Zdrowie Publiczne-proszę o pomoc

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Alessandro_DK
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2010, o 14:06

Zdrowie Publiczne-proszę o pomoc

Post autor: Alessandro_DK »

Mam pytanie do zorientowanych na temat kierunku Zdrowie Publiczne na ŚUM. W tym roku piszę maturę i zastanawiam się nad tym kierunkiem, bo na medycynę o której też myślałem raczej się nie dostanę, a zawsze to jakoś zbliżone kierunki.

Jeśli ktoś potrafiłby przybliżyć tak swoimi słowami czy jest to fajny kierunek, na czym on głównie polega, czy jest tam nauka w pewnych aspektach zbliżona do medycyny? Tzn. np. jakaś anatomia, czy choroby, profilaktyka i tym podobne rzeczy? Czy może uczy się tam w większości jakichś innych rzeczy? Z tego co czytałem jest tam epidemiologia jako jedna ze specjalności na tym kierunku i chyba tym byłbym najbardziej zainteresowany. Będę wdzięczny gdybyście podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tego kierunku, bo zawsze to inaczej przeczytać obiektywną opinię kogoś, kto np. to studiuje czy wie coś więcej na ten temat, niż suche informacje np. na stronie ŚUM, choć i tam nie ma ich za wiele.

I drugie pytanie z tym związane: co jest brane pod uwagę przy rekrutacji? Czy tylko biola, czy również chemia? I ile mniej więcej trzeba mieć pkt. z podst./rozsz. żeby myśleć realnie o dostaniu się tam? Bo nie widzę nigdzie info o prograch punktowych.


Z góry wielkie dzięki za pomoc:)
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Zdrowie Publiczne-proszę o pomoc

Post autor: stokrotka222 »

Na tym kierunku masz przedmioty medyczne oraz ekonomiczne, a także inne przedmioty. Co do progów punktowych na ŚUM to nie wiem. W Poznaniu było: (rok 2009)
stacjonarne-32punkty na 100 do zdobycia
liczba osób na 1 miejsce to 1,9
Jakie przedmioty są brane pod uwagę przy rekrutacji, to pisze to na stronie uczelni. Pozdrawiam
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Zdrowie Publiczne-proszę o pomoc

Post autor: Arnold »

w ubiegłym roku wymagana była tylko biola. Tylko za rozszerzenie wynik był mnożony razy 1,5. Na 1 liście z tego co pamietam to było 70 punktów.
Awatar użytkownika
lexie
Posty: 217
Rejestracja: 11 lip 2008, o 19:01

Re: Zdrowie Publiczne-proszę o pomoc

Post autor: lexie »

A jeśli Cie interesuje jakie są przedmioty - wejdź na stronę ŚUMu i ściągnij sobie plany zajęć z poszczególnych lat.
Jeśli marzy Ci się medycyna to nie zakładaj że się nie dostaniesz tylko po prostu weź się do roboty, siadaj nad książkami i się ucz. To na jaki kierunek pójdziesz zależy tylko i wyłącznie od Twojej chęci i determinacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości