Praca naukowa lekarza

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Praca naukowa lekarza

Post autor: Dopamina »

Czy ktoś z was interesował się pracą naukową lekarza? Czy są jakieś konkretne perspektywy w tej dziedzinie?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Padre Morf »

Można zrobić doktorat, potem habilitację (teraz jest łatwiej) i siedzieć na ciepłym stołku ssąc z uczelni kasę.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Gitarowa »

Robiąc doktorat trzeba mieć zajęcia ze studentami, prawda?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: AnnaWP »

To zależy. Ja robiłam doktorat z biologii, na stypendium PAN i mój szef zapłacił uczelni za studia i przewód, zwalniając mnie z obowiązku zajęć dydaktycznych. Biorąc stypendium uczelni umowa zwykle (jak nie zawsze) zobowiązuje do zajęć dydaktycznych. Ale wszystko zależy od warunków konkretnej umowy stypendialnej. W mojej dziedzinie opłacając sobie przewód nie trzeba mieć żadnej dydaktyki.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Dopamina »

Ale czy to się rzeczywiście opłaca w porównaniu z pracą zawodową? Bo z drugiej strony praca wykładowcy nie zawsze jest taka fajna (a przynajmniej z tego co mi wiadomo)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Mårran »

Praca naukowa na uczelni to też praca zawodowa, jakby nie patrzeć Co się bardziej opłaca - to kwestia ustawienia się.
Pani Buka
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Dopamina »

No tak, a powiedzcie mi czy są jakieś projekty edukacyjne dla studentów?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Gitarowa »

Praca naukowa to nie to samo co praca wykładowcy
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: AnnaWP »

No właśnie. Po pierwsze - wybór nie oznacza z tego co wiem rezygnacji z praktyki lekarskiej, znam lekarzy, którzy doskonale godzą ze sobą pracę na uczelni i pracę z pacjentem.
Po drugie - praca naukowa to przede wszystkim badania naukowe i rozwój zawodowy. A dydaktyka to dodatek.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Dopamina »

No wiem że nie trzeba rezygnować. Tylko z czegoś trzeba się utrzymać, a nie wiem jak to jest z płacą za pracę naukową/jako wykładowca. Z tego co wiem wykładowca zarabia nie raz troszkę mniej od nauczyciela w LO
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: 270285 »

A ile zarabia nauczyciel w LO? Netto poproszę.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Dopamina »

Brutto u mnie 4500zł, tylko w szkole na biało za ok 76h miesięcznie. Nie licząc prywatnych zajęć za które wg moich danych zarabiają ok 3x więcej (językowcy i p. ścisłe) Oczywiście nauczyciel dyplomowany.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Praca naukowa lekarza

Post autor: Padre Morf »

Wszystko zależy gdzie człowiek się zaczepi.
Jeśli ktos pracuje w klinice to normalne, że ma kontakt z pacjentami

Są też osoby pracujące w zakładach teoretycznych. Częśc z nich po prostu dorabia zatrudniając się na niepełen etat w szpitalu (często jest to szpital kliniczny danej uczelni).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości