W-f na medycyne?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lejla

W-f na medycyne?

Post autor: Lejla »

Mam pytanie. Czy idąc na medycynę musze miec koniecznie ocene z w-fu? Mam nieciekawa nauczycielke w-fu w szkole, 3/4 dziewczyn ma zwolnienia caloroczne (w tym ja). W przyszlym roku wybieram sie na medycyne, ktos mi powiedzial ze nie moge nie miec na swiadectwie maturalnym oceny z w-fu bo na medyczna jest wymagana sprawnosc fizyczna, (Tak naprawde jestem calkowicie sprawna, trenuje siatkowke, ale na w-fie nie mam zamiaru cwiczyc)
mad

Re: W-f na medycyne?

Post autor: mad »

niestety musisz to jest obowiazek tak jak praktyki P niezaliczone- niezdany rok.nie mozesz sie wytlumaczyc ze jestes sprawna mozesz cwiczyc ale ci sie nie chce.to od razu moga Cie skreslic z listy studentow
w³a¶nie ten

Re: W-f na medycyne?

Post autor: w³a¶nie ten »

Czasem brakuje słów jak ktoś komu brak tego czegoś, chce być na siłe śmieszny
MoŻesz iść na medycyne, nie musisz mieć oceny z wf.
Wystarczy, Że dobrze zdasz mature
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: W-f na medycyne?

Post autor: Anex »

Na AM możesz mieć zwolnienie z wfu, ale to jest strasznie kłopotliwe bo musisz pisać wypracowanie o swojej chorobie i to udowadniać ,więc lepiej już chodzić. I tak wf przynajmniej na niektórych uczelniach wygląda dość fajnie, bo wybierasz sobie np basen albo siatkówke i masz do zaliczenia określoną liczbe godzin i chodzisz w określone dni.
JustineK
Posty: 16
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:40

Re: W-f na medycyne?

Post autor: JustineK »

J tez nie chodziłam na wf w 3kl, bo nie miałam poprostu czasu biegać jeszcze po lekcjach na stadion. Na świadectwie miałam wpisanezwolniona i nikt mi nic nie mówił. Teraz mam raz w tygodniu aerobic i jest ok. Naprawdę nikogo to za bardzo nie interesuje co jest wpisane na świadectwie i na pewno nie wf decyduje o dostaniu sie na studia (przynajmniej na ŚAM). Musisz mieć zaświadczenie lekarskie, a przede wszystkim wystarczająco dużo pkt z matury.
Meee

Re: W-f na medycyne?

Post autor: Meee »

mam głupie pytanie: czy jakaś akademia uzna zwolnienie z wfu od psychiatry :D
wiem Że to komicznie brzmi. Nie migam sie od aktywności fizycznej. Właściwie to kocham ruch. Ale na wf nie będe chodziła. I szkoda gdybym przez wf musiała zrezygnować z marzeń.
Jestem altruistką, cięŻko i sumiennie przygotowuje sie do matury.I ten wf serio moŻe spowodować Że zrezygnuje.
MoŻecie myśleć Że jestem nienormalna. MoŻecie myśleć cokolwiek. Ale pamiętajcie Że MNIE NIE ZNACIE.
Prosze o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: W-f na medycyne?

Post autor: Anex »

Oprócz tego, że masz zwolnienie musisz napisać jakby to nazwać wypracowanie o swojej chorobie i to udowodnić i tłumaczyć przed kimś z AMu, więc już opłaca się chodzić. To nie jest taki normalny wf tylko jest określona liczba godzin do zaliczenia i zapisujesz się na jakieś zajęcia z wf np aerobik, siatke itp i chodzisz.
;)

Re: W-f na medycyne?

Post autor: ;) »

ja mam zwolnienie z WFu caloroczne i mysle ze nie powinno byc pozniej problemow z przyjeciem mnie na AM :)
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: W-f na medycyne?

Post autor: Anex »

Właśnie chodzi o całoroczne, że trzeba się dziwacznie usprawiedliwiać i pisać jakieś podania
siekier

Re: W-f na medycyne?

Post autor: siekier »

Meee pisze:mam głupie pytanie: czy jakaś akademia uzna zwolnienie z wfu od psychiatry :D
Na studiach jest tak, Że trzeba mieć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o tym Że się jest zdatnym do studiów. Z tego co mi się wydaje to takie zaświadczenie od psychiatry, moŻe wpłynąć negatywnie na tego lekarza medycyny pracy, i moŻe nie wydać takiego zaświadczenia. Moim skromnym zdaniem nie powinien wydawać. Chyba ze lubi pieniąŻki, albo się to zatai. Zresztą raczej psychiatra takiego czegoś nie wyda, a jeśli nawet to nikt tego nie uzna. Pytanie tylko jedno po co kombinować? Nie łatwiej pochodzić na ten wf?

Chyba ze sprawa jest oczywista, choroba psychiczna.
No sory, ale lekaŻ z tzw.Żóltymi papierami to tak jak kierowca zawodowy z padaczką.
Agunia

Re: W-f na medycyne?

Post autor: Agunia »

Hej! A jeśli mam zaświadczenie z £ódzkiej Fedarcji Sportu lub ze swojego klubu w £Y¯WIARSTWIE FIGUROWYM musze chodzić na w-f?
ania 18

Re: W-f na medycyne?

Post autor: ania 18 »

Czy ktos wie jak napisac podanie o zwolnienie z wf-u ? Jakis czas temu mialam wypadek mam zwolnienie lekarskie do marca i przed wystaiweniem ocen musze zlozyc w szkole a dokladnie w sekretarciacie podanie z prosba o uznanie mojego zwolnienia z zalaczeniem zaswiadczenia lekarskiego.Jezeli jest ktos kto zna odpowiedz , napiszcie :) nawet nei wiem jakie to dlugie ma byc :) z gory dziekuje
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: W-f na medycyne?

Post autor: tin »

Najlepiej idź do Wf-isty, on/ona razem z dyrekcja rozpatruje wniosek. Napewno Ci pomoże napisac go tak, żeby był uwzgledniony. Moja kolezanka pisała taki wniosek ale juz nie bardzo pamietam co zawirał.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości