WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

Są trzy dni tak jak mówisz, ale pewnie pójdę 3 września, bo akurat tak mi najlepiej pasuje:)
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: meegova »

Mam jeszcze kilka pytań
-pierwsze odnośnie wf, czy wymagają np. czarnych koszulek czy coś, czy strój dowolny?
-kiedy pojawią się plany zajęć i podział na grupy, bo ludzie z lekarskiego pisali, że już mają.
-można gdzieś na uczelni dostać taki kalendarz książkowy, bo gdzieś przeczytałam, że podobno tak.
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

meegova pisze:Mam jeszcze kilka pytań
-pierwsze odnośnie wf, czy wymagają np. czarnych koszulek czy coś, czy strój dowolny?
Dowolnie, byle było wygodnie ćwiczyć. Wiadomo, na basen wygodny strój kąpielowy, gry zespołowe - wygodne, odpowiednie buty na zmianę itp.
-kiedy pojawią się plany zajęć i podział na grupy, bo ludzie z lekarskiego pisali, że już mają.
Plany zajęć pojawią się na stronie dziekanatu zapewne w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Możesz zerknąć sobie na stary plan z semestru zimowego, bo plany rzadko zmieniają się jakoś radykalnie. Podziałem na grupy nie sugerowałabym się na podstawie innych wydziałów. Jak będziesz w dziekanacie, to możesz się spytać, czy już jest podział. Ewentualnie kiedy można zadzwonić i się dowiedzieć.
-można gdzieś na uczelni dostać taki kalendarz książkowy, bo gdzieś przeczytałam, że podobno tak.
Na większości uczelni można i zazwyczaj można się zapisać na kalendarze w październiku. Organizuje to Samorząd Studentów, i albo trzeba się zgłosić do nich, albo liczyć na brdzo obrotnego i zorganizowanego starostę/starościnę roku Na fb Samorządu szukaj więcej informacji. Szczerze mówiąc, dla mnie te kalendarze były zawsze jakieś takie. niefajne Nie podobały mi się, wolałam kalendarze PW
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: Lady Marion »

Podzial na grupy bedzie wywieszony w gablocie kolo dziekanatu, na strone internetowa nie wstawiaja, bo wiadomo, na liscie sa umieszczone nazwiska. A kiedy? obawiam sie, ze dopiero pod koniec wrzesnia, u nas tez sie z tym nie spieszyli zbytnio.

meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: meegova »

a można dostać kalendarz z PW nie będąc studentem PW? one są gdzieś w sprzedaży czy jak?
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

Teoretycznie nie można Studenci WUM dostają kalendarze WUM (o ile chcą oczywiście), studenci UW mają kalendarze od UW itd. Mnie te politechniczne zawsze się podobały graficznie, było sporo kuponów no i sudoku na niemal każdej stronie Poprosiłam osobę z politechniki o kalendarz, a swój oddałam znajomej z innej uczelni
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: meegova »

ok, dzięki
Przeglądałam plan z tamtego roku i tam jest podział na 3 rodzaje grup wystraszyłam się trochę i mam pytanie bo jak są grupy A, B, C 1,2,3,4,5 i I, II to czy to są niezależne od siebie ? i czy możliwe jest np. przeniesienie się z grupy II do grupy I i czy to wtedy to wpływa na przynależność do grupy A, B, C ?
i jak wygląda ten plan w praktyce, bo jak czytałam, to w sumie nie ma tak, że od 8 rano do 18 codziennie zajęcia, bo zawsze studia mi się z tym kojarzyły, i takie opinie słyszałam, że od rana do wieczora na uczelni , a po tym planie widzę, że nie jest najgorzej, ale nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: Lady Marion »

Te grupy nie sa niezaleznie od siebie. To w praktyce wyglada tak: grupy A, B, C sa glownie na zajecia matematyki i statystyki, grupy 1-5 na anatomie, a I i II na reszte przedmiotow np biofizyka, laboratoria z chemii angielski. Nie masz wplywu na przynaleznosc do danej grupy, podzial jest podobno zupelnie losowy. U nas z przenosinami ludzie probowali, ale jest ciezko, najlepiej oczywiscie na zamiane. Tak jak mowie - te grupy sa zalezne od siebie, zazwyczaj kazda ma zajecia w innym czasie, dlatego np przynalezac do grupy 1 4 II bedziesz chciala sie przeniesc do grupy I to musisz sie liczyc z tym, ze w tym samym czasie moga Ci kiedys kolidowac zajecia dla gr 4. Dlatego osobiscie polecam nie kombinowac i zdac sie na uczelnie.

Oczywiscie, ze w praktyce nie jest najgorzej i nie siedzi sie calego dnia na uczelni! Ja najpozniej wracalam po 20 bo mialam pozno cwiczenia z anatomii, ale nie wszystkie grupy tak maja i w koncu, wszystko jest do przezycia. w II semestrze najpozniej do 17. Najlepiej jest pod koniec semestru, bo sporo rzeczy odpada i moze sie tak trafic, ze ma sie 1 dzien w tygodniu calkiem wolny.

meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: meegova »

zobaczyłam też, że jest tak, že nie niektóre zajęcia sä nie cały semestr tylko w jakieś wyznaczone dni, więc potem inne moga skoczyć w to miejce, a jak chciałam policzyć godziny na tydzień to policzyłam wszystko na raz

KJ95
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2013, o 12:36

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: KJ95 »

A ja mam pytanie trochę odbiegające od wątku. Czy udało się komuś z analityki poprawić maturę i dostać się np. na stomatologię? Podobno to bardzo dobry kierunek do poprawy, ponieważ przedmioty sprzyjają powtórkom.
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

KJ95, u mnie na roku było sporo osób, które poprawiały maturę z biologii, chemii, fizyki i kilka z nich przeniosło się po pierwszym roku. Dwie z nich wybrały stomatologię właśnie.
Tylko zastanów się, czy dla powtórek lub przezimowania w tym roku, warto zająć miejsce komuś, kto być może czeka na kolejną listę i komu bardzo na tym kierunku zależy? Na WUMie miejsc jest niewiele, a biologię i chemię na poziomie liceum można spokojnie powtarzać w domu lub zapisać się na korepetycje.
KJ95
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2013, o 12:36

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: KJ95 »

Rodzice nie dają mi wyboru. Muszę iść na studia, aby nie zostać potem z niczym, jeśli nie uda mi się poprawić matury.
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: meegova »

Heej Mam jeszcze pytanie, pewnie głupie , czy obowiązuje zmiana obuwia? i jak jest w zimie itd. z kurtkami, tam są szatnie na nr? (na SGGW takie są ) czy jak to działa?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości