witamina d3

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
inkscape
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2016, o 11:48

witamina d3

Post autor: inkscape »

witam wszystkich
moj pierwszy post

Jak sie produkuje witamine D3 ?
Czy mozna uzyskac ja w warunkach domowych?
Szukam po necie, ale jedyne co znalazlem to ze z lanoliny sie ja glownie uzyskuje.
Awatar użytkownika
Xenomorph
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:56

Re: witamina d3

Post autor: Xenomorph »

quora.com/What-is-the-industrial-process-involved-in-making-Vitamin-D3
inkscape
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2016, o 11:48

Re: witamina d3

Post autor: inkscape »

Dzieki
Tu juz jest cos wiecej informacji.
Gdzie mozna jeszcze bardziej szczegolowe informacje uzyskac?
lanoline w czystosci aptecznej mozna zdobyc
zrodlo promieniowania uv tez nie powinno byc trudne.

tylko jakie powinny byc proporcje czasy naswietlania?
i jak sie usuwa te niepozadane izomery?
Awatar użytkownika
Xenomorph
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:56

Re: witamina d3

Post autor: Xenomorph »

Pytanie tylko - po co? Jezeli chcesz kupowac lanoline o czystosci aptecznej, to czy nie prosciej kupic gotowa witamine?
inkscape
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2016, o 11:48

Re: witamina d3

Post autor: inkscape »

No wlasnie mi nie chodzi o wiedze.
Bo witamine D mam zakupiona.
Ale dlaczego nie dowiedziec sie wiecej?

Lanoline tez bym chcial wiedziec jak sie otrzymuje i jakie sa metody
Awatar użytkownika
kanna
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2017, o 07:36

Re: witamina d3

Post autor: kanna »

Kupuję zwykłą apteczną witaminę, i to w zasadzie jedyna witamina jaką suplementuję
Awatar użytkownika
Parbina
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, o 14:29

Re: witamina d3

Post autor: Parbina »

Oo, samemu wytworzyć sobie witaminę D to dobra sprawa - nie ma prawdziwego leku, a jedynie suplementy z tą witaminą, więc równie dobrze mogą być w nich śladowe ilości tej witaminy.
Awatar użytkownika
Xenomorph
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:56

Re: witamina d3

Post autor: Xenomorph »

Parbina,

Wpisalem w google witamina d suplement - drugi wynik na liscie, pierwszy produkt na stronie - tabletki zawierajace 50 mikrogramow witaminy D, co odpowiada 1000% zalecanego dziennego spozycia.

To jest twoim zdaniem brak leku oraz sladowe ilosci"?
Awatar użytkownika
Parbina
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2017, o 14:29

Re: witamina d3

Post autor: Parbina »

Xenomorph
Hmm, napisać można wszystko. Już pomijając rzeczywistą przyswajalność tej końskiej dawki witaminy, ostatnio kupowałam zarówno witaminę B, jak i D żeby zniwelować niedobory i farmaceutka powiedziała, że z wit. D może mi zaproponować tylko suplement, który ma to do siebie, że nie musi spełniać takich wyśrubowanych norm, jak lek (a wit. D dostałam w formie leku) i mogę brać te tabletki, a nie poczuć żadnej poprawy.
Dlatego w związku z moimi doświadczeniami tak napisałam mojego wcześniejszego posta

A może istnieje lek z wit. D, a ja zostałam wprowadzona w maliny?
Awatar użytkownika
Xenomorph
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:56

Re: witamina d3

Post autor: Xenomorph »

Proszę, nie pomijaj niczego - ja bardzo chętnie się zapoznam z publikacjami i wynikami twoich doświadczeń na temat przyswajalności różnych dawek witaminy D z różnych źródeł.

Czy ta farmaceutka poza wyrażeniem opinii powiedziała ci konkretnie jaka jest różnica w tych normach oraz właściwościach leku i suplementu? Oraz na jakiej podstawie twierdzi, że jest między nimi różnica?
ReginaKruk
Posty: 1
Rejestracja: 1 cze 2017, o 13:26

Re: witamina d3

Post autor: ReginaKruk »

Jeżeli zamierzasz brać witaminę D3 a w naszym klimacie raczej jest to konieczne należy pamiętać, że przyswaja się ona jedynie razem w witaminą k2mk7. Inaczej nie ma sensu branie Witaminy d3. Witaminę D3 produkuje sam organizm , który często korzysta z kąpieli słonecznych.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: witamina d3

Post autor: Erick »

Z takimi bzdurami to proszę zmykać na forum Zięby. To forum biologiczne, a nie pseudonaukowe. Oczywiście, że jest sens brania samej wit. D3.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: witamina d3

Post autor: Mårran »

Ta witamina K2 to odkrycie suplemenciarzy od suplementów na wszystkie choroby świata ostatnich lat, wcześniej ludzie brali samą D3 i poziomy im rosły jak należy.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość