materiał do matury a na studiach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

materiał do matury a na studiach

Post autor: eMKa »

Mam zamiar poprawiać maturę za rok i próbować ponownie na lekarski. Na inne studia nie chcę iść (przynajmniej teraz.), więc planuję zostać rok w domu i uczyć się do matury. Szkoda mi jednak tracić roku więc mogłabym iść na ten rok na płatne i jednocześnie się uczyć do matury żeby przenieść się potem na dzienne (całych studiów nie będę opłacać), i tu mam pytanie do studentów lekarskiego - czy program na pierwszym roku choć częściowo przydałby mi się, żeby poprawić wynik? Czy też może musiałabym się uczyć zupełnie oddzielnie? Byłby w ogóle na to czas?
Chodzi mi głównie o Poznań, ale wypowiedzi studentów z innych uczelni też mile widziane
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: materiał do matury a na studiach

Post autor: Medycyna Lwów »

eMKa pisze:czy program na pierwszym roku choć częściowo przydałby mi się, żeby poprawić wynik?
nie, matura a studia to inna bajka. Poza tym osobom nielicznym udaje się poprawić maturę jednoczesnie studiując - ja osobiście tak nie znam. O przejściu z niestacjonarnych na stacjonarne też można zapomnieć, bo większość uczelni induje warunki wręcz niemożliwe do spełnienia, co dziwne nie jest, bo po co rezygnować z gotówki dla uczelni od takich studentów.
szyszyn
Posty: 55
Rejestracja: 20 lip 2008, o 18:56

Re: materiał do matury a na studiach

Post autor: szyszyn »

ja poprawiłam maturę z biologii o całe 11% w tym roku, studiując jednocześnie medycynę. Byłam bardo zaskoczona wynikiem, bo do poprawki powtarzałam niecałe 3 dni, przerabiając zadania z takiej czarnej książki z zadaniami maturalnymi z poprzednich lat. I tak mi ta poprawka raczej w niczym nie pomoże, bo tegoroczne progi są kosmiczne, ale jednak to daje do myślenia o tej całej maturze-sraturze. No ale bynajmniej nie sądzę aby materiał ze studiów przydawał sie na maturę, może nawet troche nagmatwać, bo biologia w liceum jest bardzo uproszczona w stosunku do tego, czego uczymy się na studiach.
MikaNeko
Posty: 65
Rejestracja: 6 lip 2009, o 20:34

Re: materiał do matury a na studiach

Post autor: MikaNeko »

Co prawda medycyny jeszcze nie studiuję, ale jak przeglądałam materiały z I roku lekarskiego to nie sądzę, żeby coś się przydało na maturze, bo większość informacji wykracza poza zakres wymagań. Najlepiej uczyć się z książek do liceum plus co bardzo ważne rozwiązywać zadania i dużo arkuszy! Sama z sukcesem poprawiłam chemię, więc w razie jakiś pytań w tej kwestii mogę pomóc :smile: W każdym razie radzę się zapisać na jakieś studia dla samego ubezpieczenia i zniżek na przejazdy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości