napisane ze
"Wydział Lekarski II,
Kierunek: techniki dentystyczne
Studia pierwszego stopnia, niestacjonarne, 3 – letnie, płatne

1. Od wszystkich kandydatów wymagane jest posiadanie tytułu technika dentystycznego"

ale to tez sa studia I stopnia wiec juz nic nie rozumiem,

ktos jest chetny mi to wytlumaczyc
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Padre Morf »

Na UM w Gdansku jest napisane ze po skonczeniu 3 letnich licencjackich mozna isc na 2 letnie II st.na kierunek zdrowie publiczne no i jaki wtedy mam tytul bo nie rozumiem tego?
masz tytułmagister zdrowia publicznego specjalność techniki dentystyczne".
a na UM w Poznaniu jest napisane ze
"Wydział Lekarski II,
Kierunek: techniki dentystyczne
Studia pierwszego stopnia, niestacjonarne, 3 – letnie, płatne

1. Od wszystkich kandydatów wymagane jest posiadanie tytułu technika dentystycznego"

ale to tez sa studia I stopnia wiec juz nic nie rozumiem,
wyraźnie pisze, że to są studia niestacjonarne. Niestacjonarne=wieczorowe albo zaoczne.
Na takich studiach jest mniej godzin zajęć dlatego wymagają dyplomu technika dentystycznego.
kasss1410000
Posty: 21
Rejestracja: 5 paź 2007, o 11:41

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: kasss1410000 »

masz tytułmagister zdrowia publicznego specjalność techniki dentystyczne".
czy po takim tyltule mozna juz miec swoj prywatny zaklad i wykonywac zawod technika dentestycznego
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Padre Morf »

zawod technika mozesz wykonywac juz po licencjacie.
Go¶æ

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Go¶æ »

czyli mam rozumieć Że w Wawie liczą teŻ polski i angielski (musi być rozszerzony)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość