Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekarzem.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: randomlogin »

Chetni byli. Wiem o paru miastach wojewodzkich, w ktorych jedyne miejsca na anestezjologie jakie beda, to te zwolnione przez wlasnie konczacych. A tak poza tym wszystko zajete.

Dwie sale - nie mowie nie, pytalem gdzie bo to spora ciekawostka w obecnych czasach. Ciekawe co robia zeby papiery sie zgadzaly.

A wolontariat - tak, oko/derma tez. Ale nie tylko. Znam lekarke, ktora poszla na platny etat ze zwyklej chirurgii ogolnej, tylko dlatego, ze zalezalo jej na konkretnym szpitalu, a tam akurat rezydentury nie dostala. Inna, ktora poszla na platny etat bo nie dostala sie na rezydenture w ogole. Serio to roznie bywa, mozna dostawac kase lepsza albo kase gorsza - tu juz dziala wolny rynek.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Amani »

Bardzo jestem ciekawa iloma miejscami zarzuci Pani Rozkopana na jesień.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: mossa »

randomlogin, a to tak nie wolno? W sensie znieczulać na dwie sale? Bo do tej pory słyszałam, że na sali cały czas musi być ktoś z zespołu anestezjologicznego, niekoniecznie sam anestezjolog, więc na 2 sale 1 lekarz + 2 pielęgniarki anestezjo powinno być ok, też widziałam szpitale w których jest to na porządku dziennym. Jeśli się mylę to proszę o oświecenie mnie
lek. mossa
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Fantazmic »

mossa, ano właśnie nie wolno Wyobraź sobie sytuację, gdzie jednocześnie zatrzymują Ci się obaj pacjenci, których znieczulałaś, albo ciśnienie poleci na łeb na szyję/ poszybuje w niebo itp.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: mossa »

Wyobrażam sobie, ale właśnie do tej pory słyszałam że jest to legalne", i też widziałam tą praktykę dość często, dlatego myślałam że to rzeczywiście możliwe. Ale nie upieram się, ciekawa jestem jak to jest regulaminowo

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: randomlogin »

Nie jest. Anestezjologia to jedna z niewielu dziecin w Polsce, w ktorej najbardziej elementarne zasady postepowania maja podstawe w postaci rozporzadzenia, a nie tylko wytyczne, standardy i stanowiska o blizej nieokreslonym statusie. I jest tam wyrazie mowa o tym, ze 1 znieczulacz - 1 znieczulenie, oraz o koniecznosci pozostania w bezposredniej bliskosci pacjenta przez caly czas jego trwania. Wyjatkiem jest koniecznosc resuscytacji - wtedy mozna zostawic swojego pod opieka pielegniarki i pojsc pomagac. I tylko wtedy.
Tyle teoria.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: mossa »

Czyli żyłam w błędzie, dzięki za uświadomienie a co oznacza konkretnie ta bezpośrednia bliskość? Trzeba cały czas warować na sali, czy można być gdzieś na bloku? Oczywiście teoretycznie

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: randomlogin »

Rozporzadzenie mowi dokladnie o bezposredniej bliskosci, nie precyzujac tego. Ale tu nie ma co kombinowac, i trzeba to potraktowac doslownie - trzeba byc non-stop obok pacjenta, na sali. Potwierdzeniem tego jest tez to, ze z mozliwosci wyjscia z tejze sali uczyniono bardzo wyraznie wyjatek od reguly, wskazujac jedna konkretna sytuacje kiedy jest to dopuszczalne.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, o 20:27 przez randomlogin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: mossa »

Ciekawe bardzo te teorie raz jeszcze dzięki!

Btw ciekawy język, czyżbyś dołączył do tych przed którymi tak nas na zajęciach ostrzegają i poszedł na prawo?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: randomlogin »

Haha, nie. Juz to cywilizuje. Ale nie od dzis wiadomo, ze prawo to jedna z lepszych specjalizacji po medycynie. Moze za rok.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: Mårran »

Ale kłótnia o specki, a ja dopiero zauważyłam D

Powiedzmy, że gdyby ludzie zamiast na intratne gabinetówki typu derma rzucili się nagle na pediatrie czy rodzinną, to jakoś miejsca by się znalazły. No ale. ^^
Pani Buka
nefertari
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2013, o 15:56

Re: Wątpliwości co do studiowania na lekarskim i bycia lekar

Post autor: nefertari »

A ja bym grzecznie prosila o powrot do tematu watku

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości