Kursy przygotowawcze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: serine »

W rzeczywistosci zaden kurs czy korepetycje nie pomoga osobie która nie pracuje sama w domu nad materiałem. niestety ale nic nie robi sie samo i nauke do głowy i zadanka trzeba wbic sobie samemu, a kursy czy korepetycje so tylko poto zeby zrozumiec temat.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: MatiGl »

Gosiaczek pisze:180 napisał/a:
.A macie może jakiś sposób na lepsze zapamietywanie materiałuNa pewno systematyczne powtarzanie,a co jeszcze

nie ma lepszego sposobu
zadne tabletki nie pomogą może z wyjątkiem witamin
jest mnóstwo skutecznych sposobów na lepsze zapamiętywanie.

książki Marka Szurawskiego, poza tym polecam książki autorów takich jak Tony Buza, Harry Lorayne. nauka naprawdę nie musi być codzienną katorgą po 3-4-5-6h

jest też mnóstwo książek psychologicznych poruszających tematy uczenia się, wpływ otoczenia, motywacji, dyscypliny, nastawienia itp. są też programy komputerowe np. SuperMemo

a przede wszystkim są GOOGLE, znajdziesz tam odpowiedź na 95% wszystkich Twoich pytań. Dla tych pozostałych 5% powstały fora.
szyszyn
Posty: 55
Rejestracja: 20 lip 2008, o 18:56

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: szyszyn »

ja zamierzam zapisać się na taki kurs w białymstoku, tylko nie wiem czy wybrać medicusa czy ten oferowany przez umb. może ktoś kto uczestniczył wypowiedzieć się na temat tych kursów?
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: Asiatka »

ja bym polecała jednak korki i to z biologii także, szczególnie pod nową maturę i robienie dżo zadań samodzielnie w domu. Prawda jest taka, że można się na 3 kursy zapisać, ale jak się nie znajdzie czasu, żeby porządnie przysiąść w domu i robić zadania to nie da rady, wtedy można tylko liczyć na szczęście. powodzenia
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: misiaqd »

ja polecam medicusa! kończyłam w zeszłym roku w Poznaniu, a byłam w drugiej klasie. Było bardzo dobrze tłumaczone i mnóstwo zadań! polecam. w tym roku tez wybieram się na kurs i dodatkowo jeszcze korki z chemii
juvika
Posty: 93
Rejestracja: 4 sie 2008, o 21:38

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: juvika »

szyszyn pisze:zamierzam zapisać się na taki kurs w białymstoku
ja również zapisze się na ten kurs, ale wybieram medicusa
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: serine »

Polecam kursy ale koniecznie trzeba byc na kazdych zajeciach bo jest gorzej jak z fizyka w liceum jedne opuszczone zajecia i juz totalny metlik w głowie a potem wiadomo juz sie isc nie chce bo nie wiadomo o czym mówia wiem bo sama sprawdziłam na własnej skórze

W połowie kursu czyli od 1 stycznia (mniej wiecej) brałam jeszcze korepetycje z przedmiotu co mi najgorzej wychodzil i dodatkowo robiłam codziennie testy + zadania z wielu róznych cwiczen a nawet i z internetu. Praktycznie ostatnie 2 miesiace przed maturka to robiłam tylko powtórki

Warto jest sobie ułozyc plan działania. Ja np z chemii byłam dobrze obkuta z 1 i 3 klasy liceum a lezała u mnie chemia organiczna. No wiec najpierw wziełam sie za chemie organiczna a dopiero potem za reszte :]
riczi89
Posty: 116
Rejestracja: 21 cze 2007, o 20:12

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: riczi89 »

Nie chodziłam na żaden kurs, ale brałam korki z chemii i fizyki. Biologii chciałam się uczyć sama, ale zawsze najpierw robiłam zadania na korki a bio odkładałam. Także krótko przed maturą wzięłam się za biologię i robiłam testy. Więc jeśli ktoś ma słabą wolę to lepiej wziąć jakiegoś korepetytora z biologii, żeby po prostu zadawał jakiś dział i ma się wtedy motywację do nauki chociaż ja nie żałuję, bo się dostałam
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: hagen33 »

Zauważylem w sumie dziwną tendencję,nie chce uogólniać bo to niesprawiedliwe,ale uważam że nauczyciele w dużej części szkól nie przykładają się do prowadzenia lekcji,może to wynika z faktu że sami są niedouczeni,podam przykład: mam brata w gim i na chemi pani uczy ich że fluor jest m.in 7 wartościowy,i po zwróceniu uwagi dalej się przy tym upiera i dalej źle uczy, w związku z tym edukacja dla wielu osób które nie stać na korki czy na kursy jest problemem, no bo przy takich teoriach to raczej podstaw nie można opanować a one są najważniejsze.Mam dość krytyczne zdanie o nauczycielach(nie wszystkich)bo wkurzal mnie ich brak wiedzy czasem i upartość, bo oni mają swój tok rozumowania -klucz i koniec pomyśl inaczej to masz 0pkt.Dzisiaj w szkole nie uczy się myślenia ale strzelania w klucz.Często nie chodzi o to zeby cos zrozumieć ale po prostu np. jak na fizyce wziac karte wzorów przeksztalcic podtawic i tyle , mozna nic nie rozumiec. Dla mnie to bezsens,taka nauka,ale coż matura jest jednaCo do kursów znam wiele osób które po zakonczeniu kursów organizowanych przez Amy mówiły ze to strata czasu i kasy, za te same pieniadze wzielyby korepetycje, najlepiej egzaminatora,tak więc o kursach nie słyszałem w sumie nic dobrego, ale nie chce uogólniac jesli komus to mam pomóc to czemu nie
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: a_niap »

hagen33 pisze:nauczyciele w dużej części szkól nie przykładają się do prowadzenia lekcji
To wynika z faktu ze dzieki temu uczniowie pojdą na korki - do koleżanki nauczycielki. A kolezanka nauczycielka podesle wzamian swoich uczniów.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: serine »

Jesli nauczyciel jest zły w szkole tzn zle uczy to tak samo jest na korepetycjach nie ma takiej zaleznosci. Predzej powiedziałabym ze nauczyceiele nie lubia swojego zawodu, bo sa np nauczycielem biologii bo sie nie dostali na farmacje albo nie było ich stac na inne studia, dodatkowo dochodzi frustracja ze tak mało zarabiaja no i oczywiscie te okropne bachory z którymi chciał nie chciał materiał trzeba przerobic zeby dyrektor sie nie czepiał. Takichpowodów mozna mnozyc miliony. Jesli nauczyciel byłby zawodem dobrze płatnym i nauczyciel mogłby rzeczywiscie nakazac cos uczniom ( teoretycznie uczen moze wszystko jak narazie) to zapewne i na studia byłoby wiecej chetnych i nauczycielem zostawaliby logicznie myslacy ludzie.

A co do kursów. jesli ktos potrafi wyciagnac cos z takiej nauki to napewno nie sa to pieniadze wyrzucone w błoto. Korepetycje jak to korepetycje, nauczyciel napewno nie powinien na kazdych lekcjach pytac sieno to co dzis chciałabys przerobic? . odrazu widac z kim mamy do czynienia -.- a niestety wiekszosc nauczycieli to tacy ludzie co rekami i nogami bronia sie zeby nie zaangazowac sie w nauczenie kogos czegos i nawet nie zrobia wywiadu uczniowi zeby sprawdzic co on umie
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: york »

wg jesli chodzi o kurs to jest ten plus, ze materiał jest taki a taki i robi sie go w wyznaczonym na niego czasie, a na korepetycjach juz nie zawsze tak jest
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: Kursy przygotowawcze

Post autor: hagen33 »

a_niap pisze:To wynika z faktu ze dzieki temu uczniowie pojdą na korki - do koleżanki nauczycielki. A kolezanka nauczycielka podesle wzamian swoich uczniów.
tak to prawda, ale to podważa sens szkoły w takim wydaniu
serine pisze: no i oczywiscie te okropne bachory z którymi chciał nie chciał materiał trzeba przerobic zeby dyrektor sie nie czepiał.
Często nie są okropni sami uczniowie tylko ich rodzice,którzy mają problemy z głową.Mój kolega pracuje w szkole i opowiadał mi, że była taka sytuacjarodzicowi się coś nie spodobało w sposobie oceniania i od razu do dyrektora i z takim hasłem ,że jak czegoś nie zrobi to dzwoni po Interwencje i TVN24,tak więc nie zawsze uczniowie, ale rodzice są psychiczni
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości