WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
suomi
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, o 09:37

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: suomi »

Ale tu jest napisane by najpierw umówic się telefonicznie. A tak przy okazji, mógłby ktoś z Poznania powiedziec mi jak dojechac do nowego zoo? Tramwajem 6 dojadę? Bo chciałabym wsiąsc na półwiejskiej. z góry dzia
chino
Posty: 13
Rejestracja: 14 paź 2007, o 16:13

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: chino »

a wie ktoś moze jak wyglada sparawa z wolotariatem w ogrodzie zoobotanicznym w Toruniu ?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: badger »

suomi pisze:Ale tu jest napisane by najpierw umówic się telefonicznie
ja się nie umawiałem tylko poszedłem osobiście i było dobrze
suomi pisze:jak dojechac do nowego zoo?
możesz pojechać 6stką i później zrobić spacerek wzdłuż Malty albo przesiąść się na autobus chyba 97 i pojechać pod samo zoo
suomi
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, o 09:37

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: suomi »

dzieki dzwoniłam i umówiłam się na rozmowę. jak myślisz o co będą pytac? na co mam się przygotowac? mogą mnie nie przyjac? ale fajnie (podnieta D)
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: badger »

w moim przypadku to było tak że poszedłem do pani od wolontariatu i powiedziałem że chciałbym u nich pracować na terrarium a ona powiedziała mniej więcejświetnie możesz już zacząć, za kilka dni spiszemy umowę zaprowadziła mnie na dział, poznała z pracownikami i zacząłem ale to było w starym zoo.
suomi
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, o 09:37

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: suomi »

a co zawiera się w tej umowie? i zupełnie nic się za to nie dostaje? i jesli umawiam się że np bede przychodzic w pn i wt w jakis tam godzinach to muszę zawsze byc? czy jak bede np chora?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: badger »

suomi pisze:a co zawiera się w tej umowie?
w zasadzie nic ważnego, to jest tylko po to żeby być tam legalnie.
suomi pisze:i zupełnie nic się za to nie dostaje?
wolontariat jest bezpłatny ale są pewne plusy: masz bliski kontakt z egzotycznymi zwierzętami, uczysz się dużo o ich ekologii i budowie, uczysz się jak funkcjonuje ogród zoologiczny, nie masz problemu ze zrobieniem w przyszłości praktyk w tym zoo o ile będziesz potrzebowała kiedyś je robić, masz dużo większe szanse na zatrudnienie w zoo niż ktoś prosto z ulicy (w starym zoo większość ludzi których poznałem przed zatrudnieniem była wolontariuszami), poznajesz fajnych ludzi, wiesz co robić jak nie masz co robić w domu
suomi pisze:i jesli umawiam się że np bede przychodzic w pn i wt w jakis tam godzinach to muszę zawsze byc? czy jak bede np chora?
ja się nie umawiam tylko przychodzę kiedy mogę, czasem jestem kilka dni pod rząd a czasami nie ma mnie przez 2 tygodnie w ogóle, kiedy przyjdziesz zależy tylko od Ciebie
suomi
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2009, o 09:37

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: suomi »

aha to super
a czy dostałeś jakiś certyfikat czy coś takiego, żebym mogła sobie to później wpisac w cv?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: badger »

suomi pisze:a czy dostałeś jakiś certyfikat czy coś takiego, żebym mogła sobie to później wpisac w cv?
nie ale wpisać zawsze możesz, jak ktoś będzie chciał potwierdzenia to w zoo na pewno Ci je dadzą.
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: DK »

Dostajesz kopie umowy o prace, to wystarczy kazdemu pracodawcy.
A jesli chodzi o to co daje ten wolontariat to mi tez dal celujaca ocene z zachowania w liceum:)
MrKwas
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2008, o 19:15

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: MrKwas »

Hey, a jak tam ktos się orientuje kiedy wolontariat w Opolu będziewznowiony ?
maggiaa
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:39

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: maggiaa »

a ktos sie moze orientuje, jak sprawa wyglada w Krakowie? bo nie moge znalezc zadnych informacji.
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Philippeo »

W Krakowie niestety nie ma możliwości wolontariatu, koleżanka pytała się bezpośrednio na miejscu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość