Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
evelinay
Posty: 4
Rejestracja: 5 lut 2013, o 16:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: evelinay »

A no Co się wybieRASZ? :p
evelinay
Posty: 4
Rejestracja: 5 lut 2013, o 16:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: evelinay »

WETERYNARIA, MOJE MARZENIE OD DZIECIŃSTWA MAM NADZIEJĘ ŻE SIĘ DOSTANIESZ
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Kingu$ka »

Mam nadzieję, że ty też
Im więcej ludzi będzie wykonywać zawód z pasją, tym lepiej
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Piotrr »

powiedzcie czy wiecie cos na temat tego czy obowiazuja na chemii roszerzonej wykresy odnosnie przewodnictwa od stezenia soli czy czegos tam? takie zadanka sa w witku pod koniec dzialu reakcje w roztworach wodnych
Ostatnio zmieniony 5 lut 2013, o 21:09 przez Piotrr, łącznie zmieniany 1 raz.
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: lycha13 »

Help w czym są jeszcze dobre zadania z izomerii oprócz Witka?

pomarancza93
Posty: 199
Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: pomarancza93 »

Nie wiem czy Was dobrze zrozumialam ale z tego co ja sie orientuje to weterynaria we wro jest na uniwersytecie przyrodniczym, a nie na medycznym ?

Czy ktos rozwiazywal dzial Zw.nieorganiczne z maturalnie ze zdasz?

Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Jivan »

agas93, przyrodniczym
aretse
Posty: 209
Rejestracja: 9 sie 2011, o 17:26

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: aretse »

Jak sobie radzicie z zadaniami dot. Problemu badawczego i hipotezy? Ja nie umiem ich rozgryzc .gdy jest jakies pytanie zamiast napisac o procesie pisze np ogolnie lub odwrotnie.chyba nie ma sensu sie ich uczyc na pamiec? Ale jezeli nie na pamiec to jakie sa sposoby na takiego typu zadanie ?

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Giardia Lamblia »

Sposobu raczej nie ma, trzeba zrozumieć sedno - czego dotyczy doświadczenie.
Problem badawczy najczęściej ma formę zdania pytającego, zaczynającego się od np.: czy.", jaki wpływ.", jaka jest zależność.", itd. .
Hipoteza jest natomiast założeniem, które mamy udowodnić badaniem, czyli jest to zdanie twierdzące, które zakłada daną zależność wynikającą z wpływu jakiegoś określonego wcześniej czynnika (bądź też kilku czynników).
Nie da się tego nauczyć na pamięć, ponieważ istnieje nieskończona ilość potencjalnych doświadczeń, które można przeprowadzić.
Wszystko opiera się na zrozumieniu sedna - do tego potrzebna jest wiedza z zakresu badanego przedmiotu, żeby móc stwierdzić jakie czynniki należy określić i jakie czynniki będą miały wpływ na końcowy rezultat doświadczenia.
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: MsHannah »

mmatuszewski12 pisze:A czy gdziekolwiek w Polsce weterynaria jest na uniwersytecie medycznym ? Pierwsze słyszę . zawsze jest, była i będzie na przyrodniczym czy np. jak w Warszawie na SGGW. Co to by było gdyby weterynaria była np. na WUM, albo UMwL . medyczny to medyczny
Weterynaria - jak to sie zwyczajowo mowi - to tez medycyna, z tym ze weterynaryjna, wiec tekst medyczny to medyczny jest tu troche nie na miejscu, w koncu po weterynarii tez jest sie lekarzem. To juz predzej na uniwerytecie medycznym nie pasuja takie kierunki jak zdrowie publiczne czy dietetyka niz weterynaria, moim zdaniem.
charliebrown
Posty: 47
Rejestracja: 6 lut 2013, o 12:13

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: charliebrown »

hdt
charliebrown
Posty: 47
Rejestracja: 6 lut 2013, o 12:13

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: charliebrown »

Witam Czytam Was od kilku miesięcy, ale dopiero teraz postanowiłam się zarejestrować

Zdaję w tym roku min. rozszerzoną biologię i chemię i mam do Was pytanie, bo wydaje mi się, że chyba tu jeszcze nie padło. Czy jest sens robić podstawowe arkusze z biologii i z chemii czy nie warto tracić na to czasu? Jak myślicie?
Abeille
Posty: 51
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:14

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Abeille »

hej
myślę, że na pewno nie strata czasu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości