Przepisywanie przedmiotów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Argentum »

Przejrzałem sobie harmonogramy zajęć na poszczególnych kierunkach UMB (fizjoterapia, farmacja, analityka, lekarski). Cellekarski
Ale, przecież można się nie dostać. Ale jak się człowiek nie dostanie, to spróbuje raz jeszcze, a jak się nie dostanie za drugim razem, to spróbuje za trzecim. Okazuje się, że na fizjoterapii mają biochemię, anatomię i biofizykę, zatem. gdybym rozpoczął studia na tym kierunku, a po roku dostałbym się na lekarski (również UMB, bo tylko tam chcę), to czy uczelnia przepisałaby mi bez problemu oceny z tych przedmiotów? Pytam z ciekawości, dziś mnie naszła taka refleksja, przy zwiedzaniu strony UMB.
I jeszcze jedno pytanie:

Przeglądam forum od lat, ale do tej pory nie znam odpowiedzi: jaki jest najlepszy przejściowy kierunek? Chodzi mi o to, że nie dostałem się na lekarski, ale muszę iść na studia (utrata renty, czy inna kwestia.) i chciałbym, by były one w miarę podobne do tych, które sobie upatrzyłem.d
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Agher »

Nie przepiszą bo przedmioty mają inny program, inną liczbę godzin i inną liczbę punktów ECTS. Do tego często są prowadzone w innych zakładach. Ostatnio to nawet między stomą a lekiem nie przepisują przedmiotów z nauk podstawowych bo godziny się nie zgadzają", albo gdzieś jest temat inny.

Co do przejściowych kierunków to moje zdanie opiera się na doświadczeniach znajomych, z których nikomu się to nie opłaciło. bo po prostu nie poprawili matury bo byli zajęci innymi studiami. A po reformie chyba ciężko coś znaleźć podobnego do lekarskiego, bo na pierwszym roku stomy już ostro startują z przedmiotami stomatologicznymi. lepiej się dostać od razu
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Argentum »

Agher pisze:Nie przepiszą bo przedmioty mają inny program, inną liczbę godzin i inną liczbę punktów ECTS. Do tego często są prowadzone w innych zakładach. Ostatnio to nawet między stomą a lekiem nie przepisują przedmiotów z nauk podstawowych bo godziny się nie zgadzają", albo gdzieś jest temat inny.

Co do przejściowych kierunków to moje zdanie opiera się na doświadczeniach znajomych, z których nikomu się to nie opłaciło. bo po prostu nie poprawili matury bo byli zajęci innymi studiami. A po reformie chyba ciężko coś znaleźć podobnego do lekarskiego, bo na pierwszym roku stomy już ostro startują z przedmiotami stomatologicznymi. lepiej się dostać od razu
No to BIDA!
Haha, oczywiście, że lepiej, sęk w tym, że ja już nie jestem studencką dziewicą".
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Agher »

Poszukaj po biologu, sporo wątków tez bylo o kierunkach na rok", na pewno znajdzie się jakieś najmniejsze zło

Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Alra »

Z tego, co słyszałam, to I semestr analityki na UMB nie jest zbyt wymagający. No ale czy przydatny to już inna kwestia - z biofizyki najwyżej się podszkolisz, bo mają tyle samo ćwiczeń, co lekarski a wykładów jeszcze więcej .
Hm, może fizjoterapia? Ale to takie moje gdybanie, bo moja wiedza kończy się na tym, co usłyszę podczas ploteczek ze znajomymi z innych kierunków .
Tym, co już coś studiowali na danej uczelni na pewno na początku jest trochę łatwiej, ale z czasem to już przestaje mieć znaczenie.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Argentum »

Farmacja fajnie wygląda, zielarstwo majO! A zielarstwo jest chyba spoko. Albo tak mi się wydaje.
Dzięki za odpowiedzi!

Nie ma tu żadnego czatu, ani nic. Zatem tutaj spytam:
Jest gdzieś jakaś lista maturzystów? Bo dziś mi się śniło, że mnie na niej. nie było. I chcę sprawdzić, czy nie ma żadnych komplikacji.d
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Przepisywanie przedmiotów

Post autor: Alra »

A no mają botanikę i dużo chemii wszelakiego rodzaju.
Ja bym raczej nie ryzykowała z farmą, chcąc się uczyć jednocześnie do matury - nie słyszałam, żeby się na tym kierunku obijali .
Nie mniej są też na moim roku osoby, które miały większą lub mniejszą przygodę z farmacją.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości