Tylko nauka i spanie???

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xxagaxx
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2010, o 20:57

Tylko nauka i spanie???

Post autor: xxagaxx »

Witajcie! Córka znajomej mojej mamy dostała się w tym roku na lekarski. Ja też startuje na ten kierunek, więc byłam zainteresowana, jak jej idzie - z relacji jej matki wynika, że dziewczyna uczy się całymi dniami, nie ma ŻADNEGO wolnego czasu, nie śpi, nie je, nie wychodzi z domu - tylko się uczy. Czy to naprawdę aż tak tragicznie wygląda, że człowiek nie ma ANI CHWILI czasu wolnego poza nauką? A może tylko pierwsze miesiące tak wyglądają? I czy nauka przez cały czas jakoś zwiększa szanse na dobre oceny albo chociaż zaliczenie na 3 - w porównaniu do kogoś, kto jednak czasami robiłby 15-minutowe przerwy? Bo mam wrażenie, że nie potrafię usiąść do nauki w sobotę o świcie, a zakończyć ją w niedzielę po północy. Niestety, żadne liceum nie przygotowuje nas dla takiego szoku dla mózgu
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Agher »

Totalne bzdury. Czesto rodzice maja to do siebie, że uwielbiają przesadzać, żeby się popisac przed znajomymi, dokladnie tak samo jak studenci z roznych uczelni w wątkach pt. kto ma gorzej przechwalają jak maja ciezko. Zabawa konczy sie w momencie kiedy do dyskusji włącza sie ktos obiektywny. Takze w zasadzie sa trzy opcje: mamuśka ostro przesadza, córeczka okłamuje mamusie, córeczka uczy sie książek na pamięć słowo w słowo. Tak czy inaczej, nijak to sie ma do rzeczywistości.

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Trzyszcz »

Ja nie rozumiem takich rodziców. Jak ja bym miał dziecko to bym nie mówił jakie jest ono tępe i musi kuć dniem i nocą żeby zdać Jak już opowiadać bajki to, że ma piątki a imprezuje
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Mikrotrabekule »

Ja to nawet jak się do liceum wybierałam, to znajoma mojej mamy odradzała mi najlepsze liceum w mieście - jej córka ponoć zarywała noce ucząc się biologii, bo tyle wymagała nauczycielka. Okazało się, że to bzury . Rodziców radzę nie słuchać, znam osoby z lekarskiego i starcza im czasu na wiele innych rzeczy niż nauka a zdają w pierwszym terminie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Mårran »

Jak wyzej. Zarwalam na tych studiach przez nauke jedna noc, imprezowalam, spalam popoludniami, spedzalam godziny w galeriach handlowych i wszystko pyklo w pierwszych terminach.

Pani Buka
xxagaxx
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2010, o 20:57

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: xxagaxx »

No, to mnie pocieszyliście Bo chociaż potrafię się uczyć po 8 godzin (sprawdzałam), to jednak 24 godziny byłoby przesadą. A nie spać albo spać po 2 godziny dziennie też nie umiem.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Korczaszko »

Nie słuchaj tych wyżej. Kłamią, chcą wprowadzić w błąd, żebyś się malo uczyła i wyleciała ze studiów.
Jeśli chcesz skończyć studia to musisz bardzo dużo się uczyć i spać max. 5h dziennie.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Trzyszcz »

Korczaszko, co ta zazdrość robi z ludźmi. Masz Ty wstyd?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Korczaszko »

A wy macie wstyd? Tak wkręcać, że mało nauki starczy, żeby skończyć medycynę.
Trzyszcz, kosisz konkurencję, bo boisz się o miejsce na rezydenturze?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Giardia Lamblia »

Biologia ma rezydentury
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: oogmeeway »

Na początku jest ciężko bo marnujesz sporo czasu na jedzenie. Potem jak już nauczysz się podłączać samemu do kroplówki to wtedy zaczyna się prawdziwe życie. Możesz uczyć się 20, 30 a nawet 40 godzin dziennie! Kosmos, pozdro dla kumatych.

I nie słuchaj tych żenujących prób pozbycia się konkurencji przez osoby wyżej.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: Korczaszko »

Giardia Lamblia, czepiasz się.
xxagaxx
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2010, o 20:57

Re: Tylko nauka i spanie???

Post autor: xxagaxx »

40 godzin dziennie? widzę, że studenci medyka potrafią wydłużać dobę. Szacun!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości