Wakacyjna powtórka ;)

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
biologiaaa
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 12:44

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: biologiaaa »

Sprawdź GG, wysłałem właśnie informacje
Lithium
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2011, o 11:03

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Lithium »

do mnie nic nie doszlo, na dobry numer wyslales? moze napisz mi to na pw i podaj swoj numer
Medyk 300

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Medyk 300 »

Do mnie też nic nie przyszło ]
haraskula
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2011, o 14:38

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: haraskula »

Hej Ja także jestem chętna do waszych powtórek
moj numer 10175942
Lithium
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2011, o 11:03

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Lithium »

i co dzisiaj będzie ta powtórka?
biologiaaa
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 12:44

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: biologiaaa »

będzie, tzn. ma być prokarionty/bakterie i wirusy, start godz. 18:00
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Ana09 »

Jaka jest konfiguracja kwantowa zelaza? Rozpisuje sie liczby kwantowe elektronu lezacego na orbitalu tym: 3d6 ?
Ostatni elektron w atomie zelaza lezy na 4s2, ale zgaduje, ze nie moge go rozpisac w przypadku zelaza, gdyz wapn posiada konfiguracje kwantowa 4s2
jak rozpisac zelazo?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: SilentShout »

Fe: [Ar]3d6 4s2 (skrocona oczywiście)
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Ana09 »

Pytalam o KWANTOWA.
Sama wiem jaka jest elektronowa podpowlokowa co zreszta wynikalo z pytania.
Jakie sa liczby kwantowe dla ostatniego elektronu zelaza? Podaje sie 4s2 czy 3p6
biologiaaa
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 12:44

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: biologiaaa »

jak już to 3d6 a nie p
Główna liczba kwantowa 3
Poboczna liczba kwantowa 2
Magnetyczna liczba kwantowa -2
Magnetyczna spinowa liczba kwantowa +/- 1/2

i bez off topu, bo to nie dział zadawania pytań.
01basia
Posty: 41
Rejestracja: 22 lip 2011, o 18:52

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: 01basia »

a ja mam obie książki Witowskiego z zeszłego roku z WSZYSTKIMI POPRAWNYMI rozwiązaniami zadań na sprzedaż
szarobarwna
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2011, o 10:44

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: szarobarwna »

Witam, piszę w tym wątku,bo widzę, że jest na bieżąco odwiedzany. Mam problem z kilkoma zadaniami z elektrolizy, gdyby ktoś był w stanie je rozwiązać, to byłabym wdzięczna. :
1)Ile atomów miedzi wydzieli się na katodzie platynowej w czasie elektrolizy wodnego r-ru CuSO4 prądem o natężeniu 1A w ciągu 30 min?
2)20g KNO3 rozpuszczono w 150g wody i przeprowadzono elektrolizę otrzymanego r-ru. Po zakonczeniu elektrolizy stezenie procentowe KNO3 w roztworze wynosilo 15%. Objetosci wodoru i tlenu wydzielonych w czasie elektrolizy byly rowne?
3)Podczas elektrolizy wodnego r-ru AgNO3 wydzielilo sie 21,6 g srebra. Ile gramow miedzi wydzielilby ten sam ladunek elektoryczny przeplywajacy przez roztwor zawierajacy jony Cu2plus.
4)Dwa elektrolizery z ktorych pierwszy zawieral wodny roztwor AgNO3 a drugi CuSO4 połączono równolegle i przeprowadzono elektrolizę tak dlugo az ze zrodla zasilajacego wyplynal ladunek rowny 2,2F. Ile gramów srebra wydzieliło się na katodzie pierwszego elektrolizera jesli w drugim elektrolizerze wydzielilo sie na katodzie 1 mol miedzi?
5)Dwa elektrolizery z ktorych pierwszy zawieral wodny roztwor AgNO3 a drugi NaCl połączono równolegle i przeprowadzono elektrolizę tak dlugo az ze zrodla zasilajacego wyplynal ladunek rowny 1F.Jaka objetosc chloru wydzielila sie na andozie drugiego elektrolizera jesli w pierwszym z elektrolizerow wydzielilo sie na katodzie 10,8g srebra?
ciekawskyyety
Posty: 88
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:00

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: ciekawskyyety »

Umarło?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości