świńska grypa w Polsce

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
dynia91
Posty: 5
Rejestracja: 1 mar 2008, o 15:47

świńska grypa w Polsce

Post autor: dynia91 »

Waszym zdaniem dotrze do Polski?
shadowofeclipse
Posty: 60
Rejestracja: 17 mar 2009, o 21:26

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: shadowofeclipse »

Gdybanie nie ma sensu, a nawet jeśli to nikt nie potwierdzi na 100% aby nie siać paniki.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: przyrodnik »

dynia91 pisze:Waszym zdaniem dotrze do Polski?
prawdopodobnie tak
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: WojtekB »

prawdopodobnie tak
Chyba już mamy pierwszy przypadek
Zielona Góra: kobieta, która wróciła z urlopu w Meksyku, zatrzymana w szpitalu
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Savok »

Sugeruje czytac ze zrozumieniem i nie dawac wiary doniesieniom z Faktu.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: badger »

Savok pisze:i nie dawac wiary doniesieniom z Faktu.
najgorsze jest to że niby poważne media jak tvn24 też podają takie informacje a większość ludzi bardzo łatwo poddaje się takim manipulacją i sztucznie tworzonej panice.
wojtas007 pisze:Chyba już mamy pierwszy przypadek:
Według lekarzy, to prawdopodobnie tylko przeziębienie.
a Ty piszesz że chyba świńska grypa
tak się właśnie robi panike wśród ludzi którzy uwierzą we wszystko
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: WojtekB »

Savok pisze:Sugeruje czytac ze zrozumieniem i nie dawac wiary doniesieniom z Faktu.
badger pisze:Cytat:
Według lekarzy, to prawdopodobnie tylko przeziębienie.
a Ty piszesz że chyba świńska grypa
Ja tylko wrzuciłem link - nawet nie miałem czasu przeczytać tego i nie chcę u nikogo wprowadzać paniki

Zresztą WHO wprowadziło 4. stopień więc jestem spokojny (choć mojego szefa jakaś grypa dzisiaj wzięła ).

Co ma być to będzie
S.

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: S. »

To, Że choroba prędzej czy później dotrze do Polski jest jasne, ale nie ma co panikować - jak by nie patrzeć, na razie przypadki śmiertelne były tylko w Meksyku (chociaŻ chorych na całym świecie jest juŻ duŻo więcej), a na tle tego kraju naszawspaniała słuŻba zdrowia nie wypada jednak tak najgorzej. Dlatego zachowajcie spokój i trzymajcie rękę na pulsie - temat niewątpliwie jest gorący, zainteresowanie spore, przez co powstało juŻ kilka serwisów dedykowanych tej tematyce - np. www . Tam jest pod ręką sporo ogólnych informacji o chorobie, a takŻe aktualności z Polski i ze świata.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2009, o 05:24 przez S., łącznie zmieniany 1 raz.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Jakusz »

S. pisze:ale nie ma co panikować - jak by nie patrzeć, na razie przypadki śmiertelne były tylko w Meksyku (chociaż chorych na całym świecie jest już dużo więcej)
Bla bla bla. Wszyscy krzyczą, panikują, rozsiewają plotki i półprawdy. Ofiary śmiertelne są też w Stanach (dwuletnie dziecko). Jednak okazje się, że grypa, przynajmniej w Europie daje się leczyć dostępnymi metodami i pacjenci przechodzą ją podobnie dozwykłej grypy. Najbardziej ubawiłem się gdy dzisiaj na tvn24 widniał nagłówek wielkimi literamiGroźna świńska grypa a lekarz mówi w tym momencie coś zbliżonego treścią dota grypa nie jest znacząco groźniejsza odzwykłej grypy, przy zastosowaniu leczenia(.)"
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Savok »

JakubikF pisze:Ofiary śmiertelne są też w Stanach (dwuletnie dziecko)
Czytaj meksykanske dzieck, ktore przekroczylo granice USA na 2 dni przed smiercia.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: fizolof123 »

a jak zwrocilem uwage to stacja TVN i jej dziennikarze nie sa zbyt kompetentni i szczerze mowiac to nie maja zbyt duzego pojecia o tym co pisza i mowia.Prawie codziennie ogladam Fakty i non stop doszukuje sie bledow w tym co podaja no chyba ze specjalnie przeinaczaja fakty
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Jakusz »

Dziennikarzom brakuje przede wszystkim marginalnie podstawowej wiedzy biologicznej. Pojęć, które używają najczęściej nie rozumieją.
Arya
Posty: 93
Rejestracja: 1 lip 2008, o 21:32

Re: świńska grypa w Polsce

Post autor: Arya »

No ja ostatnio nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać, jak w czasie audiencji radiowej na temat świńskiej grypy usłyszałam, jak togen zwierzęcy zmieszał się z genem ludzkim"P później jakaś słuchaczka zadzoniła jeszcze i wtrąciła olśniewającą myśl, że tak samo może być przecież z roślinami modyfikowanymi genetycznie- i że ich geny także się wkrótce z naszymiwymieszają":D aż strach pomyśleć, ilu ludzi to słyszało i w to uwierzyło.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości