wątpliwości co do studiowania

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

wątpliwości co do studiowania

Post autor: biolog428 »

Mam zagwozdkę, jeśli chodzi o moją przyszłość. Waham się, czy nie zrezygnować ze studiów ( studiuję chemię na politechnice) na rzecz farmacji, która mnie bardzo interesuje. A wszystko to z powodu marnych perspektyw po studiach chemicznych, w dodatku, jeśli już coś się znajdzie, wymagana jest znajomość języka angielskiego, którego nie umiem (całe życie uczyłem się języka niemieckiego - poziom B2 i nie chce teraz rozpoczynać nauki drugiego języka (angielskiego) od nowa). I nie wiem czy warto się teraz męczyć 5 lat, żeby potem zostać nikim. Kolejną opcją jest pójście na zupełnie inny kierunek studiów, bardziej ekonomiczny- może wtedy praca się gdzieś znajdzie. Jak radzicie? HELP
Awatar użytkownika
alicia
Posty: 94
Rejestracja: 22 lip 2013, o 13:34

Re: wątpliwości co do studiowania

Post autor: alicia »

biolog428, jeśli Ci się ta chemia nie podoba, to chyba lepiej zrezygnować. No a angielski myślę, że jest teraz potrzebny w prawie każdej dziedzinie.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: wątpliwości co do studiowania

Post autor: Hogwartnik »

biolog428 pisze:ca się gdzieś znajdzie. Jak radzi
Od angielskiego to już i tak nie ma co uciekać. Jak są jeszcze inne powody, dla których wolisz studiować co innego to można rozważać, ale sam język angielski przyda się wszędzie.
H4p
Posty: 81
Rejestracja: 14 lip 2015, o 14:41

Re: wątpliwości co do studiowania

Post autor: H4p »

W Niemczech nie jest az tak zle z praca po chemii, znajac jezyk chyba dasz rade cos znalezc? Kuzynka pojechala po chemii do Niemiec, zaczela od wstrzykiwania botoksu a skonczyla w firmie farmaceutycznej.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: wątpliwości co do studiowania

Post autor: Nitrogenium32 »

biolog428, jeśli chodzi o perspektywy zatrudnienia, być może po farmacji jest szersze spektrum niż po technologii chemicznej lub inżynierii chemicznej. Wiem natomiast, że studia farmaceutyczne są trudne, w zasadzie II i III rok są najgorsze, jest dużo nauki pamięciowej. Nie ma tutaj przedmiotów bardzo technicznych, za to jest sporo związanych ściśle z biologią (farmacja to nie tylko chemia). Jeśli jednak interesuje Cię to - warto spróbować.

Jeśli chodzi o języki obce - znajomość drugiego na całkiem dobrym poziomie jest mile widziana, o ile pierwszym jest angielski i jego znajomość jest bardzo dobra. W dzisiejszych czasach język angielski to konieczność i nauka niego staje się czymś zupełnie normalnym. Od tego się nie ucieknie. (Poza tym, jeśli byś chciał wyjechać potem do pracy zagranicę, nauka konkretnego języka obcego to więcej niż oczywistość).

Lepiej nie idź na zupełnie inny kierunek studiów. Jeśli się znajdzie po nim praca, i tak zawsze lepiej robić to, co się lubi, niż męczyć się w robocie z czymś, co nas kompletnie nie interesuje. Wydaje mi się, że po kierunkach ekonomicznych dużo trudniej znaleźć pracę niż po chemii czy farmacji, a to dlatego, że ostatnio rzuciła się lawina na te wszystkie ekonomie etc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości