kosmetologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
aneta92xD
Posty: 159
Rejestracja: 11 maja 2010, o 14:45

kosmetologia

Post autor: aneta92xD »

Może mi ktoś powiedzieć jakim cudem ktoś, kto w ogóle nie zdawał biologii i chemii dostał się na kosmetologię? Albo ja jakoś inaczej rozumuję?

Przecież to jest niesprawiedliwe. Ja na przykład zdawałam i to i to a jestem gdzieś na szarym końcu, podczas gdy miałam z języka obcego 94% (który tu jest punktowany x1,5) i matematykę na 70% (czyli rozumując byłabym około 10. na liście rezerwowej a jestem gdzieś daleeeeeeeeko za horyzontem. Może mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?
karolinab20
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2011, o 08:36

Re: kosmetologia

Post autor: karolinab20 »

wejdz sobie w warunki przyjec, liczy sie ilosc pkt jak widac dziwne ale prawdziwe:) Pociesze cie ze jak skladalam dokumenty to bylam jedyna na kosme a reszta pielegniarki weszlam z 10 miejsca ale mam nadzieje na farmacje tak wiec moze zwolnie ci miejsce
Pirożynka

Re: kosmetologia

Post autor: Pirożynka »

ile kosztuje rok kosmetologi niestacjonarnej:)?

olciazF
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 18:17

Re: kosmetologia

Post autor: olciazF »

tak to jest ale maja mało ludz a to kierunek sponsorowany prze UE. ale mam materiały chętnie se podziele I rok

Sprzedam materiały z pierwszego roku KOSMETOLOGII 
PODRĘCZNIKI 
Anatomia Z. Wojtowicz stan bdb 
Farmakognozja J. Matławska 
Podstawy alergologii 
Biochemia Practicum NIEZBĘDNA 
Zarys chemii kosmetyków W. Malinka 
Surowce kosmetyczne i ich roślinne składniki A. Jabłońska Trypuć 
Diagnostyka morfologiczna i anatomiczna surowców leczniczych pochodzenia roślinnego 
NOTATKI 
Kosmetologia pielęgnacyjna 
Chemia kosmetyków 
Biologia z genetyką 
Patologia skóry 
Historia kosmetologii 
Anatomia 

kontakt 697285932

pozdrawiam
olciazF
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 18:17

Re: kosmetologia

Post autor: olciazF »

nieaktualne
żabcia
Posty: 1
Rejestracja: 3 gru 2011, o 15:19

Re: kosmetologia

Post autor: żabcia »

Hej! Czy mógłby ktoś napisać czy ciężko jest na tym kierunku? I czy są później szanse na znalezienie pracy?
olciazF
Posty: 41
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 18:17

Re: kosmetologia

Post autor: olciazF »

Kierunek jak każdy na medycznej jest wymagający trzeba się uczyć to na pewno. Uważam że to bardzo przyszłościowy kierunek i warto na niego iść ale nie można liczyć na to że to kierunek dla osób które myślą że kosmetologia to tipsy i maseczki. Jeśli sie ma takie podejscie to nie mają czego szukać w tym zawodzie, bardzo ważne jest to aby każda osoba zwią zana z kosmetologia ściśle wspólpracowała z dermatologiem. Bo najważniejsze jestt zdrowie klientki a często to kosmetolog jako pierwszy moz e zauważyć objawy niektórych chorób i odesłać kientke do lekarza (nie tylko dermatologa) z tego co się orientuję to tylko na medycznej kładziony jest nacisk na to aby dbać przede wszystkim o klienta. Studia są wymagające ale da się wytrzymać można się i bawić i studiować nie ma problemu. Już na pierwszym roku są zajęcia praktyczne - uczymy sie zabiegów takich jak peeling kawitacyjny mikrodermabrazja pięlęgnacja dłoni wizaż, i te zajęcia są bardzo fajne i wciągające . Ale są takie przedmioty jak anatomia farmakognozja dermatologia itd które wymagają dość sporo nauki a wiedza na nich zdobywana jest bardzo przydatna. Praca po tym kierunku na pewno sie znajdzie no i ma sie większe uprawnienia niz kosmetyczka są ułatwia prace ponieważ można o wiele wiecej zaproponować klientce i naprawdę jest się gruuntownie przygotowanym teoretycznie w zakresie usług których nie może zaproponować kosmetyczka.
zarissa
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2012, o 10:50

Re: kosmetologia

Post autor: zarissa »

Czy studiuje ktoś kosmetologię w Lublinie? A moze jest ktos kto wie jak wygladają tam studia na tym kierunku? Proszę o odpowiedź.
Renata Wolgiemut
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 07:48

Re: kosmetologia

Post autor: Renata Wolgiemut »

Kosmetologia to dobry wybór czy raczej postawić na inny kierunek?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości