Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Wszystko gadach, tych żyjących na wolności i w naszych terrariach.
agatakon
Posty: 213
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 04:48

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: agatakon »

Pablo pisze:
wojtas007 pisze:Chyba nie było takiego przypadku, by wąż-dusiciel zjadł człowiek. Ja przynajmniej nie słyszałem.
Są, a to dotyczy Pytona skalnego: Gazeta Uganda napisała, że w 1951 roku, 13-letni chłopiec został uduszony i połknięty ale został zmuszony to zwrócenia ciała. W 1973 roku inna gazeta doniosła, że w żołądku węża został znaleziony portugalski żołnierz. Natomiast w 1979 roku Pyton próbował połknąć 13-letniego chłopca, ale gdy został obrzucony kamieniami zwrócił pół połkniętego ciała i wycofał się, chłopiec mierzył 1,3m i ważył 45 kg. W 2002 roku w RPA został zjedzona 10-letnia dziewczynkę
No nie wiem, czy jak gazeta napisała, to znaczy, że tak było. Gazety - zwłaszcza pewnego rodzaju - lubią sensacje bez względu na to, czy to prawda, czy nie. Ja bym raczej ostrożnie podchodziła do tego, co piszą gazety z Ugandy czy innego tam RPA.
Uwierzę, że duży i bardzo głodny wąż może pożreć MAŁE dziecko. Ale w tego portugalskiego żołnierza. Tak sobie myślę, że pewnie w żołądku węża został znaleziony portuguese-man-of war czyli parząca meduza zwanaportugalskim żeglarzem (max 25cm), a ktoś źle przetłumaczył to jakoportugalski żołnierz".
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: Pablo »

agatakon pisze:No nie wiem, czy jak gazeta napisała, to znaczy, że tak było. Gazety - zwłaszcza pewnego rodzaju - lubią sensacje bez względu na to, czy to prawda, czy nie. Ja bym raczej ostrożnie podchodziła do tego, co piszą gazety z Ugandy czy innego tam RPA.
Może tak jest, nie wnikam w to.
agatakon pisze:Uwierzę, że duży i bardzo głodny wąż może pożreć MAŁE dziecko.
Hmm.dorosły wąż np. pyton skalny, anakonda czy pyton siatkowy jest w stanie połknąć dorosłego człowieka, zależy od tego ja człowiek leży. Bo jeśli leży na plecach lub brzuchu to wąż nie połknie bo jego szczęki zatrzymają sie na ramionach ofiary, po prostu dalej już nie rozszerzy paszczy, natomiast jeśli ofiara leżałaby bokiem to bez problemy wąż jest w stanie połknąć człowieka.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: WojtekB »

Nie sądzę, żeby mogły zaatakować dorosłego człowieka. Chyba, że wąż zostanie zaskoczony podczas snu i zaatakuje w obronie własnej.
A wracając do wielkości węży, czytałem, że jedni ludzie po zabiciu węża-dusiciela naciągają skórę po to by nabrać rozgłosu o rekordowo długim wężu. Znalazłem informację, że największa anakonda została zabita we wschodniej Kolumbii i mierzyła 11 m i 43 cm.
I mam pytanie: węże takie jak: anakonda i pyton są długowieczne i rosną przez całe życie. Było by możliwe wyhodować węża, który by mierzył 20 metrów
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: Pablo »

wojtas007 pisze:Nie sądzę, żeby mogły zaatakować dorosłego człowieka. Chyba, że wąż zostanie zaskoczony podczas snu i zaatakuje w obronie własnej.
Mogą, anakonda i pyton siatkowy w człowieku widzą potencjlane pożywienie i są w stanie zaatakować.

wojtas007 pisze:I mam pytanie: węże takie jak: anakonda i pyton są długowieczne i rosną przez całe życie. Było by możliwe wyhodować węża, który by mierzył 20 metrów
Węże rosną całe swoje życie, teoretycznie pewnie była by tak możliwość by wyhodować 20 metrowego węża, ale w to wątpię .
agatakon
Posty: 213
Rejestracja: 12 kwie 2008, o 04:48

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: agatakon »

Pablo pisze:Hmm.dorosły wąż np. pyton skalny, anakonda czy pyton siatkowy jest w stanie połknąć dorosłego człowieka, zależy od tego ja człowiek leży. Bo jeśli leży na plecach lub brzuchu to wąż nie połknie bo jego szczęki zatrzymają sie na ramionach ofiary, po prostu dalej już nie rozszerzy paszczy, natomiast jeśli ofiara leżałaby bokiem to bez problemy wąż jest w stanie połknąć człowieka.
To co mówisz brzmi tak, jak gdyby dokładnie to przebadano eksperymentalnie - czy tak właśnie było?
Mnie się zdaje, że to są rozważania teoretyczne, ktoś sobie pomierzył węża i człowieka, pożonglował liczbami i strzelił esej (gł. cechą eseju jest swobodna interpretacja zjawisk i problemów). Ludzie przeczytali i rozniosła się wieść, że węże jedzą ludzi.
Ponieważ człowiek jest ewolucyjnie bardziej zaawansowany niż wąż, węże musiałyby się nauczyć traktować ludzi jak swoje pożywienie. A nauczyć mogły się tylko w warunkach gdy praktycznie nie ma nic lepszego do jedzenia niż człowiek, który jest ciut za wielki, żeby go ot tak sobie zjadać. Czyli gdzie - w miastach?
(Poza tym myślę, że wąż, który by zjadł dorosłego człowieka czułby się tak jak my po zjedzeniu całego tortu weselnego i nigdy więcej już by czlowieka nie ruszył).
Oczywiście ja mówię w tej chwili o tym, że węże nie mają ludzi w swoim stałym jadłospisie. Jakimś cudem może się raz zdarzyło, że wyjątkowo duży okaz pytona czy anakondy spożył dorosłego człowieka.
A jak wygląda kwestia długość-szerokość-elastyczność żołądka węża versus wymiary człowieka?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: Pablo »

To co mówisz brzmi tak, jak gdyby dokładnie to przebadano eksperymentalnie - czy tak właśnie było?
Było to mówione w NG przez najlepszych specjalistów o gadów.
agatakon pisze:A jak wygląda kwestia długość-szerokość-elastyczność żołądka węża versus wymiary człowieka?
Skoro anakonda jest w stanie połknąć małego hipopotama który na pewno jest szerszy niż człowiek, nawet na youtube jest film pokazujący owy wyczyn węża. Fakt faktem wąż mógłby zdechnąć z przegrzania na słońcu bo wtedy nie jest w stanie sie ruszyć. I wiele węże typy pyton skalny zdychają po zjedzeniu antylopy.


Ja nie twierdze że węże polują na ludzi, bo większość ataków ma miejsce przypadkowo.
Kaskabel
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2006, o 16:36

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: Kaskabel »

Pablo pisze:Skoro anakonda jest w stanie połknąć małego hipopotama
a od kiedy w Ameryce południowej żyją hipopotamy? myślałem, że żyją w afryce, a tam anakond nie ma. anakondy zwykle polują na zwierzęta wielkości kapibary, co do ataków na ludzi to owszem zdarzają się takie co prawda rzadko, głównie w odniesieniu do dzieci ze względu na ich małe rozmiary, poza tym ofiarą może być również dorosła osoba, ale niewielkich gabarytów, dorosłego wyrośniętego faceta anakonda nie ruszy, zdarzają się też przypadki ataków wyrośniętych osobników na ludzi, które nie kończą się pożarciem, po prostu wąż źle ocenił wielkość potencjalnej ofiary, takie przypadki też są bardzo rzadkie.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: WojtekB »

Kaskabel pisze:Skoro anakonda jest w stanie połknąć małego hipopotama
a od kiedy w Ameryce południowej żyją hipopotamy?
Czy jest napisane, że hipopotamy żyją w Ameryce Południowej
Napisane jest, że anakonda jest w stanie połknąć małego hipopotama.
tenten_k

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: tenten_k »

A czy to prawda, że wąż dusiciel nie zabije ofiary która jest większa od niego? Spotkałam się z taką opinią i chciałam się upewnić
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: Pablo »

A czy to prawda, że wąż dusiciel nie zabije ofiary która jest większa od niego?
Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ nie wiem co dokładnie masz na myśli mówią większej. Bo jeśli chodzi o długość węża, to raczej ciężko powiedzieć co może zaatakować, bo żadne zwierzę, które atakuje nie dorównuje długością np. pytonowi skalnemu czy pytonowi siatkowanemu czy też anakondzie.

Są znane przypadki, że pyton skalny potrafił udusić i połknąć antylopę czy jak wyżej wspomniana anakonda - hipopotama młodego.
Pewne jest, że wąż na pewno nie rzuci się na słonia, krokodyla, żyrafę itp wielkie zwierzęta, bo nie jest wstanie udusić je, choćby nie wiem jak chciał.
Jak wiadomo, szczęki węża, paszcza może się rozszerzać do monstrualnych rozmiarów, wąż jest wstanie połknąć spory kąsek.
Awatar użytkownika
T-rex
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2010, o 11:24

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: T-rex »

Pablo pisze:
A mnie zastanawia fakt po co ludzie trzymają niebezpieczne węże, pająki we własnych domach.
Bo są piękne.choć wiele ludzi trzyma węże, pająki by szpanować przez kolegami a nie tędy droga , sam gdyby się zgodzili rodzice kupiłbym pytona tygrysiego ale na drodze stoją rodzice i brat .

Faktycznie - bo są piękne, bo są niezwykle ciekawe w obserwacjach, po prostu - wyjątkowe. To tak, jakbyś zapytał hodowcę psów, dlaczego wybrał te, a nie inne zwierzęta.
Węże są moją wieloletnią pasją i nie zamierzam z niej rezygnować.

Pablo, pyton tygrysi to nie najlepszy wybór na początek - no, chyba, że naprawdę czujesz się na siłach, jesteś odpowiedzialny i rozsądny. 3-metrowy osobnik jest silniejszy od dorosłego mężczyzny oraz stanowi realne zagrożenie dla życia. Węże, takie jak właśnie birmańczyki, powinny być obsługiwane przez przynajmniej dwie, silne osoby.
Gatunek ten jest łatwo dostępny, stosunkowo niedrogi ( jeśli chodzi o ubarwienie nominalne, a także popularne albinotyczne ), a co za tym idzie - dość często trafia w nieodpowiedzialne ręce ludzi, którzy chcą wyłącznie zaszpanować wielkim, masywnym dusicielem. Niestety nie raz kończy się to różnymi wypadkami, bądź też wypuszczaniem zwierząt na wolność, gdyż utrzymanie, wykarmienie takiego kolosa staje się problemem. Oczywiście później cierpi całe środowisko terrarystyczne.
Jeśli koniecznie chcesz dusiciela, polecałabym Ci pytona królewskiego (P.regius), boa dusiciela (B.constrictor*), bądź np. boa tęczowego (E.c.cenchria lub E.c.maurus). Są to jedne z najpopularniejszych węży dla początkujących.

* może z wyłączeniem Boa constrictor constrictor.
Detektyw Monk

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: Detektyw Monk »

Samo ugryzienie dusiciela też jest nieprzyjemne .
nikon123
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2012, o 12:51

Re: Węże które są w stanie zabić człowiek (dusiciele)

Post autor: nikon123 »

1. W National Geo. często mówią głupoty i źle tłumaczą .
2. Nieda sie wychodować węża który ma 20m a nawet 10
3. Wąż nie zwalnia uścisku jak poleje sie go ciepłą wodą , chyba z
psami się pomyliło
4. Alkohol nie zawsze działa .
5. Jak by już jakiś wąż dorwał człowieka i był w stanie go zjeść to nie ma różnicy jak by leżał ramiona by mu nie przeszkadzały monieważ przed pyskiem robi sobie splot i ściska pokarm tuż przed pyskiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości