Podręczniki- lekarski I rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
elizabeth_
Posty: 1
Rejestracja: 6 sie 2008, o 17:16

Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: elizabeth_ »

Mam do Was taką wielką prośbę- czy mógłby ktoś zamieścić tutaj wykaz podręczników na I rok lekarskiego w Łodzi? Słyszałam, że powinno się już teraz zaopatrzyć, bo później może byćm ciężko.
Panna O.
Posty: 49
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:40

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Panna O. »

Pod rozpiską tematów jest lista podręczników, skryptów itp
Sonic CK
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2009, o 08:20

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Sonic CK »

a ma ktoś z was jakąś dokładniejszą rozpiskę podręczników na I rok? pod tym linkiem tak dosyć sporo tego. jakbym chciał się w to wszystko zaopatrzyć to pewnie ani miejsca w mieszkaniu by mi nie wystarczyło ani kasy w portfelu
machulaczka
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2009, o 17:12

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: machulaczka »

Dokładnie. Kumpel, który się też dostał na medycyne już zaczął robić zakupy książkowe i za 7 książek z samej anatomii wydał grubo ponad 1000zł Przecież to nienormalne. Jak taki biedny student ma mieć kase na książki, na akademik/mieszkanie i na jedzenie? Stąd też moje pytanie: czy jest jakieś minimum z książek do których linka podała Pann O. bez których nie da się przeżyć?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Grzybu123 »

Spokojnie, jest biblioteka i tam są książki, można kupić od studentów z poprzednich (tam są też kserowane książki, do których się szybko przyzwyczaisz). Tak naprawdę trochę wychodzi, ale jak ktoś ogarnięty to może nawet złotówki nie wydać na książki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: alba »

Wątpię czy starczy książek dla wszystkich, a dwa będą niemiłosierne kolejki do biblio bo legitymacje dostaniecie koniec września, początek października a ona jest również kartą biblioteczną.

Bochenków może nie starczyć dla wszystkich, w ostatnim roku nie starczyło. A w tym roku limit ciut większy jest.

Skrypty można sobie pokserować. Atlas raczej kupić bo mało ich w biblio.
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Frsh »

IMO - Atlas i Bochenek do kupienia, reszta wypożyczyć gdzie popadnie, jeśli macie jakieś znajomości w bibliotekach medycznych, to właśnie najwyższy czas je uruchomić ). Potem przydatną książkę zawsze można kupić.

Martwią mnie skrypty, nie lubię uczyć się z kserówek, są w bibliotece w ogóle dostępne?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Grzybu123 »

Skrypty są dostępne (ale oczywiście trzeba szybko brać) a kserówki to szukać po akademikach
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Ranger »

Jaki atlas polecacie?
Card
Posty: 30
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 11:17

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Card »

Sobotta pewnie. ]
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: Ranger »

A bochenek jako podręcznik, dobry jest?
Czy może lepiej, coś innego?
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: karinia »

ooo tak bochenek jest super ! ale tylko dla ludzi, którzy są łasi wiedzy i piątek w karcie:P Dla tych, chcących pchnąc wszystko do przodu wystarczy skawina/woźniak/gołąb wedle uznania.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Podręczniki- lekarski I rok

Post autor: godziasia »

hmm, wygrzebałam w domu taką książkę (chyba jeszcze mojej mamy )
"Podstawy ogólnej diagnostyki klinicznej. Podręcznik dla studentów medycyny Feliksa Bolechowskiego z 1985 roku. Czy może ona mi się nadać do czegoś, niekoniecznie na pierwszym roku? (mama też studiowała w Łodzi, więc pewnie z tej książki korzystała)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości