Co to za robak?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
AISERGU
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2009, o 20:59

Co to za robak?

Post autor: AISERGU »

Witam!
Od niedawna spotkałem się z takimi właśnie robakami, czy ktoś nie wie co to jest? Bo szukałem w wielu źródłach i niestety bez skutku. Poniżej dodaję zdjęcie

Takie robaki znajduję zazwyczaj jak sprzątam w domu.
Smacznego

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, a przede wszystkim za rozwiązanie problemu!
Pozdrawiam Janusz
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Co to za robak?

Post autor: WojtekB »

AISERGU pisze:Witam!
Od niedawna spotkałem się z takimi właśnie robakami, czy ktoś nie wie co to jest? Bo szukałem w wielu źródłach i niestety bez skutku.
AISERGU pisze:Takie robaki znajduję zazwyczaj jak sprzątam w domu.
Sądzę że owadem na zdjęciu (powiem szczerze przesadziłeś z oświetleniem) jest larwa mrzyka dziewannowiec (Anthrenus verbasci)
1.jpg
2.jpg
Problem z mrzykiem już pojawił się na forum więc wrzucę odnośniki do tematówCo to jest za robactwo ? i Co to za żuczek?.
AISERGU
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2009, o 20:59

Re: Co to za robak?

Post autor: AISERGU »

Dzięki wielkie za pomoc.
Mam jeszcze pytanko, skąd to się w ogóle wzięło u mnie bo tak szukam szukam ale nie mogę znaleźć opisu, do tej pory tylko zdjęcia znalazłem.
A co do zdjęcia nie dałem rady nic lepszego zrobić bo larwa dość szybko się przemieszcza

Dzięki
Pozdrawiam
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Co to za robak?

Post autor: WojtekB »

AISERGU pisze:Mam jeszcze pytanko, skąd to się w ogóle wzięło u mnie bo tak szukam szukam ale nie mogę znaleźć opisu, do tej pory tylko zdjęcia znalazłem.
Widzę na zdjęciu, że larwa znajduje się na jakimś materiale ?
Co to jest za materiał (czy jest to materiał pochodzenia zwierzęcego)?
AISERGU
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2009, o 20:59

Re: Co to za robak?

Post autor: AISERGU »

To zdjęcie było zrobione na panelach podłogowych, ale te larwy znajdywałem w różnych miejscach, chyba cechą charakterystyczną w której przebywały to był kurz.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Co to za robak?

Post autor: WojtekB »

AISERGU pisze:To zdjęcie było zrobione na panelach podłogowych, ale te larwy znajdywałem w różnych miejscach, chyba cechą charakterystyczną w której przebywały to był kurz.
Mhm to komplikuje sprawę. Taki mrzyk spotykany jest na materiałach pochodzenia zwierzęcego: wełna, jedwab, skóra, futra, pióra, sierść.

Może gdzieś w pobliżu takich materiałów larwy się znajdywały ?
AISERGU
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2009, o 20:59

Re: Co to za robak?

Post autor: AISERGU »

W domu mam kota i rzeczywiście widać, że gubi sierść. Czy kot może być powodem?
ps. Przepraszam ale mnie nie było, więc nie mogłem odpisać
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Co to za robak?

Post autor: WojtekB »

AISERGU pisze:W domu mam kota i rzeczywiście widać, że gubi sierść. Czy kot może być powodem?
Nie mam pojęcia jeżeli kot już od dłuższego czasu gubi sierść to teoretycznie może być taka możliwość.
AISERGU
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2009, o 20:59

Re: Co to za robak?

Post autor: AISERGU »

No właściwie tak, kota mam już od ponad półtora roku no i regularnie gubi sierść
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Co to za robak?

Post autor: WojtekB »

AISERGU pisze:No właściwie tak, kota mam już od ponad półtora roku no i regularnie gubi sierść
Jeżeli tak to jest dość długi czas, by kępki sierści mogły się zawieruszyć gdzieś w zakamarek i stać się pokarmem dla mrzyka, ale powiem szczerze, że nigdzie nie spotkałem się z podobnym przypadkiem
AISERGU
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2009, o 20:59

Re: Co to za robak?

Post autor: AISERGU »

Dobra, dziękuję. A czym można się pozbyć takich robaków bo codziennie zabijam kilka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości