Wakacyjna powtórka ;)

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
biologiaaa
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 12:44

Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: biologiaaa »

Cześć. Wpadłem na pomysł, żeby stworzyć grupę liczeniową (najlepiej na podstawie zbiorów Witowskiego), liczącą ok 4-5 osób. Co pewien czas ustalalibyśmy termin, spotykali się np. na GG i liczyli różne zadanka z wyjaśnieniem jeśli będzie trzeba.

Oprócz tego można też powtarzać biologię działami na zasadzie, pytanie-odpowiedź.

Jak są chętni to wpisywać się, zawsze to jakaś mobilizacja jest
Pozdro.
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: pieczara07 »

Ja jestem za
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: york »

starsza koleżanka, po maturze, współczuje wam pomysłów
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Wanna »

mimi11 ma rację - zły pomysł, brdzo zły. Odpocznijcie w wakacje, od września macie wystarczająco dużo czasu, by powtórzyć dokładnie cały materiał. Ja się uczyłam trochę we wrześniu, potem miałam studia, więc nie zaglądałam do chemii i biologii i dopiero po sesji, czyli pod koniec lutego/na początku marca wzięłam się za solidne przygotowania. Z biologią nie zdążyłam z ewolucją i częściowo ekologią i wiem, że powinnam była więcej czasu na nią poświęcić, ale i tak 75% to wg mnie super wynik. Z chemii miałam czas omówić wszystkie tematy, zrobić zadania. Dlatego myślę, że zaczynając we wrześniu możecie osiągnąć super wyniki.
Medyk 300

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Medyk 300 »

Wchodzę w to ltJeahhhh kocham się uczyć w Wakacje!

A teraz do rzeczy Jak zaczęlibyśmy to powtarzać?
Ja zacząłem Chemie ze zbioru Krzysztofa Pazdro a dopiero później włączę się do D. Witowskiego więc troszeczkę mogę być od Was opóźniony.
A jeśli chodzi o Biologię proponowałbym od zbioru pierwszego D. Witowskiego pierwszy dział Chemiczne składniki pożywienia, i tak po kolej działami iść aż do końca Witowskiego, żeby równo było :]*
Ale to tylko propozycja co by na to ?

WANNA To w niczym nie przeszkadza że ktokolwiek uczy się w wakacje wręcz przeciwnie można dużo materiału nadrobić rozumiem/my że od września jest sporo czasu ale będą przytłaczać nas inne maturalne przedmioty ale to nie wchodzi w grę liczy się BIOLOGIA i CHEMIA.
Awatar użytkownika
orsime
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2010, o 23:28

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: orsime »

jeszcze tyle razy bedziecie powtarzac wszystkie robaczki, grzybki i roslinki z biologii ze Wam sie bedzie chcialo rzygac wiec lepiej odpocznijcie w te wakacje bo naprawde czeka Was hardkorowy rok nauki z wlasnego doswiadczenia wiem, ze sie nie oplaca bo sama troche sie uczylam na poczatku wakacji, lecz pozniej rzucilam ksiazki w kąt.Decyzja jednak nalezy do Was.
biologiaaa
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 12:44

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: biologiaaa »

dzieki za slowa, ale wasze 5 minut juz bylo. nie bedziemy codziennie robic miliona arkuszy maturalnych, zadan, etc. raz w tygodniu biologia i chemia wystarczy.

Proponuję zacząć jakimiś działami:
Biologia- składniki chemiczne + komórka

Chemia:
Stężenia procentowe i molowe

(Może być?)
Medyk 300

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Medyk 300 »

Co do Biologii może być ale do Chemii to może zadania ze zbioru Krzysztofa Pazdro 2 rozdział Podstawy Stechiometrii co by na to?

A co do Twojego postu i ten cytat nie będziemy robić codziennie miliona arkuszy maturalnych, zadań,etc. ]
brzmi przekonująco
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: adestor »

Osobiście w zeszłym roku na wakacjach robiłem genetyke i ewolucjonizm we własnym zakresie, żeby później mieć lżej i mieć czas na powtórki. Powtarzanie cytologii i metabolizmu na wakacjach mija się z celem, lepiej zrobić coś do przodu i potem mieć czas na powtórki. Nie polecam zbiorów Witowskiego z biol - dużo błędów merytorycznych, zadania często odbite ze zbioru Persony, jedynie odpowiedzi abcd są usunięte. Chemia jak najbardziej tak - najlepsze zbiorki, biologia - nie polecam. Lepiej zainwestujcie w zbiór zielonej sowy Tydzień po tygodniu do matury.
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: Cappucinhu »

adestor, to jakie zbiory polecasz do matury z bio. ?

ja mam 7 czesci omegi
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: adestor »

-Tydzień po tygodniu. Biologia wyd. Zielona Sowa
-zielony zbiorek z omegi, co roku wychodzi nowa wersja
-seria Bukały. Oprócz treści, która mi brdzo pomogła, zawiera zadnia. Zadanie z matury 2010 dotyczące choroby Huntingtona (czemu nie została wyeliminowana przez dobór) jest żywcem przebite z tomu Genetyka )
Awatar użytkownika
fleris
Posty: 119
Rejestracja: 15 sty 2010, o 17:29

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: fleris »

Jakbym widziała siebie w zeszłym roku uczyłam sie biologi, nieco chemii. Muszę przyznać, ze było to raczej w formie relaksu, jako przerywnik miedzy innymi bardziej interesujacymi zajęciami. Czy coś mi to dało? Nie wiem. Jestem natomiast pewna, ze systematyczne nauka przez 3 lata + praca na maksymalnych obrotach w 3 klasie (turboobroty od stycznia) sie opłacają. Starsze roczniki jednak przeważnie maja racje- teraz muszę Wam to przyznać!



york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Wakacyjna powtórka ;)

Post autor: york »

zamiast pazdry rozwiązujcie persone, bardziej wam się do matury przyda

tu nikt nie jest zlośliwy, ale rok temu na biologu też duzo osob pisalo, ze beda sie uczyc przez wakacje do matury, starsze roczniki nas zniechcecaly i teraz gdy jestem po maturze i na luzie oczekuje na wyniki, wiem, ze mialy racje

czasu bedziecie mieli za duzo w roku szkolnym, teraz trzeba odpocząc

uczyc moga sie osoby, ktore np dopiero teraz sie ocknely, ze chca isc na medycyne i np byly na humanie i musza nadrobic dwa lata, natomiast jak ktos uczyl sie pilnie to jest to duza nadgorliwosc

zobaczycie, ze w trakcie roku nie bedzie juz wam sie chcialo uczyc, szczsegolnie bedzie was to dopadac przed matura, a tak jak nie bedziecie uczyc sie w wakacje bedziecie mieli duzo motywacje, ze trzeba to przerobic bo czas goni
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości