kosmetologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: kosmetologia

Post autor: doktorka »

moim zdaniem nalezy przede wszystkim wziac pod uwage kosmetologie na innych uczelniach a nie tylko w Poznaniu, jak sie do Poznania nie dostaniesz, to zawsze masz szanse gdzie indziej, a jezeli gdzie indziej wymagaja rozszerzony, a Ty napiszesz sobie tylko podstawe bo Poznan tak chcial, no to bez sensu, zwlaszcza, ze w Poznaniu przyjmuja 15 osob na kosmetologie.

W ogole to radze sie solidnie zastanowic nad tym kierunkiem, to ze jest oblegany, nie znaczy, ze jest przyszlosciowy itd. Tzn akurat przyszlosciowy jest, tylko pytanie, czy warto konczyc 3 letnie studia na uniwersytecie, bronic licencjatu itd tylko po to, zeby moc malowac paznokcie. Niestety kosmetologia to jest zwykly kurs na kosmetyczke, taka jest prawda, rownie dobrze mozesz sobie machnac taki kurs w 2 miechy podczas wakacji, a nie tracic na niego 3 lata. Wiem co mowie, jak ktos Ci powie, ze po kosmetologii mozesz pracowac w firmach produkujacych kosmetyki czy cos, to nie wierz w to, nie mozesz] To po farmacji.

pozdro
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: kosmetologia

Post autor: Gekon »

doktorka pisze:Wiem co mowie, jak ktos Ci powie, ze po kosmetologii mozesz pracowac w firmach produkujacych kosmetyki czy cos, to nie wierz w to, nie mozesz] To po farmacji.

pozdro
I po chemii środków bioaktywnych i kosmetyków
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: kosmetologia

Post autor: aexis »

kosmetolog nie jest równy z kosmetyczka po 2 miesiecznym kursie. salony jakie otwieraja ludzie po kosmetologii nie skupiaja się na tipsach i solarium, wrecz jest to wykluczone jesli ktos naprawde dba o swoich klientow.kosmetolog współpracuje z dermatologiem, wykonuje zabiegi bez naruszania ciagłosci naskurka, ale sa to odpowiedzialne zabiegi.wszystkim trzeba umiec się posługiwac i znac skutki zlego urzycia.myslę ze osoby po 2 miesiacach takiej wiedzy nie mają. a jesli chodzi o mature zdawalabym rozszerzoną jesli nawet na zadnej uczelni w Pl by nie wymagali bo jestem zdania ze jesli wysoko sie mierzy to i tak w razie czego spadnie sie wyzej niz od razu lecąc nisko.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: kosmetologia

Post autor: doktorka »

zrob sobie te kosmetologie i sama zobaczysz. nie wiem kto Ci takich bzdur nagadal. pewnie naczytalas sie w jakis przewodnikach wydzialowych czy cos, pani z reklam kremu tez nie wierz (jest kosmetologiem od 10 lat, ciekawe, ze pierwszych kosmetologow licencjatow uczelnie wypuscily w polsce dopiero rok temu lol).

z dermatologiem? lol. kazdy dermatolog obecnie sam robi kursy na zabiegi typu laser, mikrodermabrazja itd i nie potrzebuje do tego kosmetyczki czy kosmetologa tym bardziej.

uwierz mi, nie urodzilam sie wczoraj, znam ludzi z kosmetologii, po kosmetologii, znam wykladowcow ktorzy na tym kierunku ucza, to jest dokladnie to samo co po kursie zawodowym na kosmetyczke, tylko sie ladnie nazywa i oczywiscie zakres teoretycznej wiedzy jest wiekszy, tylko co z tego, jak w efekcie i tak i tak malujesz paznokcie. wspomnisz moje slowo mnie tez takich bzdur nagadali 3 lata temu, chcialam nawet rownolegle do lekarskiego te kosmetologie ciagnac skoro sie na nia dostalam, bo tez myslalam, ze to jest jakis dobry dodatek do np specki z dermatologii, na szczescie w pore ludzie otworzyli mi oczy, ze nie ma co sobie tym glowy zawracac bo to JEDNA WIELKA ŚCIEMA]

[ Dodano: Nie Lis 09, 2008 00:14 ]
aexis pisze:kosmetolog nie jest równy z kosmetyczka po 2 miesiecznym kursie. salony jakie otwieraja ludzie po kosmetologii nie skupiaja się na tipsach i solarium, wrecz jest to wykluczone

pokaz mi w Polsce chociaz jeden salon, ktory jest prowadzony przez kosmetologow wyksztalconych w Polsce, jak to mozliwe, ze ludzie ktorzy skonczyli licencjat z kosmetologii w czerwcu 2008 maja juz salony? skoro to 1 rocznik kosmetologow w Polsce?]]]] otworz oczy kobieto, to nie jest Ameryka ani reklama loreala]
Ostatnio zmieniony 9 lis 2008, o 14:20 przez doktorka, łącznie zmieniany 1 raz.
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: kosmetologia

Post autor: aexis »

kosmetolodzy ktorzy skonczyli juz licencjaty otworzyli salony i prowadzą je z duzym powodzeniem nawet w małych miejscowosciach.dziewczyny te (i jeden chlopak) miały dobre pomysly ktore przypadly do gustu klientom.z tego co pamietam paru magistrow tez tam wypowiadalo się więc nie wiem gdzie studiowali.byc moze w innym kraju. mając takie podejscie jak Ty to kazdy zawod jest zly.pokaz mi studia po maturze z biologii i chemii po ktorych bedziesz miala napewno pracę powyzej 3tys miesięcznie (nie wliczam tu medycyny, stomatologii, i w mniejszym stopniu farmacji).najwięcej sie zarabia jak sie jest szefem dla samego siebie no i tez jest moim zdaniem większa satysfakcja a co robic po pielęgniarstwie czy czyms podobnym.zwiewac do Irlandii chyba.
marinka
Posty: 18
Rejestracja: 18 lip 2008, o 20:59

Re: kosmetologia

Post autor: marinka »

Waham się między kosmetologią a farmacją. Kosmetologia- bo pasja. Farmacja- bo rozsądek. Jaką przyszłość ma kosmetologia?
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: kosmetologia

Post autor: Liliaferr »

Do poprzednich postów.w tym tylko sęk,że materiał obejmuje chemię , biochemię , anatomię i nie ma co porównywać.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: kosmetologia

Post autor: Gekon »

Tzn. do czego porównujesz?
maestra
Posty: 38
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 18:57

Re: kosmetologia

Post autor: maestra »

"W ogole to radze sie solidnie zastanowic nad tym kierunkiem, to ze jest oblegany, nie znaczy, ze jest przyszlosciowy itd. Tzn akurat przyszlosciowy jest, tylko pytanie, czy warto konczyc 3 letnie studia na uniwersytecie, bronic licencjatu itd tylko po to, zeby moc malowac paznokcie"


Coś ci się dziewczynko pomyliło z kursem wizażu.Ponadto w Polsce mamy już mgr kosmetologii,gdyż ten kierunek istnieje w naszym kraju od ładnych paru lat.(obecnie,o ile mi wiadomo studia magisterskie zostały po raz kolejny zlikwidowane)

.Niestety kosmetologia to jest zwykly kurs na kosmetyczke, taka jest prawda, rownie dobrze mozesz sobie machnac taki kurs w 2 miechy podczas wakacji, a nie tracic na niego 3 lata. Wiem co mowie, jak ktos Ci powie, ze po kosmetologii mozesz pracowac w firmach produkujacych kosmetyki czy cos, to nie wierz w to, nie mozesz] To po farmacji.


Nie kosmetologia to dziedzina z pograniczna farmacji i medycyny zajmująca się leczeniem pewnych schorzeń skóry oraz pielęgnacją skóry za pomocą metod farmakologicznych
i fizykoterapeutycznych.Wstyd tego nie wiedzieć, jeśli studiuje się medycynę.Dwuletni kurs nie zastąpi trzyletnich (a niedługo pięcioletnich magisterskich) studiów wypchanych chemią w różnych odsłonach i przedmiotami przedklinicznymi.
Firmy produkujące kosmetyki poszukują różnych specjalistów tak więc kosmetolog również może znaleść tam pracę-oczywiście na innym stanowisku niż chemik i farmaceuta
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: kosmetologia

Post autor: aexis »

maestra a Ty studiujesz kosmetologie ktory rok i jak widzisz swoją przyszłosc w tym zawodzie.tez się nad nim zastanawiam.
ewa90
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 19:37

Re: kosmetologia

Post autor: ewa90 »

W Białymstoku od tego roku ( nawet się zrymowało ) na Akademii Medycznej będzie kosmetologia i szczerze nie sądzę, że kierunek ten równy jest kursowi na kosmetyczkę.
Kto poświęcałby 3 lata nauki, a na AM nie jest łatwo, jeśli mógłby zamiast tego odwalićdwu letni kurs
axis
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 15:15

;]

Post autor: axis »

doktorka. ale Ty jestes pusta:) rownie dobrze mozna stwierdzic ze po lekarskim musisz tylko pracowac w szpitalu krojac ludzi] ehhh
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: kosmetologia

Post autor: doktorka »

axis, zrobie wyjatek i Ci odp, bo niezle mnie rozbawilas]
axis pisze:doktorka. ale Ty jestes pusta:)
mozesz tak myslec, nie mam nic przeciwko] jesli myslalas, ze wlasnie wyslalas w mym kierunku wyrafinowana obelge, to tez mozesz tak myslec]
axis pisze:rownie dobrze mozna stwierdzic ze po lekarskim musisz tylko pracowac w szpitalu krojac ludzi]
]

no mozna pracowac tez w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel, nie wiem czy wiesz, ze kazdy lekarz do ktorego chodzisz, nawet jesli teraz nie pracuje w szpitalu, to kiedys to robil na pewno i ludzi nie raz kroil] no chyba ze jest przedstawicielem farmaceutycznym, czyli nota bene nie pracuje w swoim zawodzie.
maestra, jesli masz ochote tak myslec, nie ma sprawy, ja wiem co to sa za studia, po prostu wiem i juz] a ze material obejmuje biologie, chemie i anatomie. no ja pieprze, na zdrowiu publicznym tez jest anatomia, a to kierunek produkujacy sektretarki do szpitali. mozna sie dac latwo nabrac. a kosmetologia w tym kraju jest dokladnie tym, czym mowilam, w tej chwili nie ma zadnych ograniczen, aby np kosmetyczka po 2miesiecznym kursie nie mogla robic zabiegow z dzialu med estetycznej (np dermabrazja)- co tez takie kosmetyczki slusznie wykorzystuja. Wiem tez z czego sa zaliczenia na takiej kosmetologii, znam tez licejncjatow. I nie, nie pomylilo mi sie z kursem wizazu. Wiec maestra, sorry, ale albo nie masz pojecia o czym mowisz, albo Ci sie WYJATKOWO udalo ale nie potrafisz byc obiektywna, albo w ogole z choinki sie urwalasD

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2009 17:58 ]
ewa90 pisze:Kto poświęcałby 3 lata nauki, a na AM nie jest łatwo, jeśli mógłby zamiast tego odwalićdwu letni kurs
ktos kto nie wie, ze to taka sciema] na AM nie jest latwo na mhhh stomie, leku, farmie, biotechnologii i analityce. reszta kierunkow jest raczejdelikatnie mowiac lajtowa. no moze jeszcze fizjoterapia cos tam sie musi powysilac czasami.
wszystkim sie wydaje, ze jak AMy takie kierunki otworzyly, to musza byc zajebiste. a to nie prawda, dajecie sie nabrac na modny slogan i obiecanki o swietlanej przyszlosci, ktorej nie ma. tzn jest ale nie w takim ksztalcie, jaki sobie wyobrazaja idac na studia na AM.

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2009 18:05 ]
aexis pisze:podejscie jak Ty to kazdy zawod jest zly.pokaz mi studia po maturze z biologii i chemii po ktorych bedziesz miala napewno pracę powyzej 3tys miesięcznie (nie wliczam tu medycyny, stomatologii, i w mniejszym stopniu farmacji).najwięcej sie zarabia jak sie jest szefem dla samego siebie no i tez jest moim zdaniem większa satysfakcja a co robic po pielęgniarstwie czy czyms podobnym.zwiewac do Irlandii chyba.
bardzo sluszny argument, nie powiedzialam, ze po kosmetologii nie ma przyszlosci, tylko, ze dostaje sie przyszlosci (skad inad calkiem niezle platna) w ksztalcie zupelnie innym, niz te studia propaguja (ze jakies zaawansowane metody, ze praca w firmach farmaceutycznych, no to juz jest w ogole sciema]). i rzecz w tym, ze takie salony o ktorych mowisz, prowadza tez kosmetyczki po rocznej szkole czy tam kursie parumiesiecznym, robia ten sam zakres uslug i zarabiaja te same pieniadze, wiec przekonaj mnie, ze jest sens robic kosmetologie na uniwersytecie]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości