walidacja

Grzyby, grzybki w naszych lasach, ale także szeroko pojęta mikologia - nauka o grzybach, ich systematyce, budowie, fizjologii, a także znaczeniu dla człowieka
majka8484
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2013, o 09:18

walidacja

Post autor: majka8484 »

witam
musze przeprowadzic walidację metody na pleśnie i drożdże z uzyciem podłoża DG18 wcześniej uzywaliśmy podłoża YGC. chciałabym się dowiedzieć ile próbek mam zrobić żeby porównać te dwa podłoża czy mogą siać różne osoby doradźcie ?!
JohnyM

Re: walidacja

Post autor: JohnyM »

Nie spotkałem się nigdy z koniecznością walidacji podłoża, tego nie gwarantuje producent? Jak chcesz sprawdzić wzrost, to poświęć jedna paczkę i posiej szczepy wzorcowe, zobaczysz czy rośnie jak powinno.
majka8484
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2013, o 09:18

Re: walidacja

Post autor: majka8484 »

może źle się wyraziłam pracujemy na podłóżu YGC musimy zmnienić na DG18 (zmiana instrukcji) i chciałabym wiedzieć czy na podłożu YGC rośnie lepiej czy lepiej na podłoż€ DG18 siejemy zazwyczaj surowce do produkcji mieszanki lodowe orzechy musy truskawkowe
JohnyM

Re: walidacja

Post autor: JohnyM »

One są podobne: DG18, DRBC, YGC ale wiem, że to właśnie YGC jest zalecany w wielu przypadkach przez wszelakie normy. Skoro kazali wam zmienić, to pewnie powinno być OK, ale na DG18 może być trochę wolniejszy wzrost i mniejsze kolonie właśnie ze względu na dichloran. Trzeba sobie po prostu na początku posiać na stare i na nowe podłoże i zobaczyć jak rośnie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości