zawód-przyrodnik

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
aga88
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:53

zawód-przyrodnik

Post autor: aga88 »

Marzę o pracy w czynnej ochronie przyrody, ochronie gatunkowej roślin i zwierząt, przy
obsrewacjach przyrodniczych np.zjawisk fenologicznych. Uwielbiam obserwować!

Mam alternatywę Akademię Długosza lub Politechnikę-obie w Częstochowie,do wyboru tylko to miasto z przyczyn finansowych

AJD nie cieszy się dobrą opinią w istocie znalezienia pracy PCZ natomiast będzie traktować o ochronie środowiska od strony technologicznej jak mniemam. Na AJD (była WSP) mam do dyspozycji biologię z nieokreśloną specjalnością (nowy kierunek od tego roku) oraz ochronę środowiska iście przyrodnicze.

Błagam o poradę, czy mam szansę zrealizowania swoich pasji również na polu zawodowym? Co byście zrobili na moim miejscu?

Z innej beczki być może jakiś pasjonat przyrody czy też ekologii z okolic Częstochowy mógłby podpowiedzieć co oprócz studiów (skoro nie są najlepszym srodkiem w tym wydaniu do realizacji zamierzeń) mogę czynić równolegle ze studiami aby przybliżyć się do swojego wymarzonego zawodu przyrodnika

Będę szalenie wdzięczna za odpowiedzi i chętnie się zrewanżuję jeśli będę mogła również w czymś pomóc!
lux
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2009, o 12:37

Re: zawód-przyrodnik

Post autor: lux »

aga88 pisze:Marzę o pracy w czynnej ochronie przyrody, ochronie gatunkowej roślin i zwierząt, przy
obsrewacjach przyrodniczych np.zjawisk fenologicznych. Uwielbiam obserwować!
mam bardzo zbliżone plany, dlatego pozwolę się podczepić pod topic. Co prawda studia mam już skończone, pracuję, ale przyroda jest moją pasją i chciałbym się z nią jakoś związać, ją samą poznać lepiej, przez np. skończenie jakiś studiów.

ostatnio ktoś mi się przedstawił jakoprzyrodnik z zawodu - jakie studia mógł skończyć?
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: zawód-przyrodnik

Post autor: Liliaferr »

Obecnie rusza nowy kierunek"Przyroda np.w Gdańsku) połączenie biologii i geografii)makrokierunek
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: zawód-przyrodnik

Post autor: Biochejter »

Na UJ od kilku lat są studia biologiczno-geograficzne. Biologię z geologią też mają (mieli przynajmniej, ale wzięcia to nie miało większego).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości