Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

anestezjolodzy to z tego co wiem często dorabiają się właśnie na tzw. mieście - chodzą po prywatnych przychodniach gdzie się robi zabiegi różne i ktoś znieczulić musi.

Obecnie często jest to stomatologia.
Są też anestezjolodzy, którzy mają prywatne gabinety i całkiem nieźle na tym przędą.
Tweety

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Tweety »

Jeżeli miałbym się sugerowac czynnikiem ekonomicznym to w obecnych czasach wydaje mi się, że chirurgia plastyczna, a w przyszłości ginekologia stanowią/będą stanowic najbardziej intratne specjalizacje na rynku.

Morfeusz, a nie utrzymujesz kontaktu z narkomanami, czy dealerami?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

na plastyczną dostanie się graniczy z cudem. Podobnie jak na dermatologię w ostatnim czasie, gdzie w większości województw w ogóle się tej specjalizacji nie otwiera od tak.
Ginekologia owszem to przysłowiowa żyła złota, ale trzeba być naprawdę dobrym, bo słabi ginekolodzy b.szybko tracą pacjentki (jedna powie drugiej itd.).
Dla mnie pod każdym względem jak na razie jest najlepsza kardiologia .
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

Zgodze sie co do plastycznej, co do dermatow-ku mojemu ogromnemu zdziwieniu ostatnie sesje rekrutacyjne na specki pokazuja, ze dermato-moda juz chyba troche mija, bo podostawaly sie osoby z wynikami z LEPu co najmniej.srednimi. Fakt faktem, ze na miejsca pozarezydenckie, no ale z rezydenckimi tez szalu nie bylo jesli chodzi o LEP, a poza tym mysle, ze trzeba po prostu wziac i zapomniec o rezydenturze, jesli chcesz robic specke popularna i miec pewnosc, ze sie dostaniesz.
Gineksy sa kasiaste, ale tak jak Kaamil mowi, trzeba byc dobrym, a moze raczej milym (skandal), gdyz jest to specyficzna specka, ktora bardziej niz wiekszosc tego wymaga. No bo umowmy sie, 90% pacjentek nie jest w stanie ocenic, czy jestes dobry czy nie, natomiast oceniaja czy jestes mily itd. Problem z gineksami polega na tym, ze jak przyjdzie taka pacjentka, ktorej odmowisz aborcji, to cie obsmaruje przed calym miastem, ze wlasnie cham i niemily". No ale takie zycie.

No ja tez sie coraz bardziej sklaniam ku internie z naciskiem na kardio, o gineksach powoli zapominam z uwagi na problemy ze specka/

Anestezjo teraz moga sobie niezle zarabiac na tzw leczeniu bolu, takze nie jest zle, radiolodzy maja moim zdaniem mniejsze pole do popisu w kwestii gabinetow prywatnych, bo co oni tam moga robic, USG, ECHO ewentualnie, no jak maja kasiasty gabinet, to moze maja jeszcze RTG, natomiast noumowmy sie, ze USG najczesciej stoi tam, gdzie ma stac, czyli u internisty, urologa, gineksa itd, ECHO u kardiologa jako podstawowe narzedzie pracy, RTG w szpitalach. No takze srednio srednio. lith, a co maja do rzeczy wyjazdy za granice? Multum lekarzy, nawet z takiej koziej wolki, wyjezdza za granice i za nie-granice na szkolenia, no takie czasy.I co robia radiolodzy w szpitalu powiatowym procz USG, RTG i tomografii, w porywach jakiejs drobnej zabiegowki (chociaz w powiatowym nie wierze, zeby koro czy endoskopie przewodu pokarmowego robil radiolog, co najwyzej angiografie diagnostycznie)? No i odsylania do radiologow ze szpitali klinicznych, gdzie jest wiecej sprzetu?
Awatar użytkownika
paulinka_p153
Posty: 70
Rejestracja: 1 maja 2010, o 20:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: paulinka_p153 »

Witam wszystkich!
Tak więc mam 2 pytania:
1) Co sądzicie o pediatrii? Z tego co piszecie wnioskuję że nie jest zbyt interesująca. Czemu? I co z zarobkami?
2)Co z językami na specjalizacji? Mnie osobiście interesuje jedynie język rosyjski, czytałam, że na studiach nie ma problemów z wybraniem tego języka, jednak na specjalizacji z chociażby pediatrii piszą o możliwości wyboru tylko pomiędzy angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.
Z góry dziękuję za odp)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

pediatria co kto lubi, mi by osobiście nie odpowiadało, choć same zajęcia z pediatrii było świetne. Z pracą podejrzewam że nie jest najgorzej, z zarobkami również, zwłaszcza jak ma się prywatną praktykę.
Co do jeżyka to angielski to w medycynie podstawa współcześnie, więc chcąc nie chcąc powinno się go choć trochę znać.
martiii
Posty: 4
Rejestracja: 3 mar 2011, o 13:29

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: martiii »

Pogubiłam się.
Jeżeli chcę zostać lekarzem Pediatrą.

Muszę skończyć 6 lat studiów medycznych
Zdać LEP
i wtedy jest staż 13 miesięczny?
a po tym stażu muszę coś zdawać czy nie?
potem 4 lata specjalizacji? (lekarz pediatra to to samo co lekarz rodzinny jak np idę na studia medyczne i chce być pediatrą to idę na wydział lekarski?) ale wracając do specjalizacji , z Pediatrii trwa ona 4 lata. i podczas robienia specjalizacji mogę wykonywać czynności w tym zawodzie i otrzymuję wynagrodzenie? w jakiej wysokości?
I jak to jest z kilkoma specjalizacjami mogę robić dwie ( lub więcej ) na raz? Dajmy na przykład to , iż ukończyłam te studia , zdałam LEP , ukończyłam staż i następnie wraz ze specjalizacją z Pediatrii mogę robić równocześnie specjalizacje np z Interii?. (chyba to tak się piszę )
Ile trwa specjalizacja z Interii? również 4 lata?.
W przychodni w moim mieście jest Lekarz , którzy jest Internistą i Pediatrą. Przychodzą do niego dzieci jak i również dorośli. Więc normalnie można pracować z dwoma specjalizacjami? czy jest za to podwójne wynagrodzenie?
Ile tak naprawdę zarabia lekarz Pediatra i Internista?
tak szczerze.

Mam nadzieję ,że mi to ktoś wyjaśni , ponieważ się pogubiłam . Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Mårran »

Muszę skończyć 6 lat studiów medycznych
Tak
Zdać LEP
i wtedy jest staż 13 miesięczny?
Najpierw staż, potem LEP, ale mają znieść.
a po tym stażu muszę coś zdawać czy nie?
j.w.
potem 4 lata specjalizacji?
Tak (jak się dostaniesz oczywiście)
(lekarz pediatra to to samo co lekarz rodzinny
Nie, pediatria to inna specjalizacja, ale pediatrzy pracują w przychodniach też.
jak np idę na studia medyczne i chce być pediatrą to idę na wydział lekarski?
Na kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim jakiegoś UM/AM
i podczas robienia specjalizacji mogę wykonywać czynności w tym zawodzie i otrzymuję wynagrodzenie? w jakiej wysokości?
Możesz pracować jako lekarz (masz prawo wykonywania zawodu) i zarabiać.
Interii
Oo dobra, sorki ^^ Interny"

O zarobkach to Ci na razie nic nie powiem, bo się nie orientuję jakoś szczegółowo
Pani Buka
martiii
Posty: 4
Rejestracja: 3 mar 2011, o 13:29

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: martiii »

Interny , nie szkodzi
i dziękuję za szybką odpowiedź
martiii
Posty: 4
Rejestracja: 3 mar 2011, o 13:29

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: martiii »

A co z dwoma specjalizacjami ? .
mogę robić dwie równocześnie?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Gitarowa »

Co prawda nie jestem lekarzem, ani nawet studentką medycyny, ale wydaje mi się, że nie da się robić dwóch specjalizacji jednocześnie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Mårran »

Można tylko jedną, pominęłam ten punkt jakoś
Pani Buka
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Gitarowa »

Żeby zostać kardiologiem dziecięcym trzeba najpierw zrobić specjalizację podstawową z kardiologii, czy z pediatrii?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości