Wątpliwości ...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
vanilis
Posty: 45
Rejestracja: 24 lut 2014, o 19:31

Wątpliwości ...

Post autor: vanilis »

Hej , przeczytałam już pare wątków apropo atlasów i wiadomo że nauka nad preparatem jest najlepszadużo osób z roku korzysta z Nettera tak jak i ja , ale ostatnio podczas nauki do kolosa naszły mnie wątpliwości czy nie powinnam zmienić atlasu , ponieważ czesto bardziej bazuje na obrazkach z podręcznika niż z atlasu . Pewnie to wynika z tego , że nie mam wyobraźni przestrzennej , ale jakoś korzystając z tego atlasu cieżko mi sobie wyobrazić pewne struktury i je zapamiętać. Jakoś netter do mnie nie przemawia. Polecacie może jakiś atlas , który mógłby ułatwić trochę naukę ?

castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Wątpliwości ...

Post autor: castle »

Hej. Ja mam takie same odczucia co do Nettera.
Uważam, że Sobbota albo Sinielnikov są lepsze, może przetestuj te. Ja ostatnio zrezygnowałam już w ogóle z Nettera.
Rend
Posty: 23
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 20:04

Re: Wątpliwości ...

Post autor: Rend »

Polecam podejść do biblioteki i coś wypożyczyć, chociaż teraz pewnie już wszystko jest wypożyczone, ale w takim wypadku możesz skorzystać z czytelni i zobaczyć, co Ci leży. Jak dla mnie Sobotta jest godny polecenia, Prometeusz jest wygodny, bo ma opisy do niektórych struktur i można poprzypominać sobie bezpośrednio, co się praktycznie nie zdarza w atlasach, chociaż czasem brakuje paru struktur przy osteologii. Dodatkowo bardzo dobrą opcją jest atlas fotograficzny na przygotowanie do szpilek, chyba że macie jakiś dzień na przeglądanie preparatów, to wtedy spokojnie z rysunkowym się uda, bo pod względem nauki do teorii te są dużo przyjemniejsze

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wątpliwości ...

Post autor: Mårran »

i również bardziej podobał się sobotta, rysunki były bardziej trójwymiarowe. Ale jak napisał Rend, spróbuj w czytelni pooglądać. Może jakiś fotograficzny?
Pani Buka
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Wątpliwości ...

Post autor: MrBrightside »

A według mnie Sobotta miał dość że ohydne, brzydkie rysunki, to jeszcze były strasznie tycie, a strony raziły bielą niewykorzystanego miejsca. Tak że tego. #TeamNetter
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Wątpliwości ...

Post autor: djulie »

A ja wolałam Nettera i bardzo go sobie chwaliłam, a za dodatkową pomoc służyły mi właśnie fotograficzne, i bardzo je polecam. Ale czasami po prostu coś nie podpasuje

Z Sobotty polecam jedynie przekroje mózgowia, były wspaniałe.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Wątpliwości ...

Post autor: David »

i również bardziej podobał się sobotta, rysunki były bardziej trójwymiarowe
Trójwymiarowy Sobotta? Moim zdaniem właśnie Sobotta jest dużo bardziej płaska . Netter fajny, ale czaszka beznadziejnie zrobiona i OUN. Czaszka najlepiej zrobiona w McMinnie.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 4 gości