Farmacja-czy warto?

DZ9898

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: DZ9898 » 2 maja 2018, o 13:20

To się rozwijaj skoro już jesteś ten mgr A nie siedzisz za ladą i tylko marudzisz jaki to twoj los jest marny

mgr_farm

Post autor: mgr_farm » 9 maja 2018, o 18:14

zobaczymy jak ty się rozwiniesz:D już się nie mogę k***a doczekać żeby to zobaczyć:D
@alex123123 wierzę, też bym nie poszedł za żadne skarby

buldogmgr

Post autor: buldogmgr » 10 maja 2018, o 19:57

To co pisza mgr farm czy alex to 100% prawda. Studenci chyba nie wiedza jeszcze co ich czeka w doroslym zyciu, a kadra opowiada wam bajki jaki to prestizowy kierunek kończycie. Po farmacji czeka was gehenna,wegetacja, stagnacja i rozczarowanie. Jeszcze kobiety to może jakoś zniosą, ale dla faceta to masakra. Ja osobiście studiowałem to gówno na przełomie wieków, w czasach posperity i wtedy było pare lat koniunktury i było ok. Teraz to wszystko minęło bezpowrotnie.

mcdreamy69

Post autor: mcdreamy69 » 12 maja 2018, o 17:42

Jesteście strasznie żenujący, a w dodatku tylko udajecie magistrów.

Nie chcę mi się wierzyć, że osoba z dyplomem jest zdolna pisać w tak wulgarny sposób historie z mchu i paproci, naprawdę.

Trolling można wyczuć na kilometr, nie mówiąc już o małej liczbie komentarzy na tym forum z waszej strony - nasuwa to jedynie dość oczywisty wniosek.

alex123123

Post autor: alex123123 » 12 maja 2018, o 20:59

Niestety, frustracja farmaceutów daje znać w komentarzach . Zawód farmaceuty jest dziś zupełnie niepotrzebny, pomijany , lekceważony, deptany itp itd. Najpierw głupoty na studiach w stylu nauka 1000 wzorów na egzamin z chemii leków, która wiedza jest zupełnie nieprzydatna, pózniej wypuszczenie zielonego absolwenta, nieprzygotowanego do jakiejkolwiek roli w przemysle czy innej ambitnej pracy. Taki absolwent trafia do apteki, gdzie w razie słabej sprzedaży trafia na "listę wstydu" albo jest zwalniany lub mobbingowany. Zarobki psie, facet nie utrzyma rodziny będąc farmaceutą- praca niestabilna i mało płatna.

NIE STUDIUJCIE FARMACJI/

mgr_farm

Post autor: mgr_farm » 15 maja 2018, o 19:52

mcdreamy69 chcesz kopie PWZ na maila? albo dyplom ukończenia studiów? a kim Ty jesteś?

mgr_farm

Post autor: mgr_farm » 15 maja 2018, o 19:55

a dobra już wiem, studiujesz farmację :D no to znaczy, że jeszcze nie wiesz co Cię czeka.. też taki byłem, dokładnie takim samym baranem byłem. Też nie chciałem iść na lek.

alex123123

Post autor: alex123123 » 16 maja 2018, o 12:02

Kolejnym rozwiązaniem, który wprowadziło Lubuskie jest zachęcenie absolwentów do podjęcia pracy. W tym celu przeznaczono w br. 900 tys. zł na wsparcie stypendialne dla przyszłych lekarzy, którzy pozostaną w regionie. W kolejnych dwóch latach ma trafić na ten cel 1 mln zł na każdy rok. Dzięki tej dotacji wypłacanych jest po 2 tys. zł miesięcznie wszystkim studiującym w Polsce studentom medycyny - pod warunkiem, że podpiszą umowę z jednostkami ochrony zdrowia w Lubuskiem, z którymi współpracuje uczelnia prowadząca kierunek lekarski.
Widzicie? tylko lekarski ma sens, po farmacji dostaniecie z łaski 2700 na łapke w sieci i 12 godzinne zmiany, targety do wyrobienia. A jak nie to wont.

alex123123

Post autor: alex123123 » 18 maja 2018, o 10:20

Wg MZ lekarz ma prawo do klauzuli sumienia, farmaceuta niekoniecznie, ma tylko bezrefleksyjnie sprzedawać co lekarz każe. Farmaceuta jest takim półczłowiekiem, najlepiej jakby zniknał i nie przeszkadzał innym w robieniu biznesu.

Natomiast jeśli chodzi o klauzulę sumienia u farmaceuty, to należy zwrócić uwagę, że współczesne apteki funkcjonują inaczej niż kiedyś. Dzisiaj mamy do czynienia właściwie tylko ze sprzedażą gotowych preparatów. Pytanie zasadnicze jest takie: czy można nie sprzedać pewnych produktów, powołując się na klauzulę sumienia. Muszę przyznać, że nie mam na ten temat wyrobionego zdania - mówił Szumowski.

Zaznaczył jednak, że klauzula sumienia u lekarzy "jest jednak czymś innym". Dodał, że głosy w sprawie tego, czy klauzula sumienia powinna być wpisana w zawód farmaceuty są podzielone.

mgr_farm

Post autor: mgr_farm » 6 cze 2018, o 18:50

farmacja to dno.

DZ9898

Post autor: DZ9898 » 10 cze 2018, o 02:29

Mgr farm & Alex duet niezadowolonych z życia ludzi, którzy czekają tylko na jakiś nowy temat na tym forum w tym dziale żeby błyskotliwie dać do zrozumienia że nie ma sensu tego studiować.Serio co wam da takie pisanie jak i tak o tak na każdej uczelni na tym kierunku będzie wypełniona ilość miejsc. Zajmijcie się rodziną, przestańcie już tak zniechęcać wszystkich do tego kierunku bo aż żal na to patrzeć, sytuacja w Polsce jest jaka jest z tym kierunkiem tak samo jak z resztą medycznych, pozatym skoro uważacie te studia i prace po nich za dno rozumiem że już nie pracujecie w zawodzie tak ?

eryk444

Post autor: eryk444 » 10 cze 2018, o 21:41

No wreszcie ktoś mądry. Zgadzam się w 100% z powyższym postem i też baaaardzo chętnie się dowiem, czy wspomniani panowie zmienili profesję.

alex123123

Post autor: alex123123 » 12 cze 2018, o 12:38

Po farmacji nie da sie przekwalifikować. Trzeba kończyć następne studia czy licencjat. To nie ekonomia czy zarządzanie że masz do wyboru setki stanowisk i firm. Po tym paskudnym kierunku jest apteka i nic poza tym przeważnie.
Zarobki:
lekarz na kontrakcie w szpitalu 100 zł / h , kilkanaście tysięcy /miesiąc.
farmaceuta w szpitalu- przeważnie 2800- 3500 brutto z wielką łaską.

Jeśli ktoś chce studiować farmację, to jedynym sensem tego jest natychmiastowy wyjazd do pracy za granicę- Niemcy, Szwajcaria,Norwegia.

ODPOWIEDZ